'Voetballen is gewoon genieten' Pascalle Tang: Ajaxclubnieuws nr.7-2013_Ajax 20-11-13 15:21 Pagina 8 Begin oktober schoten de Ajax Vrouwen uit hun slof en voetbalschoen door thuis met 7-0 van PEC te winnen. Een ongekend hoge score, zeker vergeleken de De A wedstrijden die volgden en gelijk eindigden. De opleving kwam uit tegen FC Twente (0-4) op 12 november. Maar hopen dat deze opleving een vervolg krijgt. zij De Ajax Vrouwen verloren hun moeilijke uitwedstrijd tegen Standard Luik met 2-1. Op de Toekomst werd het een heuse zevenklapper tegen PEC Zwolle. De Ajax Vrouwen speelden flit send en vermaakten de toeschou wers met prachtige aanvallen. De uitwedstrijd tegen FC Twente werd door de heftige regenval op het laatste moment afgelast. Tegen ADO Den Haag en FC Utrecht wisten de Ajax Vrouwen de vele kansen niet om te zetten in een overwinning: twee gelijke spelen van respec tievelijk 3-3 en 0-0. Daarna volgde in de inhaalwed strijd tegen koploper FC Twente in Enschede die met 0-4 werd gewonnen en de Tukkers daarmee de eerste nederlaag toebracht. Trainer Ed Engelkes: 'De resulta ten waren minder goed. Tegen FC Twente hebben we echter laten zien waartoe we in staat zijn en zo wil ik het graag zien. We zijn continue de beter voet ballende ploeg. We moeten deze stijgende lijn nu doorzetten. Gelukkig lukte dat thuis tegen PSV/Eindhoven prima.' Geboren in Amstelveen begon Pascalle Tang (20) op haar derde jaar met voetbal len. In 2011 haalde ze haar VWO - diploma waarna zij vanaf september 2012 begon aan een studie sportmarke ting aan de Johan Cruijff University. Vorig jaar was zij een vaste waarde bij de Ajax Vrouwen, nu is zij helaas al enige maanden geblesseerd. Hoe ziet jouw voetbalcarrière er uit? 'Die begon bij Roda '23 in Amstelveen, bij de 'Coenradies'. Mijn broer en zus speelden daar ook. "Laat haar lekker meedoen met de kleintjes" zei de trainer. Toen al was ik een Ajax-fan. Om daar ooit te kunnen spelen was een droom.' Je hebt in een elftal met jongens gevoetbald 'Ja, bij Roda '23 heb ik alleen bij de 'Coenradies' met jongens gevoetbald. Toen ik zes jaar was ging ik naar Amstelveen Heem raad waar ik een seizoen bij de meisjes heb gevoetbald.Vervol- gens ben ik overgestapt naar het jongensvoetbal. Daar speelde ik tot m'n achttiende. Toen kwam Ajax. Bij de jongens ontwikkel je je sneller. Je hebt te maken met fysieke kracht. Ik heb echt op bijna alle plekken in het elftal gespeeld. Ik begon als spits en verhuisde steeds meer naar ach teren. Nu speel ik meestal links back. In die tijd werd ik steeds geselecteerd voor het KNVB Talent Team en speelde ik in teams onder 17 en onder 19 met meisjes. Met het Nederlands Elftal onder 17 en onder 19 ben ik naar het EK geweest. Dit was een superervaring' Vorig jaar was je een vaste waarde in het elftal van de Ajax Vrouwen. Dit seizoen ben je helaas langdurig geblesseerd geraakt. Wat is er gebeurd? 'In het vorig seizoen kreeg ik in februari voor het eerst last van mijn knie. Ik heb het seizoen afge maakt, omdat het leek mee te vallen. In de zomerstop kon ik echter het loopprogramma niet doen vanwege de pijn. Uit de MRI-scan bleek dat er een menis cuscyste in mijn knie zat en een scheurtje in de buitenste menis cus. Tijdens de operatie bleek dat er ook een scheurtje in mijn binnenste meniscus zat.' Hoe verloopt het herstel? 'Samen met fysiotherapeut Frank van Deursen hebben we een spe ciaal revalidatieschema opgesteld. Elke dag doe ik mijn oefeningen in het krachthonk. Ik mag nu lang zaam gaan lopen en dat steeds meer gaan doen. Elke keer wordt de belasting hoger. Vorige week kreeg ik echter een terugslag toen ik weer wat pijn voelde.' Hoe ziet jouw week eruit? 'We trainen op maandag twee keer en op de andere dagen één keer. Vrijdag of zaterdag is de wedstrijd. Ik ga altijd naar mijn teamgenoten kijken. Op woens dag en donderdag ga ik altijd naar colleges. We hebben veel projecten. De andere dagen doe ik vooral zelfstudie.' Nu beleef je dit seizoen de wedstrij den op de tribune. In hoeverre is dat anders? 'Je let op andere dingen. Normaal ben je de hele dag met je team. Nu sta je er anders in. Als je geblesseerd bent besef je nóg meer hoe leuk het voetballen is. Voetballen is gewoon genieten.' Tamara Schellekens Tegen PSV/Eind hoven scoort Claudia van den Heiligenberg 2-0 MnftCdrt

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 8