'Het maximale uit mijn carrière halen' Keeperstrainer Sjoerd Woudenberg: De Ajax Vrouwen konden zich op 25 november verheugen op de eerste officiële sponsor. Cadeaukaartuitgever 'Your Gift' tekende een contract voor twee seizoenen. De sponsor was 20 december aanwezig bij de laatste wedstrijd in 2013 tegen KAA Gent op de Toekomst, die simpel met 4-0 werd gewonnen. De Aj'axVrouwen hebben de eerste competitiehelft in de BeNe League goed afgesloten. Met negen wedstrijden ongesla gen waarvan vier overwinningen op rij* (1-3 tegen Antwerp FC, 3-1 tegen sc Heerenveen, 1-4 tegen RSC Anderlecht en 4-0 tegen KAA Gent) kan trainer Ed Engelkes tevreden zijn over de eerste competitiehelft: 'Dit is een prima afsluiting van de eerste competitiehelft', zegt hij. 'We hebben vooral in het begin van de competitie teveel punten laten liggen, maar ons prima her pakt na de wedstrijd thuis tegen FC Utrecht.Vanaf dat moment is het beter gegaan. Wat ik verwacht voor 2014? Dat het, ondanks de zes punten achterstand op FC Twente en Standard Luik, nog een flinke strijd gaat worden om de bovenste plaatsen. Door onze recente overwinningen kon den we aansluiten bij de top drie. Dat was en is onze doelstelling voor dit seizoen.' En in de rust? 'Dan neem ik eventueel wat tactische of technische details door met de keepsters. Het gaat altijd om de details.' Tamara Schellekens Sjoerd Woudenberg (27) is sinds de start van de Ajax Vrouwen keeperstrainer. Ter introductie stelden wij hem op 20 december op de Toekomst na de laatste wed strijd tegen AA Gent (4-0) een paar vragen. Hoe ben je als keeperstrainer begonnen? 'Ik ben met mijn opleiding begon nen op het CIOS in Arnhem met specialisatie voetbal-coördi nator, waar ik ook het diploma voor het Trainer/Coach UEFA B behaalde. Om dat te bereiken liep ik stage bij de jeugdopleiding van FC Utrecht. Begonnen als trai ner van de Cl en BI bij ARC in Alphen aan de Rijn maakte ik de overstap als keeperstrainer naar Argon.Verder heb ik nog erva ring opgedaan bij KV Mechelen, Werder Bremen, I860 München, Bayer Leverkusen, MSV Duis burg, Macedonië en Anderlecht. Wat zijn je ambities? 'Vooral het maximale uit mijn carrière halen. Frans Hoek (voormalig keeperstrainer bij Ajax, nu bij het Nederlands Elftal, red.) is mijn grootste voorbeeld. Momenteel volg ik de opleiding Keeperscoach PRO bij de KNVB, de hoogsthaalbare opleiding voor keeperstrainers.' Hoe ervaar je je werkzaamheden bij de Ajax Vrouwen? 'Bij Ed (Engelkes red.) kan ik veel leren. Hij bezit veel ervaring en zowel Benno (Nihom, assistent trainer, red.) als ik krijgen de kans om ons te ontwikkelen. Ed heeft bewust niet gekozen voor trainers die er al zijn, maar geeft ook jonge talentvolle trainers een kans. Door Ed's achtergrond bij de KNVB en zijn opleiding Coach Betaald Voetbal, waarvoor het vorig slaagde, is hij een goede sparringpartner voor mijn ont wikkeling.' Hoe ziet in het kort een wedstrijd dag als vandaag eruit? 'In de middag om kwart voor vier uur, bijna vier uur voor de wed strijd, verzamelt de technische staf op de Toekomst. Ed, Benno en ik spreken dan de wedstrijd door, de manier van spelen, de tegenstander en de sterke en zwakke punten. Half vijf hebben we met alle speel sters een sport- maaltijd in de kantine waarna iedereen naar de I kleedkamer gaat om te worden X behandeld. Om X X kwart voor zeven gaan de speelsters naar het veld voor de warming up. Ik probeer altijd wed strijdelementen te laten terugkomen omdat Ajax-keep- sters altijd mee- voetballen. Om half acht neem ik plaats op de tribune en maak ik aanteke ningen van veel momenten.'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 7