Zaterdag 1 Zaterdag 3 Zaterdag 2 Zaterdag Veteranen Zaterdag-seniorenvoetbal 10 Het eerste zaterdag-seniorenteam ging in januari een weekje naar de Canarische Eilanden op trainingskamp. Dat heeft de spelers goed gedaan. Er werd onder meer thuis tegen Bennekom met 5-0 gewonnen. Het elftal staat op de ranglijst in de bovenste regionen, wel redelijk ver achter Sparta Nijkerk. Vrijdag 3 januari vertrok de Zater dag I op trainings kamp naar Gran Canaria waar het verbleef in het prachtige hotel Las Dunas Mirador. De ploeg van Bart Logchies werkte een aantal trainin gen af, speelde zaterdag een wedstrijd tegen Velo (2-1)en deed aan de nodige team building. Op een wat matig kunstgrasveld werd bij een temperatuur van 26 graden een nuttig duel afgewerkt, waarbij onze trainer alle 22 spelers gebruikte. Het avondprogramma stond onder meer in het teken van de evaluatie van de eerste seizoenshelft. De technische staf gebruikte de tijd om individuele gesprekken te voeren met de spelers. Maandag werd, op initiatief van Peter Post, de selectie afgezet op 1200 meter hoogte waar mountainbikes klaarstonden voor een afdaling van 49 kilometer 'off the road' via weggetjes, bezaaid met los liggende steentjes. Na een afdaling van ruim vier uur kwam de complete ploeg heelhuids, maar wel gesloopt, beneden. Nadat er op dinsdag nog was getraind en woensdag de laatste individuele gesprekken hadden plaatsgevonden, keerden we woensdag weer van een geslaagd trainingskamp terug naar Amsterdam. Peter Post Om nog enigszins iets van het seizoen te maken, moest de Zaterdag 2 in de bekerstrijd winnen van Odin'59 in Heemskers. Helaas slaagde Ajax hier niet in en is het bekeravontuur voorbij. Uitgerekend in de eerstvolgende competitiewedstrijd moest er weer uit tegen Odin'59 worden aangetreden. Een mooi moment om revanche te nemen. Met het gelijke spel is dat ook wel gedeeltelijk gelukt. Tegen Zuidvogels werd het een mooie 7-0 overwinning en leek de weg naar boven weer gevonden te zijn. Echter, de uitwedstrijd bij G.V.V.V. liep niet goed af. Met een 2-1 nederlaag keerden we huis waarts. Na een paar vette jaren doen de resultaten van de Zaterdag 2 nu wat magertjes aan. Een 5e plaats op de ranglijst valt ons slechts ten deel, maar er komen vast weer betere tijden. Dolf van Zoest In de vorige editie van Clubnieuws kon er nog vol trots gemeld wor den dat het derde zaterdagelftal de eerste seizoenshelft uitstekend was doorgekomen. Met een voorsprong van zes punten op de voor naamste concurrenten werd de winterstop ingegaan. Helaas is het vervolg van de competitie wisselvallig gebleken. De eerste wedstrijd, in en tegen laagvlieger Zandvoort 2, werd onnodig verloren (0-1). Het betekende pas de tweede zege voor de degradatiekandidaat, wat veelzeggend was voor de prestatie van Ajax. Een week later revan cheerde de ploeg van trainer Marco Ruitenbeek zich door op eigen bodem Beursbengels 2 met ruime cijfers (4-0) opzij te zetten. Het herstel was helaas van korte duur, er volgde wederom een nederlaag. Dit keer bleek IJFC 2 in IJsselstein te sterk (4-2). Het goede nieuws is dat binnen het Zaterdag 3 onlangs ook weer enkele spelers gezinsuitbreiding kregen. Meest recentelijk mochten Rivallino Sleur en James Guy elk een zoon verwelkomen. Marc Stuut werd ook vader, hij kreeg een prachtige dochter. Iedereen gefeliciteerd! Arjan Duijnker Na een ultra korte winterstop kregen we gelijk drie uitwedstrijden voor de kiezen. Na een vriendschappelijk potje voetbal, voorafgaand aan de training, bleek dat de gehele voorhoede was getroffen door een ham stringepidemie. Dan is een uitwedstrijd tegen ZOB geen feest en werd het een onnodige neder laag. Een week later stond de uitwedstrijd tegen VVGA op de rol, op het voormalige veld 5 toen we nog in De Meer speelden. Altijd goed gekeurd! Dat wel, maar verder in niets meer zoals het ooit was. We hadden het moeilijk met veld en tegenstander maar gingen wel als winnaar het veld af. Vervolgens uit naar Hercules Zaandam, een lastige tegenstander met de arbiter als twaalfde man. Dan valt het niet mee te winnen. Buiten het veld in de kantine maken ze het wel weer goed, maar dat levert geen punten op. De laatste wedstrijd in deze periode, thuis tegen VVGA werd gewonnen. We doen nog mee. Complimenten voor Joop de Vries die de hele wedstrijd in de basis heeft gestaan. Geweldig dat hij dat nog kan opbrengen. Chapeau! Jan Buskermolen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 10