Goed voornemen Talenten voor de Toekomst Winterstoppret Voor alle medewerkers en vrijwilligers werd het jaar 2013 op 18 december afgesloten met de traditionele Kerstborrel, dit keer niet op de Toekomst maar in een 'feesttruck' in de gracht van de ArenA. Edwin van der Sar sprak de aanwezigen toe waarna men het kalenderjaar gezellig en in stijl kon afsluiten. Voor mij persoonlijk bracht 2013 nog een andere mijlpaal: op 18 september was het exact dertig jaar geleden dat ik voor het eerst naar een Ajax-wedstrijd ging, in het gezelschap van mijn oom en vader. 18 september l983.Veel Ajacieden weten uit het hoofd de juiste wedstrijd aan die datum te koppelen: de legendarische 8-2 tegen Feyenoord. Dikke winst en veel goals, ik jubelde van geluk, maar besefte niet dat het hier een historische of zelfs maar ongewone uitslag betrof, zoals ik het ook doodnormaal vond dat Johan Cruijff bij Feyenoord voetbalde. Ik wist niet beter, ik was acht. Wie mijn boek 'Vak 127 heeft gelezen en dat verhaal voor het gemak opvat als geheel autobiografisch, denkt wellicht: jouw eerste Ajax-wedstrijd was toch Ajax - Go Ahead Eagles in 1984? Nee. Ik wilde niet dat de eerste wedstrijd van hoofdfiguur Daan een grote, beroemde wedstrijd zou zijn. Het moest een heel gewoon middagje De Meer zijn. Daarom werd Daans eerste wedstrijd de wedstrijd van 8 april 1984 die in werkelijkheid mijn tweede was. De kinderlijke opwinding uit het hoofdstuk is wél autobiografisch. Zo voelde het. De tramrit, de wandeling vanaf de Kruislaan, de geur, de piepende draaihekjes, de eerste blik op het speelveld en het besluit om dit de rest van mijn leven te blijven doen. Via Studio Sport was ik al verliefd geworden op Ajax (het shirt, de uitstraling van de branievolle jonge voetballers, de stadion geluiden), maar die verliefdheid werd op 18 september 1983 beklonken.Tastbaar, definitief, ongeneeslijk. Ik was Ajacied. Ironisch genoeg miste ik in mijn 'jubileumjaar' 2013 nogal wat thuiswedstrijden.Vaderlijke verplichtingen, werkdrukte en (ik beken) een enkele keer ook gewoon 'geen zin'. Ik vond het, vooral in het najaar, vaak saai bij Ajax. Ziedaar, mijn goede voornemen voor 2014: aanhalen die teugels. Ik moet ook weer wat vaker naar deToekomst: Jong Ajax, de vrouwen, de junioren. Moet lukken, want het kroost wordt groter en de zakelijke agenda (hopelijk) beter beheersbaar. De vastbera denheid is er, want het moet voor altijd een beetje 18 september 1983 blijven. Menno Pot Derde landstitel op rij, schitterende Champions League-zege op FC Barcelona en als koploper aan het kerstdiner. Het was een mooi jaar voor Ajax l al hadden we onze ploeg natuurlijk graag zien overwinteren tussen de kampioenen. Verschillende jeugdspelers tekenden recentelijk hun eerste contract of legden zich langer vast. Naam: Vince Gino Dekker Geboren: 22 maart 1997 Positie: aanvaller Afkomstig: eigen opleiding Contract: tot en met 30 juni 2017 Naam: Abdel Hak Nouri Geboren: 2 april 1997 Positie: middenvelder Afkomstig: eigen jeugdopleiding Contract: tot en met 30 juni 2017 Naam: Donny van de Beek Geboren: 18 april 1997 Positie: middenvelder Afkomstig: eigen opleiding Contract: tot en met 30 juni 2017 Kerstverhaaljongensboek Droomdebuut Riedewald Koud in het veld vindt hij twee keer het net Engelen zingen als zeventienjarige lachend de piek op de dennenboom zet Huisdichter Cornells 24 december 2013 IN MEMORIAM MARINUS DE GEEST Niet actief als voetballer maar wel als scheidsrechter werd Willem in 1969 donateur van Ajax. Op 1 augustus 1976 werd hij als jeugdleider pupillen (zaterdag) en later C-junioren (zondag) benoemd tot lid van de jeugdcommissie. Na deze periode is hij belangstellend toeschouwer gebleven bij wedstrijden van Ajax 1 en andere elftallen, altijd trouw vergezeld door zijn vrouw. Op 5 oktober 2013 vierde Wim op deToekomst zijn 40-jarig lidmaatschap. Wij wensen familie, vrienden en kennissen alle sterkte toe met dit verlies. Wim de Geest is 79 jaar geworden at fjicoK f i,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 8