Bijzondere gasten.. Ajax Foundation Anemone (10) Mien Schouten - van Ardenne (106) Ajaxclubnieuws nr.7-2013_Ajax 20-11-13 15:21 Pagina 9 n de De Ajax Foundation had op 6 oktober 106-jarige mevrouw Mien Schouten - van Ardenne uitgenodigd om Ajax - FC Utrecht bij te wonen. Nooit eerder had ijgt. zij een voetbalwedstrijd bezocht. Eerder was Anemone (10) namens de Foundation op bezoek geweest om van dichtbij haar helden te kunnen bekijken. Een aantal weken geleden ont ving de Ajax Foundation de 10-jarige Anemone, een superfan en idolaat van de Ajax-spelers. Omdat Anemone door haar gezondheid de ziekenhuisdeuren plat loopt, vonden wij dat zij een steuntje in de rug verdiende. 'Als een bezoek aan Ajax een van de betere medicijnen is, dan zou ik graag willen dat Anemone dat kon doen', aldus aanvrager Theo van Eert. En zo geschiedde Donderdag 17 oktober stond Anemone, gewapend met een 'smile' van oor tot oor en 52 vragen voor onze aanvoerder Siem de Jong. Het lukte ons Anemone ervan te overtuigen dat de spelers na de training niet te lang buiten kunnen staan, waardoor het grootste deel van de vragen geschrapt moest worden. Tijdens de uitgebreide rondleiding door de Amsterdam ArenA werd haar glimlach als maar groter. Het viel Anemone op dat er in de kleedkamer een lege plek was naast de stoel van Siem de Jong. Word jij wel eens gepest bij Ajax? werd als ludieke vraag aan de vragenlijst toege voegd. Eenmaal op de Toekomst kreeg ze van de Ajax Foundation een Ajax-shirt om door alle spelers te laten signeren. Alle Ajacieden trakteerden haar op een lieve glimlach, een fotomomentje en een handtekening. Toen kwam Siem. Anemone glunderde en stelde Siem haar vragen. Siem gaf haar de tip dat je altijd plezier moet houden in alles wat je doet. Hij vertelde haar met een knip oog dat hij in de kleedkamer gewoon wat meer ruimte nodig had dan zijn teamgenoten. Haar afsluitende vraag was de mooiste. Met haar mooiste glimlach vroeg ze haar held om een knuffel. En die kreeg ze! Met haar lichaam vol adrenaline en vlinders in de buik hielp ze Viktor Fischer, na afloop van de training, met het opruimen van de ballen. Ralph de Haan De Ajax Foundation nodigt regelmatig kinderen en volwas senen uit die een opkikker kunnen gebruiken. Twee gasten kregen in oktober een uniek kijkje in de Ajax-keuken. Bij Ajax - FC Utrecht was er een hij wat mevrouw Schouten zo zeer speciale fan te gast in de Koninklijke Loge. Het ging om de 106-jarige mevrouw Mien Schou ten van Ardenne. 'Ik voel me op deze plek wel een beetje de koningin,' sprak de Ajacied in hart en nieren. Zij keek al tijden uit naar de wedstrijd. Ze kwam in 1927 van Gouda naar Amsterdam en ontwikkelde een liefde voor Ajax.' Eerst was het nog Blauw Wit maar als snel werd het Ajax.' Toen ze honderd jaar werd en de toenmalig burgemeester Cohen op verjaardagsvisite kwam, vroeg mooi vond in het leven. 'Ajax' stelde zij onomwonden vast. 'En daarna het Nederlands elftal.' In elk geval is de 106-jarige Ajax- fan niet bepaald op haar mondje gevallen en nog uitstekend bij de tijd. Wel kampte ze met een onwillige rug. 'Een spiertje gescheurd', vertelde haar zoon Frits op de vraag of we haar zon dag nog konden verwachten. 'Al heb ik zondag een half been, ik ben er', riep mevrouw Schouten er direct monter achteraan.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 9