ysl HET AJAX-GEVOEL VAN..? Jong Ajax Op weg naar 4e periodetitel? It A Een combi Ajax Vrouwen en Jong Ajax vond op 28 februari plaats in de ArenA. Met de Vrouwen liep het tegen FC Twente niet goed af (0-1), maar met Jong Ajax tegen FC Den Bosch wel (3-2). Het team van Alfons Groenendijk zat in een flow van overwinningen, ongekend voor de ploeg voor wie winnen lastig was. long Ajax - Achilles '2 nil 'Ik was er in 1957 bij toen Ajax zijn eerste Europese wedstrijd speelde tegen SC Wismut. Alles was nieuw; neem alleen al de vlieg reis. Ik had nooit eerder gevlogen. Je kon ook moeilijk nee zeggen. Ook omdat het met werk goed was geregeld. Mijn directeur was voorzitter van de Amsterdamse voetbalbond. De lijnen waren kort. Ik ben samen met mijn jongere broer Donald begonnen bij AFC. Vervolgens ben ik in 1955 naar SC Enschede gegaan, waar ik twee jaar heb gevoetbald. We zijn daar toen, met Abe Lenstra in de ploeg, nét geen kampioen geworden. Samenspelen met Abe was heerlijk. Al liep hij niet veel. Vervolgens keerde ik terug naar Amsterdam. Ajax had een linkshalf nodig. Mijn broer was linkeraanvaller, linksbin nen. Donald was eerder al bij Ajax komen spelen. Ondanks het leef tijdsverschil van acht jaar hebben we bij Ajax twee seizoenen samengespeeld. Buiten het veld zijn we ook goed. Natuurlijk praten we dan ook over Ajax. Donald komt elke veertien dagen bij de club. Van hem hoor ik hoe het bij Ajax is. Vroeger - in het begin van het profvoetbal - werd je weliswaar betaald, maar was het verder vooral werken bij je werkgever. Ik werkte bij een informatie- en incassobureau. Ging ik de klanten langs, maar ook de niet-klanten, juist om klanten te maken. Al die bedrijven hadden wel enkele slechte betalers; dus die maakten gebruik van onze diensten. Ik trainde 's avonds. Aan de Middenweg. Meestal om een uurtje of vijf, zes. We trainden drie keer in de week, soms vier. Voor een belangrijke wedstrijd kwamen we samen, werd het een en ander besproken. Alles was toen losser georgani seerd. Vroeger werd niet beter gespeeld, maar was het spel wel aantrek kelijker voor het publiek. Vroeger zat er meer vaart in, nu wordt te veel in de breedte gevoetbald. Maar misschien zie ik het wel ver keerd. Qua pure balvaardigheid kunnen de spelers wel meer dan vroeger. Dat kan ook niet anders; nu lopen de spelers dag-in-dag-uit met de bal aan de voet rond.' Ronald Jonges Naam: Wim Feldmann Geboren: 6-12-1930 Debuut: 25-8-1957 (Ajax - MVV 4-0) Laatste wedstrijd Ajaxl: 16-11-1958 (SC Enschede - Ajax 1-1) Totaal: 36 wedstrijden 2 doelpunten Het verslag in de vorige editie van Clubnieuws werd nog nega tief afgesloten met een 3-1 neder laag bij Telstar. Echter, vanaf dat moment heeft Jong Ajax de weg omhoog gevonden. Er werd alleen nog maar gelijkgespeeld tegen titelkandidaat FC Dordrecht. Tot het bij Willem II behoorlijk mis ging. De positieve lijn begon tegen VVV-Venlo. De ploeg die vorig seizoen nog in de eredivisie speelde, werd met 4-1 verslagen. In Dordrecht werd gelijkgespeeld, al had Jong Ajax moeten winnen. Stefano Denswil zette met een eigen doelpunt de thuisploeg op voorsprong. Ricardo Kishna bracht de Ajacieden langszij. Tegen Sparta zette Jong Ajax een knappe prestatie neer. In eigen huis werden de Rotterdammers met 2-4 opzij gezet door een team waar weinig eerste elftal spelers deel van uitmaakten. In de Amsterdam ArenA werd in een spektakelstuk nipt met 3-2 gewonnen van FC Den Bosch. De wedstrijd kreeg een 'rood' karak ter door drie rode kaarten. Jong Ajax eindigde de wedstrijd met tien man, terwijl FC Den Bosch het met negen spelers moest stellen. De wedstrijd in en tegen Almere werd een eenvoudige 0-3 zege voor de Amsterdammers. In de week voor deze wedstrijd kondigde trainer Fons Groenen dijk zijn vertrek aan. Groenendijk is voor volgend seizoen op zoek naar een nieuwe uitdaging. De wedstrijden tegen Achilles'29 en Fortuna Sittard werden met het kleinste verschil gewonnen, respectievelijk 2-1 en 0-1. Na deze resultaten reisde Jong Ajax vol goede moed naar nummer 2 van de rang lijst,Willem II. Helaas werd deze wedstrijd een decep tie. Na een 0-1 voorsprong, won Willem II met maar liefst 7-1Desondanks bleef de ploeg in de race om de vierde periodetitel. Yuri van Eijden 05 W

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 4