Opsteker Jong Ajax HET AJAX-GEVOEL VAN..? -é-- Onder aanvoering van trainer Alfons Groenendijk stevende Jong Ajax op 17 november, thuis tegen het hooggeplaatste Sparta, af op eindelijk weer eens een Bijna overwinning. (2-1) Eerst kopte Vincent Vermeij met hulp van de keeper Ajax naar 1-0. Na de rust glipte Lesley de Sa 'binnendoor' en zorgde voor de winst. niet si Ajaxclubnieuws nr.7-2013_Ajax 20-11-13 15:21 Pagina 4 Naam: George Ogararu Leeftijd: 33 jaar Debuut Ajax 1: 13 augustus 2006 (Ajax - PSV 3-1) Laatste wedstrijd Ajax1: Ajax - De Graafschap 4-1 (6 april 2008) Totaal: 44 wedstrijden in Ajax 1 George Ogararu: 'Ik loop dit seizoen stage op de Toekomst, op dit moment bij Jong Ajax. Doel is om mijn Roemeense A-diploma als trainer te halen. Ik wil zoveel mogelijk ervaring op doen. Nergens kan dat beter dan bij Ajax, de club waarbij het voor mij echt voelt als thuiskomen. In mijn spelersloopbaan heb ik hier ook het beste en mooiste voetbal gespeeld. Het maakt dat ik in de toekomst als trainer volgens het Ajax-systeem wil spelen. Total football. De Ajax-filosofie is nog altijd wereldberoemd. Het is een voetbalstijl waar ik van houd. Ik ben jongens als Wim Jonk, Frank de Boer en natuurlijk Alfons Groenendijk daarom dankbaar voor de kansen die ik dit seizoen als stagiair krijg.' 'Het is bij Jong Ajax interessant te zien hoe jongens de overstap maken van jeugd naar écht resultaatgericht voetbal. Maar als stagiair zie ik ook bij, bijvoorbeeld, de D2 hoe het eraan toe gaat. Als voetballer ben je vooral bezig met trainen en wedstrijden. Nu zie je achter de schermen wat er allemaal nog meer bij komt kij ken. Ook in de youth academy worden jonge Ajacieden naar hun mening gevraagd. Dat gebeurt overal bij Ajax. Spelers leren zo al jong situaties herkennen; het is de snelste manier van leren. Sinds ik zelf in Ajax 1 heb gespeeld, weet ik welke verantwoordelijkheid je als speler nog meer hebt. Bijvoorbeeld voor de tactiek. Ieder een draagt op bijna alle fronten bij aan de teamprestatie.' 'Ik kwam op mijn zesentwintigste naar Ajax. Vlak voor de stap naar Amsterdam sprak ik met Gheorghe Hagi. 'Jij hebt geluk dat je bij Ajax mag spelen', zei hij. Ik kon die uitspraak toen moeilijk begrijpen. Hagi had toch immers voor clubs als Real Madrid en FC Barcelona gespeeld? 'Ik had zelf ook altijd bij Ajax willen spe len', legde Hagi uit. 'Vooral vanwege de manier van voetballen en de clubfilosofie.' Later zag ik in wat Hagi bedoelde. Hij had gelijk.' Ronald Jonges De 2-0 winst die Jong Ajax op 17 november boekte in de thuiswedstrijd tegen het hooggeklasseerde Sparta Rotterdam betekende het einde van de negatieve spi raal waarin het team tot op dat moment verkeerde met zeven nederlagen op rij. Zo ging het thuis tegen Volendam mis na een uitstekend begin en een sprankelende eerste helft, met een doelpunt van de van een blessure terugkerende Joël Veltman. Echter, de wedstrijd eindigde onnodig in een 2-3. Ook Excelsior was een week later een maatje te groot (3-1). De serie van drie wedstrijden die daarna volgende werden alle verloren. Fortuna Sittard was op de Toekomst te sterk (0-3), in Venlo werd het team door VVV eenvoudig opzij gezet (5-1) en thuis tegen FC Dordrecht werd wederom met grote cijfers ver loren (0-4). Uit tegen Helmond Sport gloorde er enigszins hoop voor een goed resultaat. Tot in de 65e minuut stond Jong Ajax nog met 0-2 voor om toch uiteindelijk met 3-2 aan het kortste einde te trekken. De hopelijk voorlopig laatste nederlaag werd thuis geïncasseerd tegen Graafschap (1-2). Laten we hopen dat de eer der gememoreerde opsteker tegen Sparta Rotterdam het begin is van betere tijden voor Alfons Groenendijk en zijn spelers. Yuri van Eijden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 4