WIE IE WIE? 'Zaalvoetbal goed alternatief' Jeugdcoördinator onderbouw Michel Hordijk: Zaalvoetbal is niet echt een tak van sport als onderdeel binnen de opleiding bij Ajax. Nu wordt bekeken of zaalvoetbal onderdeel kan worden van de jeugdopleiding. In januari deden de F- en E-pupillen al mee aan zaalvoetbal toernooien in Borchland en sporthallen Zuid. In januari jl. namen jeugd- teams van onze F- en E-pupil- len deel aan een jeugdtoer- nooi zaalvoetbal bij Borch- land en in Sporthallen Zuid. Een nieuw onderdeel binnen de jeugdopleiding bij Ajax? Wie kan het beter weten dan de jeugdcoördinator onder bouw Michel Hordijk? Tijdens zijn lunch in de kantine op de Toekomst kunnen we hem wat vragen stellen. Waarom ineens zaalvoetball 'Onze buren van Borchland orga niseren al jaren zaalvoetbaltoer nooien voor E-pupillen. Onze jeugdscouts zijn daar bijna altijd aanwezig. Op enig moment werd het idee geopperd om daar als Ajax ook aan mee te doen' Dat deden we toch al.Ajax heeft jarenlang meegedaan met de jeugd aan de zogenaamde Hallen Toer nooien in Duitslandl 'Klopt, maar daar gaat het er toch anders aan toe. Daar is bijna alles geoorloofd. Dat heeft weinig met zaalvoetbal te maken. Wij hebben echt een andere insteek.' Welke danl 'Samen met de KNVB zijn we een pilot gestart voor eerstejaars E-pupillen om te komen tot een zaalvoetbalcompetitie, met als uiteindelijk doel spelers in die leeftijd, 9 en 10 jaar, te laten wen nen aan een andere ondergrond om daardoor techniek, balsnel heid, spelen in de kleine ruimte en de bewustwording van het voetbal te verbeteren. En we zien dat de kinderen dit als zeer posi tief ervaren.' Hoe ziet die competitie eruitl 'Ajax is ingedeeld in een compe titie van E2- en E3-pupillen. Als er een toernooi gespeeld wordt, worden de teams opgesplitst. Om de week worden er spelers van de E2 of E3 ingezet. Tijdens de wedstrijden wordt er nauwelijks gewisseld, in tegenstelling tot de teams van de andere clubs, die soms in een heel team wisselen. Ajax wisselt hooguit één speler. Bij rust zitten de Ajax-spelers met een oververhit hoofd op de bank en willen graag het veld in. Dat is en goede ontwikkeling.' Hoe zijn de eerste ervaringenl 'Het is nog een pilot. Eind maart gaan we kijken of we hiermee verder gaan. Wat mij betreft gaan we zeker door met Ajax-teams tot en met de D2-pupillen. Als 's winters de competitie stil ligt, is een zaalvoetbalcompetitie een mooi alternatief.' Rob Stol Naam: Mia Nieberg Leeftijd: 71 jaar Vrijwilligster: Parkeer- en Kassacommissie Bij Ajax:Vanaf 1955 Tijdens de Nieuwjaarsborrel werd jij door de Bestuursraad uitgeroepen tot Vrijwilligster van het Jaar en het lidmaatschap van Ajax aangeboden. Hoe heb je dat ervaren? 'Voor mij was het een grote verrassing. Ik wist van niets. Ik voel me heel dankbaar en trots.' Hoe ben je ooit met de club in aanraking gekomen? 'Mijn vader was donateur bij Ajax. Op de clubavonden, onder meer in Hotel Suisse in de Kalverstraat in Amsterdam, ging hij elke week klaverjassen. Naar de wedstrijden op zondag in De Meer ging ik al op jonge leeftijd met hem mee.' Hoe kwam je in contact met de Parkeer- en Kassacommissie'In 1961 leerde ik op een feestavond in de zaal onder het restaurant in De Meer mijn man Jan kennen. Hij is intussen al 27 jaar lid is van die commissie. Toen Rob Been Sr. de commissie nog begeleidde heb ik in die jaren een paar keer kassadienst gedraaid.' En nu sta je als eerste vrouwelijke medewerker bij de slagboom. Hoe dat zo? 'In de afgelopen jaren zijn er helaas wat leden van de commissie weggevallen. Toen het vrouwenvoetbal erbij kwam ontstond er een tekort aan vrijwilligers en werd ik gevraagd of ik ook bij de slag boom wilde staan, en dan vooral samen met Jan en nog een of twee op de vrijdagavond, wanneer de Ajax Vrouwen spelen.' Door weer en wind bij de slagboom staan is bepaald geen erebaantje. Waarom ben je het toch gaan doen'Omdat ik het leuk vind op deze manier iets voor Ajax te kunnen doen.' Wat doe je met bezoekers die stiekem willen doorrijden? Ondanks hun soms vreemde smoesjes lukt het hen niet, mede ook door de dub bele controle.' Wat voor werk deed je vroeger? 'Jan en ik hebben 40 jaar in Bilthoven een winkel gehad in onder meer doe-het-zelf- en tuinartikelen, verf, lampen enz. Momenteel zijn we nog druk met van alles. ..en Ajax.' Hoe zou jij je Ajax-gevoel willen omschrijven? 'Ik ben met Ajax opge groeid. Dat zegt genoeg.' Tijn Middendorp

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 5