Ajax SocialSofa Ajax Foundation Danny Hoesen, Thulani Serero en Heini Otto openden eind januari de 4e jaargang van Ajax Streetwise op basisschool De Eendracht uit Wormer. Met als motto 'Samen leren, samen voetballen' wordt beoogd basisschoolleerlingen op een maatschappelijke en verantwoorde wijze met Ajax in aanraking te brengen. Door het mozaïeken wennen de jongeren weer aan het arbeids ritme en doen tegelijkertijd werk ervaring op. Clubliefde De cliënten van Pantar hebben maandenlang met ziel en zaligheid aan dit bijzondere project gewerkt. De 19-jarige Vinnie uit Amsterdam kijkt vol trots naar het eindresultaat. Het was een klus van jewelste. Samen met Olga, Mick, Murcet en Tresha heeft hij er talloze uren in geïn vesteerd. 'Er zit heel veel werk, maar ook heel veel clubliefde in deze bank. Ik ben als Ajacied geboren en zie elke wedstrijd. Ik vind het prachtig dat er nu iets op de Toekomst staat waar ik mijn bijdrage aan heb geleverd.' Simone Freling, m.m.v. Daan Germans, Ajax Media zijn heel divers, van scholen tot gemeentes, maar ook bedrijven en particulieren. Deze Ajax-bank steekt er echter wel bovenuit. Dit is echt ons paradepaardje.' Werkervaring Pantar Amsterdam is het re-inte- gratiebedrijf van de gemeente Amsterdam dat mensen werk biedt en begeleidt die niet op eigen kracht een baan kunnen krijgen. Hierbij kan gedacht wor den aan zwerfjongeren of jonge ren met een sociale beperking. Frank de Boer onthulde op 16 januari op de Toekomst, na afloop van de training, de Ajax SocialSofa. Dit deed hij in het bijzijn van een aantal spelers en de vijf cliënten van het re-integratiebedrijf Pantar Amsterdam die deze bank hebben gemaakt. De Ajax SocialSofa is een geza menlijk project van de Ajax Foundation en de Toekomst. Kort na de feestelijke onthulling grepen een aantal Ajax-fans direct hun kans om op de speci ale Ajax-bank op de foto gegaan. Het fotogenieke kunstwerk is een verrijking voor de Toekomst. Bij het betreden van het sportcomplex springt dit fraaie Ajax-mozaïek direct in het oog. Spelers en trainer waren zichtbaar enthousiast over de Ajax-bank die ze nu dagelijks zul len zien als ze hun auto op de Toekomst parkeren. Paradepaardje 'Een bank als deze verbindt men sen. Alle banken van SocialSofa hebben als doel een ontmoe tingsplek te creëren waar men sen elkaar kunnen treffen', zegt Siomara van Eer van Pantar. De afgelopen maanden heeft zij de cliënten begeleid bij de ontwik keling van de Ajax SocialSofa. 'We hebben in de loop der jaren heel veel van dit soort banken gemaakt. Onze opdrachtgevers 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 9