Trip Qatar Jeugdvoetbal 1 X i >r* Go Ahead uit IN MEMORIAM LOE BARTELS IN MEMORIAM AD BERGKAMP Jeugdtoernooien spelen en studeren gaan goed samen. Ook als het ver van huis is, zoals in Qatar. Docent Sasa de Jong: 'De eerste dag werd er bij gebrek aan ruimte buiten gestudeerd. Later zorgde het hotel zorgde voor een locatie binnen. Proefwerken werden soms afgenomen op de kamer van de docent.' Van 9 - 14 februari jl. verble ven de C1, C2 en D1 in Doha, de hoofdstand van het rijke oliestaatje Qatar, voor het spelen van een minitoernooi op de Aspire Academy. De groep spelers werd begeleid door de trainers Peter van der Veen, Brian Tevreden, Casimir Westerveld, de elftalleiders Rob Stol, Peter den Otter, Henk van Teunenbroek, de fysiotherapeuten Taipo Wolfjager, Larissa Bonsen, Sander Schelling en de docenten Marie Catrie van der Wegen, Amber Walstra, Sasa de Jong. Bij aankomst werden we ontvan gen door Fouad van Aspire, de man die ons gedurende het hele verblijf zou begeleiden. Hij bracht en wist met maar liefst 6-0 te winnen. De Dl verloor hun wed strijd met 2-1. De Cl en Dl waren uitgespeeld en konden de volgende dag ontspannen trainen, studeren en 's middags zwemmen op de 19e verdieping van het hotel met prachtig uitzicht. Terugkijkend was het een even leerzame als onvergetelijke reis met veel tegenstrijdigheden tussen heel rijk en heel arm. Overigens, een litertje benzine 0,20! Rob Stol tief en werd met 3-1 ver loren. De Dl speelde gelijk tijdig ook tegen Aspire en wist de wedstrijd wel in winst om te zet ten (3-6). Dinsdag had Cl had de eer om tegen Liverpool in een van de sta dions te mogen spelen. Het werd een zeer aantrekkelijk en sportief duel, met een 2-1 winst voor ons. De C2 speelde hun eerste wed strijd eveneens tegen Liverpool ons naar Hotel Torch (fakkel), een super de luxe verblijf, 300 meter hoog en inderdaad gebouwd in de vorm van een fakkel, met kamers waar alles kon worden bediend via een iPad, tot en met de gewenste kleur in je kamer. Op het complex van Aspire, waar de velden er ondanks de droogte en hoge temperaturen perfect bijlagen, konden de Ajax- elftallen prima trainen. De Cl, zonder een aantal vaste spelers die met het Nederlands Elftal (o/l5) in Turkije waren, beet maandag de spits af tegen Aspire. De wedstrijd verliep, met tijdrek- ken en schoppen, niet echt spor- De auto geparkeerd op loopafstand Volgt voettocht naar de Vetkampstraat Waar een stadionnetje ons laat Verdwjnen in een droomtoestand Roodgele knusheid broodjes worst De tijd lijkt blij hier stil te staan Het verleden nooit vergaan Omarmt ons in de Adelaarshorst Door Mokums hardcore ondersteund Wint Ajax na een droge knal Met links laag in de linkerhoek Laatste blik na potje voetbal Glijdt langs volk dat zachtjes kreunt Naar troost van schuimend bier op zoek Huisdichter Cornelis 3 februari 2014 Op 22 januari 2014 is voormalig bestuurslid Loe Bartels overleden. Als opvolger van penningmeester Ton Brandsteder maakte hij in die functie van I 980 tot en met 1987 deel uit van het bestuur onder leiding van Ton Harmsen. In een kennismakingsinterview in het Ajax Clubnieuws van maart 1981 noemde hij zich 'een joviale Amstelveense jongen die altijd in het zakenleven heeft gezeten, van bakkerijproducten tot en met eigenaar van een beleggings maatschappij.' Na zijn aftreden als bestuurslid in 1987, raakten zijn contacten met Ajax verwaterd. Wij wensen familie, vrienden en kennissen veel sterkte met dit verlies. Loe Bartels is 78 jaar geworden Op 17 februari 2014 is Ad Bergkamp overleden. Ad was, samen met zijn vrouwe Els, een drijvende kracht bij de Supporters Vereniging Ajax (SVA). Daarnaast loopt het echtpaar al meer dan een halve eeuw met Ajax mee en verrichtten talloze van hand en spant- diensten voor de club, van bardiensten bij festiviteiten op de Toekomst tot het behandelen van post voor spelers in de ArenA. In 2007 ontvingen Ad en Els Bergkamp als Vrijwilligers van het Jaar het z.g. 'Kistje van het Bestuur' waarna zij in 2008 werden benoemd tot lid van Ajax. Wij wensen Els en alle verdere nabestaanden veel sterkte met dit verlies. Ad Bergkamp is 73 jaar geworden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 6