Nummer vier -é-- Op weg In de herfstvakantie grijpen veel kinderen de kans een dag als Ajax-speler te trainen bij Ajax Camp Clinics op de Toekomst. Er zijn ook clinics voor meisjes ;r. en keep(st)ers. Op 21 oktober was het thema 'linietraining' op basis van de unieke Ajax-methodiek. Uiteraard stond er voor iedereen een maaltijd klaar. Benoemingen Onlangs heeft de bestuursraad besloten Danny Oudhuizen te benoemen tot teammanager van de A2. Eerder was Danny actief binnen de jeugdscouting en volgt hij momenteel de cursus Trai ner - Coach 3. Daarnaast zijn Onno Romeijn en Peter Kalse bereid gevonden als reserve - teammanager te functioneren. Ed Lefeber In het voorjaar van 2011 zag Ajax de achterstand op de concur renten steeds verder slinken, om op 15 mei te eindigen op het Museumplein. Ook u moet destijds bedwelmd zijn geraakt door die drie eenvoudige woordjes: de derde ster. De derde ster! Het werd een mantra, een heilige spreuk. De derde ster; daar moest het heen. Ik ben ervan overtuigd dat het formuleren en visualiseren van dat heilige doel geholpen heeft, toen. Alleen zó kon de sfeer van 15 mei 2011 ontstaan: een grimmige vastberadenheid die - laten we eerlijk zijn - bijna 'on-Ajax' was. Ik vond het creëren van een dergelijk heilig doel voor herhaling vatbaar en bij de start van dit seizoen leek mij dat het nieuwe mantra 'nummer vier' moest worden. Vier landstitels op rij. Het zou een primeur in de clubhistorie zijn. Meer dan een eeuw geleden lukte het HVV (1900-1903) en in recenter tijden bemachtigde PSV zelfs twee kwartetten: 1986 1989 en 2005-2008. Ajax bleef tweemaal steken op drie. Nu is er weer zo'n zeldzame kans op het diamanten kwartet waarop onze club nog nooit beslag legde. Speel dat uit, als clubleiding. Maak er een heilige queeste van, peper het je selectie in en communiceer het naar je supporters. Omdat dat magische krachten kan geven. Nu begrijpt u waarom het me zo teleurstelde toen onze directeur voetbalzaken, Marc Overmars, in oktober zei dat het wel begre pen zou worden als Ajax een keer geen kampioen zou worden. Realiteitszin is prima, maar de beste manier voor een directeur om iedereen, in alle geledingen van de onderneming, maximaal op scherp te zetten, lijkt het me niet. In de eerste seizoenshelft kwam Ajax vaak landerig op me over. Een theelepeltje '15 mei 2011' was welkom geweest. Maar de schade valt mee, om de eenvoudige reden dat de concurrenten bijna evenveel averij opliepen als Ajax. Of meer. Aan de eindstreep ligt nummer vier nog altijd verleidelijk te lon ken naar Ajax. Directie: herstel dat uit nuchterheid geboren foutje. Realiseer je hoe uniek de kans is die Ajax dit seizoen heeft: in 113 jaar deed hij zich maar twee keer eerder voor. Leg het de spelers uit, maak nummer vier zo groot als de derde ster in 2011 was. Creëer een heilig doel... en schrijf geschiedenis. Menno Pot Ajaxclubnieuws nr.7-2013_Ajax 20-11-13 15:21 Pagina 7 Terwijl ze stil en stiekem hopen Dat tegen Schotse ploeg Hun club herrjst uit najaars-as Huisdichter Cornelis 4 november 2013 Als trein me door de polder rjdt Meisje spiegelend in glas Haar rode haar vermengt met gras Peins ik me door de tjd Gaan zj door aarzeling bezeten Het heilig geloof hervinden Hun prooi weer eens verslinden Magere maanden vergeten? Op Nieuwmarkt zitten clubdas Om de diehards in de kroeg Ze praten drinken bier van Jopen IN MEMORIAM EVERT BORMANN Op 2 oktober 2013 is Evert Bormann overleden. Tussen 1971 en 1989 was Evert zeer actief in het verenigingsleven. Zo was hij onder meer nauw betrokken bij de organisatie van de jaarlijkse Visdag die vanaf 1971 plaatsvond, en vele jaren heeft bestaan, voor zowel de Ajax-leden als de spelers van het eerste elftal. Tussen 1972 - 1977 was hij lid van de Controlecommissie, en van 1981 tot 1989 lid van de Clubavondcommissie. Tevens was hij lid van de Bordjesclub. Vanwege zijn verdiensten voor de club werd Evert op 1 juli 1978 door het toenmalige bestuur benoemd tot werkend lid. Evert Bormann is 74 jaar geworden. Thijs Lindeman

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 7