WIE IS WIE? Tussentijdse gesprekken Jeugdvoetbal Een aantal medewerkers van de club werd op 18 december op de Toekomst in het zonnetje gezet vanwege hun 5 of 1 2,5-jarig jubileum. Edwin van der Sar en Marc Overmars spraken mooie woorden richting de jubilarissen. Zij ontvingen de versierselen die horen bij de jaren dat zij Ajax trouw zijn gebleven. Hoe ben je bij Ajax terechtgekomenMijn vader meldde me aan voor het spelen van een proefwedstrijd. Ik heb gedurende tien jaar de hele jeugdopleiding gevolgd, ben in 1966 vertrokken en sinds 2007 actief als scout in de jeugdopleiding.' Hoeveel tijd ben je per week kwijt aan het scouten? 'Circa 15 uur of meer. Als scout ben je al vroeg de deur uit en ongeveer half negen 's ochtends bij de clubs. Er gaat niet alleen tijd zitten in het scouten van spelertjes op zaterdag, maar ook in het voorbereiden van het wedstrijdprogramma, het vastleggen van bevindingen via een week- rapportage en/of spelersrapport, het bijwonen van vergaderingen en het onderhouden van contacten met collega's en clubs.' Waar let je als scout het meest op bij jonge voetballertjes?' Of ze voet- baltechnisch het verschil kunnen maken, creatief zijn en voetbal- gogme hebben.' Hoe vind je talentjes voor een ander die vindt? 'Door het opbouwen van een netwerk. Denk aan tipgevers en een goede relatie met de clubs.' Wat zijn de belangrijkste ontwikkelingen in de scouting van de afgelopen jaren? 'Het scouten is weliswaar op vrijwillige basis, maar niet vrij blijvend. De concurrentie naar'toptalenten' is enorm toegenomen, zowel nationaal als internationaal. Het'scouten en opleiden van talenten' is zowel sportief als commercieel van essentieel belang voor Ajax. De vrijwillige scouts zijn een belangrijke schakel in de jeugdopleiding en dat wordt nog wel eens onderschat.' Waar haal jij als scout de meeste voldoening uit? 'Plezier en passie voor het jeugdvoetbal.' Heb je naast het scouten nog andere werkzaamheden? 'Ik ben direc teur/eigenaar van Voetbalacademie Co Meijer, die gericht is op het geven van techniektraining aan kinderen met als doelstelling het (door)ontwikkelen naar een hoger voetbaltechnisch/-tactisch niveau in combinatie met spelvreugde.' Je zat ook in de laatste ledenraad. Hoe heb je dat ervaren? Hectisch! Wat is jouw mooiste herinnering aan Ajax? 'Dat ik in 1956 werd aange nomen en in 1965 een contact aangeboden kreeg.' Jan-Matthijs Harderwijk Op maandag 16 december vond na de gesprekken het kerstdiner voor de aller kleinsten plaats. Met toestemming werden zij verwend met friet en andere snacks. Som mige kinderen bewogen zich meerdere keren naar het buffet. Een dag later was het de beurt voor de midden- en bovenbouw, alle leraren, leraressen, overig personeel en vrijwilligers. De mensen van het restaurant had- z den weer groots uitgepakt. Het eten en de entourage waren fan- D tastisch en gezellig. Rob Stol De afgelopen weken van het jaar stonden als gebruikelijk in het teken van de tussen tijdse gesprekken met de spelers van de jeugdoplei ding en hun ouder(s). Met de allerkleinsten wordt in september meestal een kort gesprek gevoerd, over hoe men het ervaart voor het eerst bij een grote profclub als Ajax, waar ex-topspelers als Dennis Berg kamp, Frank de Boer, Edwin van de Sar en vele anderen deel van uitmaken.Voor sommigen is dat wel even wennen. Een dergelijk gesprek is altijd erg spannend voor zowel speler als ouder(s). De speler wordt gevraagd wat hij denkt dat zijn kwaliteiten en verbeterpunten zijn. Soms komen er dan verba zingwekkende dingen op tafel. De gesprekken worden gevoerd door de trainer en de teammana ger. Bij de keepers doen de kee perstrainers het woord. Soms vult de teammanager ook wel eens aan, omdat hij buiten het voetbal om nog wel eens dingen te horen krijgt wat belangrijk kan zijn in een gesprek. Ook schuift er wel eens een coördinator aan mocht een gesprek niet lekker verlopen. Wanneer de speler wordt gecon fronteerd met verbeterpunten zullen die gerealiseerd moeten worden voor het eind van het seizoen om door de te mogen in de jeugdopleiding. Het kan dan niet zo zijn dat speler en ouders voor een verrassing komen te staan wanneer het tussentijdse gesprek positief was maar de speler toch de opleiding moet verlaten. In april vinden de eind gesprekken plaats. Dan krijgt de speler te horen of hij mag blijven of dat hij een andere club moet zoeken, waar Ajax overigens een rol in kan spelen mocht het zover komen. Naam: Co Meijer Leeftijd: 67 jaar Beroep: Gepensioneerd Bij Ajax:Vanaf 1956

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 5