Gefeliciteerd 'Lekker een balletje trappen' Klassieke Veteranen Ter ere van het 10-jarig bestaan van het Ajax Clubnieuws in de huidige vorm, beleefden op 19 november vrijwel alle medewerkers in het spelershome op de Toekomst een gezellige bijeenkomst. Man van het eerste uur John Jaakke legde ons nog eens het belang uit van het bestaan van het clubnieuws binnen de club. 'Daar is de club, voorzitter'. Met zijn vinger wees Wim Schoevaart vanuit de ArenA naar de Toekomst. Het was nadat de toenmalige ledenraad mij tot voorzitter van Ajax had verkozen. Een spoed cursus clubkennis voor een bleue nieuwkomer. Ik begreep het niet. Het eerste speelde die middag in de ArenA en iemand zei mij dat de club daar niet was. Een mens leert snel en al snel was ik er achter wat Schoevaart bedoelde. Ik leerde dat de club de continuïteit belichaamde in een omgeving van oppor tunisme, vluchtige liefde en eigen belang. Een club die er altijd was en bleef, zoiets als je ouders, als het goed is. Die vele capriolen van hun kinderen hebben meegemaakt, maar het leven kenden en wisten dat het ook weer goed zou komen. Zoals alles in het leven blijven zaken alleen goed en mooi als je er ook onderhoud aan pleegt. Soms een een voudige maar noodzakelijke reparatie, dan weer een wat ingrijpender renova tie en soms ook een verrassende inno vatie. In dat laatste is Ajax altijd goed geweest.Totaal voetbal, excellente jeugdopleiding, de bouw van een over dekt stadion etc. De tijd die we nu als club meemaken zal door sommigen gezien worden als een renovatie. Voor elk wat wils, zal ik maar zeggen. Ik denk dat vriend en vijand het erover eens waren dat de club op enig moment niet alleen reparatie maar ook renovatie behoefde. Daar hebben we met zijn allen ook veel aan gedaan. Nieuw ledenbeleid, Ajax Acadamy Club,'Mijn Bordje', etcetera. Ik vind het heel goed dat de bestuursraad hier ook actief mee bezig is. Communiceren is vandaag de dag een toverwoord, een soort panacee voor alle problemen. Daarom hebben we het clubnieuws in 2003 opnieuw opgericht. Want ja als je niet communiceert, leef je niet. Gewoon een eenvoudige reparatie, maar wel een met relevantie.Vele stor men hebben de afgelopen jaren in en over onze club gewoed. Media stonden er dagelijks vol van. Zo niet het Ajax Clubnieuws. Dat berichtte trouw over al die men sen die plezier hebben in het spelletje, jeugd beter willen maken en, klagend of niet, ouwe verhalen willen ophalen, een feestje vie ren, etcetera. Gewoon omdat zonder die mensen er geen club is. Mijn eerste column in het heropgerichte Clubnieuws van januari 2004 had de kop:'Gefeliciteerd'. Ik herhaal dat, in het bijzonder richtingTijn Middendorp, de dienaar als leider. John Jaakke, oud-voorzitter Dat de oude Ajax-glorie door het elftal van Lucky Ajax al jarenlang nog aardig aan de weg timmert mag als bekend worden ver ondersteld. Maar daarnaast kent Ajax nog een elftal waarin menige bekende naam van destijds opduikt: de Klassieke Veteranen, een team dat vooral bestaat uit mensen die nog een min of meer vaste band met Ajax hebben. Ik moet bekennen dat ik het ook niet wist. Maar dat ik ook niet de enige ben. Zelfs het laatste jaarverslag van de vereni ging maakt geen melding van dit team, dat niet in competitiever band, maar uitsluitend op eigen initiatief zijn wedstrijden speelt. Alle aanleiding voor mij dus om eens op een dinsdagavond een wedstrijdje van de heren te bekij ken op de Toekomst. Na positie te hebben gekozen, niet bij de centrale verwarming van de kan tine maar gewoon rond het veld, is het eerste spelletje te zien wie je herkent: zo op het eerste gezicht herken ik er zeven. Dat Sjaak Swart nog steeds elke gele genheid aangrijpt om een partijtje te spelen is geen nieuws, de broertjes Witschge en Aron Win ter vormen ook geen probleem. Bryan Roy duurt vanwege zijn kouwelijke ijsmuts wat langer, en Nordin Wooter, debutant van daag, vergeet in zijn ijver dat er nog tien spelers meedoen. In de nog opmerkelijk fitte rechtsback tenslotte valt zowaar George Ogararu te herkennen, met zijn 33 waarschijnlijk de jongste speler en momenteel stagiair bij de Ajax-opleiding. Dit zevental wordt vergezeld van enkele minder aansprekende, maar niet onbekende namen. Langs de lijn staan welgeteld 21 supporters, merendeels meege komen met de tegenstander. Dat is jammer: het voetbal is leuk genoeg, en daarmee raken we meteen de kern van de opzet: gewoon lekker een partijtje ballen met een uitgenodigd amateur team dat daar ook zin in heeft. Ondanks wat afwezige spelers zijn er genoeg mensen om mij bij een biertje achteraf uit te leggen wat het doel van het team is: waar Lucky Ajax vooral wordt ingehuurd voor een wedstrijd als jubileum of met een liefdadig doel vatten Aron Winter en Rob Witschge het doel van de Klas sieke Veteranen op weg van kleedkamer naar kantine in een paar woorden kernachtig samen: 'Lekker een balletje trappen.' Evert Vermeer

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 6