'Een keer raken is mooi' Whitney Sharpe: Ajax Vrouwen Na de wedstrijd van de Ajax Vrouwen tegen Club Brugge op 17 januari, werden in de bestuurskamer op de Toekomst alle vrijwilligers die bij de organisatie van de wedstrijden betrokken zijn, als waardering voor alles wat zij bij elke thuiswedstrijd doen, door manager Marleen Molenaar in het zonnetje gezet. De Ajax Vrouwen hebben negen wedstrijden achter elkaar gewon nen. Het gelijkspel tegen de vrouwen van FC Utrecht telt niet meer mee door het faillissement van het vrouwenvoetbal bij FC Utrecht. In de winterstop stapte Anouk Hoogendijk per direct over naar de Arsenal Ladies en meldde Daphne Koster in blijde verwach ting zijn van haar eerste kindje. Aan trainer Ed Engelkes de vraag hoe hij dit 'verlies' gaat opvangen: 'De zwangerschap van Daphne en de transfer van Anouk gun ik hen van harte. Daphne was en is natuurlijk, mede door haar erva ring, de leider en Anouk vervulde een belangrijke rol daaromheen. Natuurlijk ben ik blij met de gewonnen wedstrijden na de winterstop. Hierdoor zijn we dich ter bij FC Twente en Standard Luik gekomen. Deze tegenstanders ont moeten wij de komende weken op de Toekomst. Dan kunnen we zien hoe we ervoor staan. Ik heb er het volste vertrouwen in dat we mee doen om de eerste drie plaatsen.' Daphne is zwanger Anouk kiest voor Arsenal Verwachting alom Huisdichter Cornelis 1 februari 2014 Waar ligt jouw toekomst? Whitney lacht met een mooie twinkeling in haar ogen. 'Ik wil later trainer worden. Mijn erva ring bij Ajax en de drie verschil lende universiteiten neem ik mee om jonge kinderen te helpen bij hun verdere ontwikkeling in het voetbal.' Tamara Schellekens Een jaar geleden werd in de winterstop de Amerikaanse voetbalster Whitney Sharpe (23) aangetrokken. Momen teel speelt zij een belang rijke rol in de verdediging van de Ajax Vrouwen. Een goed moment nader met haar kennis te maken en hoe zij haar eerste jaar bij Ajax heeft ervaren. Wanneer was jouw eerste contact met de bal? 'Ik was 4 jaar en deed in het weekend mee aan de fun games. Op wat oudere leedtijd speelde ik voor mijn Valley High School. Daarna speelde ik mijn eerste voetbalwedstrijden voor mijn clubteam West Des Moins SC en daarna Chicago Magic. De volgende stap was mijn State Team van Iowa en het regionale team van de USA. Van mijn vijf tiende tot mijn twintigste speelde ik ook voor het Youth National Team. In deze vijf teams was ik tegelijkertijd actief. Voor dat ik naar Ajax kwam, speelde ik twee seizoenen voor de Uni versity LA.' Hoe bevalt het als Amerikaanse in Amsterdam? 'Mijn elftalgenoten zijn geweldig. In het weekend spreek ik vaak met ze af en door de week trai nen we zes keer. Op woensdag werk ik voor de afdeling suppor terszaken en help ik mee aan het Engelstalige gedeelte van de web site. En mijn leven in Amsterdam? Daar is altijd wel iets te doen. Fietsen is totaal nieuw voor mij. In het begin vond ik dat heel spannend. Het weer in Amster dam is vergelijkbaar met waar ik woonde in Amerika. Iedereen wil mij altijd helpen. Zo aardig. Nederlanders leven ook veel gezonder. Waar ik woon, omge ving Weesperplein, is om de hoek een winkeltje met verse groenten en fruit. Super!' Wat zijn de verschillen tussen het Amerikaanse soccer en het Neder landse voetbal? 'Iedereen in Amerika kent Ajax. In Amerika zijn American Football en Baseball de belangrijkste team sporten. The history of the sport is stronger. In Nederland spelen we meer technisch, verzorgd en mooi voetbal, volgens een vaste syste matiek met een keer raken. De trainer, Ed Engelkes is daarop con tinue mee bezig. Het spelconcept in Amerika is meer gebaseerd op kick and run.'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 7