Zaterdag 1 Zaterdag 2 Zaterdag 3 Zaterdag Veteranen Zaterdag-seniorenvoetbal rflexi Visitekaartje 10 hetprM HANS SMIT De zaterdag-senioren presteren wisselend. De Zaterdag 1 kieperde de zondagamateurs van AFC uit het bekertoernooi. De Zaterdag 2 had het thuis lastig tegen Spakenburg, terwijl de Zaterdag 3 het niet kon bolwerken tegen Zwaluwen '30/HSCV. De Veteranen hadden thuis succes tegen Alliance 22. Waar het kampioenschap ver weg is, heeft de Zaterdag I promotie naar de Topklasse nog steeds in eigen hand. Dit zal dan via een periode titel in de nacompetitie moeten gebeuren. In de derde periode wordt de lijst aangevoerd door ons eerste zaterdag-senioren team van Bart Logchies. Daarnaast levert de tweede plaats ook een periode titel op: die van de kampioen. Bovendien heeft nummer 2 al een periodetitel waardoor nummer 3 in beeld komt. Kansen genoeg nog! Na de winterstop heeft het team zich weten te versterken met Laurent Delorge, een bekende voor de club en een grote aanwinst voor de zaterdag-senioren. In de strijd om de beker werden DOVO, OFC en AFC zondag 1 uitgeschakeld waardoor de kwartfinale werd bereikt. Loting leverde Spakenburg uit op. Op zich een mooie graadmeter om te zien of ons team topklassewaardig is. Ondanks het verlies (3-2) liet ons team wel een visitekaartje achter, mede ook door de 0-2 voorsprong. Met het behalen van de kwartfinale heeft de Zaterdag 1 zich voor het nieuwe seizen vermoedelijk weten te plaatsen voor deelname aan de KNVB beker. Zover is het nog niet. We gaan ons eerst con centreren op een mooie afloop van het huidige seizoen. Marjon van Nielen Na het vorige verslag was het hoog op de ranglijst staande Volendam de eerste tegenstander die op bezoek kwam bij de Zaterdag 2. Een zwaar gehavend Ajax kon het helaas niet bolwerken tegen de Volen- dammers (0-4). Eerherstel moest er komen in en tegen Breukelen. Het vertoonde spel was goed, dat ook uitmondde in een terechte 0-2 overwinning. De thuiswedstrijd tegen Spakenburg was andere koek, niet fraai maar wel spannend met een 0-0 eindstand. Het enige positieve was, dat Dennis van de Wellen na een jaar blessureleed weer een kwartiertje zijn opwachting mocht maken. SVL werd bezocht met een bij elkaar gesprokkeld team uit de Zaterdag 3 en de Veteranen. In het begin was dat even wennen en ontsnapte Ajax enkele malen aan een achter stand, maar allengs ging het beter en gingen we met een 1- 4 overwin ning de bus in. Ajax - DOVO werd wederom een wedstrijd met op de bank spelers van de Veteranen. Het elftal bleek in het veld veel sterker, wat werd uitgedrukt in een 3-1 overwinning. Bijna aan het einde van de competitie staat de Zaterdag 2 op de vijfde plaats, met negen punten achterstand op de koploper. Dolf van Zoest Het derde zaterdagelftal heeft helaas geen andere draai kunnen geven aan het wisselvallige spel dat na de winterstop is ingezet. De ploeg heeft de minst gepasseerde verdediging, maar weet het doel van de tegenstander ook weinig te vinden. Prima overwinningen werden afgewisseld met nederlagen tegen onder andere Zwaluwen '30 en WVHEDW Het puntverlies van de inmiddels ex-koploper komt de spanning in de competitie in elk geval wel ten goede. In het linkerrijtje is het dringen geblazen. Samen met Ajax maken maar liefst zeven ploegen op papier nog aanspraak op de titel. In de kelder van de reserve eerste klasse A knokken enkele teams voor lijfsbehoud, maar voor sc Voorland is degradatie nagenoeg onafwendbaar. Daar zal niemand om rouwen, deze ploeg zorgt al jaren voor de nodige ongeregeldheden in de verder overwegend sportieve competitie. Tot slot, enkele spelers hebben aangegeven aan het eind van dit sei zoen de kicksen aan de wilgen te hangen. Daarom is de staf momen teel al druk bezig om ook voor het seizoen 2014-2015 weer een mooie lijst met routiniers op papier te krijgen. Arjan Duijnker In de voorbije periode stond een reeks topwedstrijden op het pro gramma, te beginnen tegen Zuidoost United, onze oude buren, zowel uit als thuis wedstrijden die op het scherpst van de snede worden gespeeld. Ook dit keer vormde daarop geen uitzondering. We hadden onze zaakjes op orde en met goed veldspel werd deze thuiswedstrijd gewonnen. Een week later kwam Alliance 22 op de koffie. Een fysiek sterke ploeg die altijd een taaie is om te verslaan. Door de constante druk werd het echter hen ten langen leste teveel en wisten we ook deze wed strijd te winnen. Beide wedstrijden waren een perfecte opmaat voor het spektakelstuk een week later: uit tegen koploper Zwanenburg. Ook al weten we wat ons daar staat te wachten, toch sta je elke keer weer voor nieuwe verrassingen. En deze editie vormde daarop geen uitzonde ring. Voortdurend liepen we achter de feiten aan. De wedstrijd leek verloren, maar vlak voor tijd wist Remco Worst de verdiende gelijk maker te scoren. De resultaten maken dat we in onze competitie een kopgroep hebben die in de resterende zes wedstrijden onderling gaan uitmaken welk teamkampioen gaat worden. Er zijn voor ons mogelijk heden, maar dan mogen we niet verzaken. Jan Buskermolen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 10