Jay-jay Willems (8) debuteert bij A-selectie Ajax Foundation Wouter Bos (voorzitter RvC VUmc) heette op 4 december spelers en technische staf welkom bij het bezoek aan VUmc Kinderstand en VUmc Kinder kliniek. De kinderen genoten van de aanwezigheid van hun helden. Met handtekeningen en cadeaus konden de patiëntjes hun zorgen voor even vergeten. Dag van zijn leven Om Jay-jay de dag van zijn leven te geven hebben de Ajax Foun dation en Stichting Opkikker de handen ineen geslagen om zijn grote droom uit te laten komen: spelen bij Ajax.Van persconferen tie tot line-up en van training tot spelersanimatie, aan alles werd gedacht. Jay-jay was voor één dag een echte Ajacied. Deze ultieme droom is vastgelegd op video die te zien is op de website van de Ajax Foundation. Ralph de Haan abdominale buikpijn. Het is een chronische ziekte waardoor hij via een sonde in zijn buik bijna een liter medicijnen per dag tot zich moet nemen. De ziekte heeft een enorme impact op het dage lijkse leven van Jay-jay en zijn familie.Toch laat hij zich nooit tegenhouden als het om voetbal gaat. Zelfs onder de morfine staat hij nog in het veld. Jay-jay Willems begon zijn voetbal loopbaan drie jaar geleden bij de amateurs van SC Hercules in Zaandam. De linkermiddenvelder werd door zijn goede spel gescout om mee te trainen op de Toekomst. Daar viel hij met zijn rustige spel, tactisch inzicht en verwoestende schot op bij de technische staf van Ajax.Ter plekke besloot Frank de Boer hem op te nemen in zijn selectie voor de wedstrijd tegen NAC op 7 december jl. in de Amsterdam ArenA. Jay-jay is met zijn acht jaar veruit de jongste voetballer die ooit deel heeft uitge maakt van de A- selectie van Ajax. Barcelona H Jay-jay geeft aan dat hij er enorm naar uitkijkt om H met Siem de Jong te kunnen spelen.'Dat is een speler waar je aan het begin van je loopbaan als klein jon getje tegenop kijkt.' Toch ziet hij Ajax niet als eindstation. Hij hoopt over een paar jaar de overstap te kunnen maken naar Barcelona. Gevraagd naar de stormachtige ontwik keling van zijn carrière ant woordde Jay-jay:'Het is net één grote jongensdroom die uitkomt!' Behalve een vrolijk leuk man netje van acht jaar en Ajacied in hart en nieren, is Jay-jay ook ziek. Hij lijdt aan IBS, een 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 9