Nieuw succes... HET AJAX-GEVOEL VAN..? fcX Jong Ajax Het optreden op eigen veld van Jong Ajax tegen VVV Venlo werd er eindelijk eentje om in te lijsten. De winst op de kampioenskandidaat met Ricardo Kishna in de hoofdrol was een plezierige verrassing. De spelers zal het goed hebben gedaan en ook de begeleiding moet met goed gevoel het veld hebben verlaten. Na een positieve afsluiting van de eerste helft van het seizoen (3-1 winst op MVV), werd op 10 februari deze fase van de competitie hoopgevend afgeslo ten met een 4-1 winst op kam pioenskandidaat VVV Venlo. 14 februari ging Jong Ajax op bezoek bij koploper Dordrecht waar verdienstelijk werd gelijk gespeeld (1-1). Voorafgaand moesten de mannen van trainer Alfons Groenendijk de competitie hervatten met een wedstrijd in en tegen Emmen. Jong Ajax had zich een betere hervatting gewenst. De jeugdige talenten gingen hard onderuit met een 4-0 nederlaag. In de slot minuut kreeg Abdel El Hasnaoui een rode kaart. Ricardo Kishna maakte zijn debuut als prof. Gelukkig kon er tien dagen later revanche worden genomen in de thuiswedstrijd tegen FC Oss. Het was moeizaam, maar dankzij doelpunten van Dejan Meleg en Stefano Denswil werd er een 2-1 overwinning uit het vuur gesleept. Alfons Groenendijk was tevreden over het resultaat: 'De punten zijn belangrijk, maar het ging wel moeizaam vandaag.' Met de hoop de lijn naar boven gevonden te hebben, traden deAjacieden vier dagen later aan voor de uitwedstrijd tegen Telstar. Het begin was hoopvol met een snelle treffer in de derde minuut doordat Branco van den Boomen een vrije trap van Dejan Meleg binnenwerkte. Daarna nam Telstar het heft in handen en liep het uit naar een 3-1 over winning. Yuri van Eijden Jong Ajax - VVV Venlo Naam: Piet Ouderland Geboren: 17 maart 1933 Amsterdam Debuut: 28 augustus 1955 (NOAD - Ajax 1-2) Laatste wedstrijd Ajaxl: 18 mei 1964 (NAC - Ajax 2-3) Totaal: 263 wedstrijden 26 doelpunten 'Ik heb overal in het elftal gestaan, was een multifunctionele speler. Toch heb ik de meeste wedstrijden gespeeld als linksback. Ook als international van Oranje. Bij het Nederlands elftal ben ik zelfs reservekeeper geweest. Dat was in een interland tegen Zwitser land. Ik 'stond' wisselkeeper omdat ik de bal zowel goed kon gooien als vangen. Voordat Jack Reynolds mij scoutte voor Ajax, voetbalde ik bij tweedeklasser OVVO. Tot onvrede van mijn trainer speelde ik op zaterdag een basketbalwedstrijd en op zondag een voetbalwed strijd. We basketbalden toen ook wel eens tegen Ajax, in de sport zaal van De Meer. Speelden we onder meer tegen Cor van der Hart en Rinus Michels. Zij verloren, want wij waren de echte bas ketballers. Toen ik bij Ajax begon, ben ik met basketbal gestopt. Dat ging helaas niet meer als semi-profvoetballer. Het was jammer, want als basketballer was ik het mannetje. Ik lachte iedereen uit. In mijn eerste jaren als Ajacied speelde ik onder meer samen met Michels. Rinus kende ik dus al.Via het basketbal.' 'Zo heb ik een hoop te danken aan het basketbal. Het springen, bewegen in de kleine ruimte, timing en snelheid; ik heb er later ook als Ajacied mijn voordeel mee gedaan. Er zijn maar weinig sporters die ooit drie keer Nederlands kampioen zijn geworden in drie ver schillende sporten. Het lukte mij als voetballer bij Ajax, als honkbal ler van OVVO en basketballend bij DED. Ook daar ben ik trots op. Dat ik zowel als voetballer en basketballer international ben gewor den blijft toch uniek. Dat merk ik ook elke keer als ik Sjakie Swart en Bennie Muller tegenkom. Ze beginnen daar altijd weer over. Tijdens de thuiswedstrijden in de ArenA zit ik dicht bij Cor Geel huizen, Ger van Mourik en Ruud Suurendonk. Het contact blijft hecht. Ik ben trots op de 263 wedstrijden die ik als Ajacied heb gespeeld. Dat is toch een prestatie. Daarom is de reünie voor oud spelers van Ajax 1 ook zo leuk. Uit dat evenement spreekt echt een verenigingsgevoel. Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 4