HET AJAX-GEVOEL VAN..? Goede afsluiting Jong Ajax Het waren niet de meest ideale weersomstandigheden waaronder Jong Ajax op 21 december op de Toekomst tegen MVV moest spelen. Veel regen en wind weerhielden echter de mannen van Alfons Groenendijk er niet van het jaar positief af te sluiten. De 3-1 winst zorgde voor een goed gevoel richting 2014. Naam: Horst Blankenburg Geboren: 10 juli 1947 in Heidenheim Debuut Ajax I: 20 december 1970 (Feyenoord - Ajax l-l) Laatste wedstrijd Ajaxl: 27 april 1975 (Ajax - PSV 2-4) Totaal: 188 wedstrijden 5 doelpunten De enorme opsteker die Jong Ajax kreeg na de overwinning op het hoog geklasseerde Sparta, had helaas geen uitwerking op de uitslag in de daaropvolgende wedstrijd. In en tegen Den Bosch ging de ploeg hard onderuit met 4-1Net als in andere verliespar- tijen kwamen de Amsterdammers nog wel op voorsprong en kregen een rode kaart te verwerken. Enoh werd van het veld gestuurd, waarna de Bosschenaren uitlie pen naar 4-1 Echter, deze nederlaag leek wel het keerpunt voor de serie die zou volgen. In de twee volgende thuiswedstrijden tegen Almere City en Jong PSV werd gelijkge speeld, l-l en 2-2, maar de twee laatste wedstrijden van het sei zoen werden winnend afgesloten. In Enschede werd een zwaarbevochten zege behaald op de beloften van FC Twente. Met het kleinst mogelijke verschil nam Jong Ajax de drie punten mee naar Amsterdam. Lesley de Sa benutte in de 67e minuut een strafschop in een wed strijd die eigenlijk in een gelijkspel had moeten eindi gen. De laatste wedstrijd van 2013 was thuis tegen MVV. De Maastrichtenaren wer den met 3-l verslagen.Vleu- gelspelers Tobias Sana en Lesley de Sa hielpen Ajax aan een 2-0 voor sprong, waarna verde diger Danzell Graven- berch in twee minuten tijd twee keer scoorde. Een keer in het vijande lijke doel en een keer in eigen doel, waarmee de eindstand werd bepaald op 3-l. Met deze over winning werd 201 3 met een goed gevoel afgeslo ten. 17 januari wordt gestart net de tweede helft van iet seizoen, uit tegen C Emmen. Yuri van Eijden Horst Blankenburg: 'Ajax ist mein Verein. Ik heb bij Ajax de beste periode in mijn carrière gehad.Wat wil je ook? In 19711972 en 1973 waren we de beste club ter wereld. Ajax won alles wat maar te winnen viel. Dat had ik bij mijn aankomst in 1970 natuurlijk nooit kunnen bedenken. Zoiets ziet, of voelt niemand aankomen. Op 14 december 1970 stapte ik bij Ajax binnen. Ik weet het nog goed. Het begin was niet moeilijk. Bob Haarms hielp me goed en in de kleedkamer kwam ik naast Barry Hulshoff te zitten. Met hem klikte het meteen. Zowel binnen het veld, ik als libero en Barry als voorstopper, als ook daarbuiten. Ik had in die tijd twee honden. Barry eentje. Ook in dat opzicht klikte het tussen ons. Onze goede band is eigenlijk altijd gebleven. Sjaak Swart bel ik ook nog regelmatig. Net als trouwens Piet Keizer en Arie Haan.' 'Haarms was destijds ook trainer van Ajax 2 (nu Jong Ajax, red.). Daags voor mijn officiële debuut speelde ik eerst met het B-team tegen Feyenoord 2. Na een helft haalde Haarms mij eruit. Een dag later maakte ik het mooist denkbare debuut: Feyenoord - Ajax in de Kuip. Spelen tegen Wim van Hanegem en zijn mannen! Eigenlijk was alleen een thuiswedstrijd tegen Feyenoord nóg mooier geweest als officiële debuutwedstrijd in Ajax l.Terugkij kend ben ik trots op mijn jaren in Amsterdam. De duels die er nog meer écht uitsprongen? Mijn eerste Europa Cup-wedstrijd tegen Celtic. Die verloren we weliswaar met 0-1Maar de pers schreef wel dat Blankenburg en Ajax een goede combinatie vorm den. Ook onze 0-1 -overwinning bij Real Madrid en natuurlijk de finale van 1972 tegen Internazionale waren speciaal. Ik liep laatst trouwens over de Horst Blankenburg Brug, in de wijk waar vroe ger het oude Ajax-stadion de Meer stond. Ook dat is toch een mooie erkenning voor wat in mijn tijd is gepresteerd.' Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 4