Zaterdag 1 Zaterdag 3 Zaterdag 2 Zaterdag Veteranen Zaterdag-seniorenvoetbal 10 Bij Ajax staat het elk jaar bol van tradities zoals de Bordjesclub, de Jubilarissen en het Dirk de Groot Gala, elk jaar terugkerende evenementen die nooit mogen verdwijnen. De laatstgenoemde traditie vond dit jaar plaats op 19 december ter afsluiting van het seizoen voor alle zaterdagsenioren in de club. November en december waren niet de beste maanden van het jaar 2013 voor de Zaterdag I. In de competitie werd slechts een keer gewonnen. De uitwedstrijd tegen SDV Barneveld resulteerde in een 2-3 overwinning voor de mannen van trainer Bart Logchies. Echter, drie wedstrijden werden niet in winst omgezet.Tegen DVS'33 Ermelo bleef het 0-0, thuis tegen Montfoort werd het 2-2 en uit tegen koploper Sparta Nijkerk, een cruciaal duel tegen een medetitelkan didaat, werd het 2-I voor de thuisploeg. Met een tweede plaats op de ranglijst is het gat op de koploper opgelopen tot zeven punten. Op I8 januari begint de Zaterdag I aan de tweede helft van de competitie met de uitwedstrijd tegen ODIN '59. Positief was de bekerwinst tegen DOVO. Met een 2-3 overwinning plaatste het eerste seniorenteam zich voor de volgende ronde van het bekertoernooi. Yuri van Eijden Er is veel veranderd na het laatste verslag in dit clubnieuws. Toen was de Zaterdag 2 medekoploper, nu is het team afgezakt naar de 3e plaats op de ranglijst met 7 punten achterstand op de koploper WV-HEDW waartegen eind november in een rechtstreeks uitduel tegen de stadsgenoot met 4-3 werd verloren. Het loopt bij ons niet meer zo goed, vanwege vormverlies en te weinig fitte spelers. Aan het begin van het seizoen heeft de Zaterdag 2 evenwel laten zien dat het tot veel in staat is, maar nu ontbreekt het nog aan zelfvertrouwen in de ploeg. Na de winterstop hopen we maar dat alles weer goed komt, mede ook dat spelers die langdurig geblesseerd waren hopelijk weer zijn teruggekomen en inzetbaar zijn. Hopelijk al bij de eerste wed strijd op 18 januari als we op bezoek gaan bij ODIN '59 2. Overigens doen we nog mee in het bekercircus, dus helemaal somber zien wij het nog niet in. Dolf van Zoest De Zaterdag 3 heeft zich in het laatste speelweekend van 2013 gekroond tot winterkam pioen van de reserve eerste klasse A. Op sportpark De Wolfskamer maakte de ploeg vooral de tweede helft indruk tegen sv Huizen 2. De zoge naamde 'zespuntenwedstrijd' werd overtuigend gewonnen (3-6). Dankzij de overwinning hebben de routiniers halverwege de competitie 3 I punten verzameld uit 13 gespeelde wedstrijden. En daarmee hebben ze een voorsprong van 6 punten genomen op directe concurrenten AMVJ 2, Huizen 2 en IJFC 2. De prestatie is extra knap doordat het team in de eerste sei zoenshelft werd geplaagd door blessures. Hopelijk kan trainer Marco Ruitenbeek, die onlangs vanwege zijn vijfjarig dienstverband bij Ajax in het zonnetje werd gezet, de tweede seizoenshelft over een bredere selectie beschikken. De eerste belangrijke stap naar het kampioen schap wordt op 18 januari gezet als de competitie wordt hervat tegen laagvlieger Zandvoort 2. Traditiegetrouw wordt er ook een trainingsweekend belegd. Eind maart zal de selectie en staf naar het Hongaarse Boedapest vertrekken. Arjan Duijnker Soms is de KNVB bij het maken van de programmering onnavolgbaar. In de laatste zes weken van 20I3 speelden we om de week.Toevallig kwam het ons wel goed uit omdat we de kans kregen blessures te laten genezen. Zo waren we in staat in de laatste drie wedstrijden voor de winterstop tegen directe concurrenten steeds in onze sterk ste opstelling te starten.Thuis speelden we tegen Hercules Zaandam en ZOB. Beide wedstrijden werden op een reguliere wijze gewonnen. De laatste wedstrijd was uit tegen Zuidoost United. Buiten het veld zijn we dikke vrienden, maar zodra de wedstrijd begint, gaat het van dik hout. Ook dit keer was er weer veel spanning. We vergaten te scoren waardoor het lang spannend bleef. Uiteindelijk kon ook de scheidsrechter niet voorkomen dat we met een 0-3 overwinning naar huis gingen. Door de resultaten op de andere velden werden we op doelsaldo winterkampioen. Onze winterstop is kort, want eerder dan wie ook starten we de tweede helft van de competitie. Kijken of we deze lijn kunnen vasthouden.We liggen op koers. Jan Buskermolen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 10