'Vooral goed luisteren' Fysiotherapeute Eva Blewanus: Ajax Vrouwen De Ajax Vrouwen beleefden op 28 februari een primeur met een wedstrijd in de Amsterdam Arena, voorafgaand aan die van Jong Ajax. Jammer dat deze wedstrijd tegen FC Twente verloren ging. De beleving was er in elk geval wel, niet alleen door de entourage maar ook door het vele publiek op de tribunes. Enigszins ingegeven door haar tweelingzus Kim, die twee jaar eerder was begon nen aan de studie fysiothera pie en nu verbonden is aan de KNVB en de Oranje Vrou wen, studeerde Eva Blewanus (34) fysiotherapie aan de Hogeschool van Amsterdam en behaalde haar master in manuele therapie en sport- fysiotherapie. we onder leiding van Ed Engelkes drie keer landskampioen en wonnen we de beker. Ik zat op de bank bij alle wedstrijden. En bij Ajax? 'In 2012 werd ik gevraagd door Ajax. Grappig was dat Ed (Engel- kes,red.) en ik afzonderlijk tege lijkertijd werden benaderd.' Hoe omschrijf je jouw rol in het team? de speelsters en de staf. Naar de speelsters probeer ik zoveel mogelijk te luisteren. Een van mijn taken is gericht op blessure preventie en -reductie. Alle speelsters krijgen een individueel krachtprogramma. Natuurlijk overleg ik ook veel met de medische staf. Onlangs hebben we ons programma meer op explosiviteit gericht en maken we gebruik van de powerhill. Je merkt dat het team aan het Tijdens het 'avondje Ajax' traden de Ajax Vrouwen voor het eerst aan in de Amsterdam ArenA voor de topper tegen FC Twente. Na ruim tien overwinningen hield hier de zegereeks op: 0-1. Na een interlandperiode om de Cyprus Cup stond alweer de vol gende topper tegen Standard Luik op het programma, thuis op de Toekomst. In de laatste tien minu ten wist Aline Zeler te scoren voor Standard Luik. In de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle kwamen de Ajax Vrouwen niet verder dan een 2-2 gelijkspel door doelpunten van Eshley Bakker en Claudia van den Heiligenberg. Na tien overwinnin gen staan de Ajax Vrouwen op een derde plaats. Trainer Ed Engelkes: 'Tegen Stan dard waren we dominant en heb ben we kansen gehad om een goal te maken en te winnen. In de laat ste wedstrijd tegen PEC Zwolle, waar we met 0-2 voorkwamen, mag deze voorsprong natuurlijk nooit uit handen worden gegeven. Het gaat er dan om de wedstrijd zakelijk uit te spelen. In zulke wed strijden laat het gemis aan ervaren spelers zich voelen' 2e van links Eva Blewanus. 'Ik sta middenin de groep, tussen Hoe ben je in het (vrouwen)voetbal terechtgekomen? 'Na mijn stage bij het KNVB Sportmedisch Centrum werkte ik in een praktijk in Amsterdam en behandelde daarbij ook jeugd- en vrou wenteams tot in 2007 AZ kwam en ik daar vaste fysiotherapeute bij het vrouwenvoetbal werd. In deze periode werden groeien is en dat we een goed fundament voor de toe komst neerzetten.' De Ajax Vrouwen kennen dit seizoen een aantal lang durig geblesseerden. Hoe gaat het met hun herstel? Pascalle Tang en Leonne Stentler zijn op de weg terug. Marjolijn van den Bighelaar en Laura de Ruy zijn inmiddels teruggekeerd in de selectie. Dit jaar hadden we een aan tal langdurig gebles seerden In overleg met Frank van Deursen en de gehele medische staf, is een individu eel plan opgesteld. Welke sporten beoefen je zelf om fit te blijven? 'Hardlopen met mijn hond in het bos, krachttraining en fit ness zorgen ervoor dat ik zelf ook actief bezig ben!' Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 7