WIE IS WIE? Wisseling secretaris pupillenvoetbal Jeugdvoetbal -é-- een Bijna gelijktijdig speelt de Al in de EUFA Youth League tegen teams waar ons eerste ook tegen speelt in de UEFA Champions League. Ajax was daarin nog inst. niet succesvol tot op 5 november thuis werd aangetreden tegen de jeugdigen van Celtic. Tegen de Schotten werden met 2-1 de eerste punten binnengehaald. Ajaxclubnieuws nr.7-2013_Ajax 20-11-13 15:21 Pagina 5 'Na 24 jaar is het mooi geweest' Aan het begin van het sei zoen gaf Floris Thoolen zijn taken als secretaris pupillen over aan Nico Schlette. 'Waarom niet de 25 jaar volge- maakt.' Floris: 'Vooral het laatste jaar viel mij erg zwaar. Elke zaterdag vroeg opstaan, en dat 24 jaar lang, het ging mij opbreken. Ik wilde het ook wat kalmer aan gaan doen. Daarom ben ik ook gestopt met mijn werkzaamheden rond de Schalenavond, het begeleiden van de ballenjongens, het ontvangen van de scheidsrechter en het St. Nicolaasfeest voor de allerklein ste pupillen. Vorig jaar heb ik een gesprek gehad met Ed Lefeber en Hennie Henrichs en hen over mijn besluit geïnformeerd.' Hoe kijk je als vrijwilliger terug op je werkzaamheden bij Ajax? 'Dat ik als kroon op mijn werk in 2010 werd benoemd tot lid van verdienste, wat ik absoluut als een blijk van waardering heb ervaren. Ik bleef overigens mijn werkzaamheden doen tot er een opvolger was gevonden.' 'Ik had er wel oren naar' Die werd enige tijd later gevonden in de persoon van Nico Schlette, die eerder wedstrijdsecretaris bij de Zaterdag-senioren was. Nico: 'Dat was in 2006, nu acht jaar geleden. Ik volgde toen Wim Heisterkamp op. Twee jaar gele den moest ik vanwege drukke werkzaamheden stoppen en nam Marjon van Nielen het van mij over. Sinds kort kan ik weer over wat meer vrije tijd beschikken. Toen ik werd gevraagd de werk zaamheden secretaris pupillen- voetbal van Floris over te nemen, had ik daar wel oren naar' Zie je verschillen in werkzaamheden tussen secretaris pupillenvoetbal en secretaris zaterdag-seniorenvoetbal? 'Bij de zaterdag-senioren deed ik alle administratie zelf. Bij de jeugd neemt de afdeling opera tions deze werkzaamheden door deweeks op zich. Ik maak wel langere dagen. Omdat de pupillen meestal op zaterdag vroeg spelen ben ik vaak al 's morgens om acht uur op de club'. Rob Stol Naam: Rosalie Holtrop Leeftijd: 22 jaar Beroep: Medewerkster Travel Events Bij Ajax: vanaf 1 augustus 2011 Medewerkster Travel Events, wat houdt dat precies in? 'De afdeling houdt zich bezig met onder meer het organiseren van de Ajax Open Dag, Ajax Fanweekend en het toernooi voor B-junioren: de AEGON Future Cup. In samenwerking met de vereniging organise ren we onder andere de Kerstborrel en de Nieuwjaarsreceptie.' Lijkt mij heel leuk werk. Welke opleiding heb je hiervoor gevolgd? 'Ik heb mijn bachelor Media, Informatie Communicatie gehaald op de Hogeschool van Amsterdam. Daarnaast heb ik daar ook mijn minor Event management volbracht.' Hoe ben je bij Ajax verzeild geraakt? 'Ik was op zoek naar een stage plek die ik kon combineren met mijn afstudeeropdracht. Simone Freling had destijds voor mij geen plek op haar afdeling. Gelukkig heeft zij mij toen in contact gebracht met Wendy Nagel, de toenma lige manager Marketing Events.' Waarom wilde je juist een stageplek bij Ajax? 'De clubliefde voor Ajax is tijdens mijn opvoeding met de paplepel ingegoten door mijn opa, Dick de Groot. Dan kan het bijna niet anders dan dat ik bij Ajax op zoek ging naar een stageplek. Vroeger wilde ik al voor Ajax werken. Die kans heb ik gelukkig gekregen.' Ik zie je ook vaak rondlopen bij wedstrijden van de Ajax Vrouwen? 'Klopt. Bij deze wedstrijden ben ik operationeel het eerste aanspreekpunt en verzorg ik vanuit de afdeling Travel Events de wedstrijdorgani satie. Dat doe ik samen met een enorm leuk team van staf, speel sters, vrijwilligers en medewerkers, die zich inzetten voor hetzelfde doel.' Wat is dat doel? 'Dat de wedstrijd van de Ajax Vrouwen goed, strak en vlekkeloos verloopt.' Je bent nog jong. Welke ambities schuilen er bij je? 'Om nog veel meer te leren en te ontdekken op events-gebied. Ik heb het voorrecht om bij veel evenementen betrokken te zijn. Daar valt veel van te leren.' Hoe intens voel je je aan Ajax verbonden? 'Heel intens, dat begon van uit de kinderwagen langs de lijn in De Meer. Daarnaast vind ik het nog steeds leuk om na mijn werk naar een wedstrijd te gaan. Tijn Middendorp

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 5