VAN DE VOORZITTER Jubilarissen Ajaxclubnieuws nr.7-2013_Ajax 20-11-13 15:21 Pagina 3 Tijdens de 68e reünie van de Bordjesclub werden nog wat achterstallige bordjes uitgereikt door voorzitter Hennie Henrichs aan v.l.n.r. Donald Feldmann, Boer. Klaas Nuninga, Piet Ouderland en Ruud Suurendonk van wie de anekdotes bijna net zo leuk waren als de grappen van 'moppentapper' Loek van Vliet. de gaten. Ik weet dat dit het laat ste stapje van de opleiding is. Dat is natuurlijk het belangrijkste.' Hoe probeer jij lijn te brengen in het spel van jouw ploeg? 'Dat is moeilijk omdat je elke week met een ander elftal speelt en regelmatig op het laatste moment spelers toegewezen krijgt, bijvoorbeeld jongens van het eerste elftal die terugkomen van een blessure. Dus wat jij doet als trainer is in elk geval zorgen dat alle spelers het totaalplaatje zien. Op wat voor manier spelen we, hoe bouwen we op, hoe zet ten we druk? Wie er ook speelt: iedere speler weet in elk geval hoe wij willen voetballen. Dat is de bekende rode draad die door de club loopt. Daarbij probeer ik het individu op een aantal procen ten te verbeteren. Wat ik daarbij altijd benadruk is het mentale aspect. Dat is heel belangrijk bij mij. In eerste instantie moet iemand natuurlijk een dosis talent hebben. Dat is aangeboren en zit in de genen.Veel trainers noemen jonge spelers echter al toptalen ten terwijl ze eigenlijk nog alles moeten laten zien. Bij mij ben je pas een toptalent als het hele plaatje klopt: dan bedoel ik dus ook je houding en je instelling. Dus willen ze voorbij mij komen richting het eerste dan moet dat wel in orde zijn. Ik ben iemand die daar heel erg op hamert. Dat proces kan ik in elk geval wel stu ren, al is dat als coach van Jong Ajax niet altijd even makkelijk. Je voelt je ook weleens begeleider. Het mentale aspect geeft denk ik uiteindelijk de doorslag of je profvoetballer wordt of niet. Alleen goede voeten is bij mij niet genoeg. Dat komt ook terug in mijn trainingen.' Jong Ajax staat nu in het rechter- rijtje. Kun je iets zeggen over je doelstelling voor het eind van het seizoen? 'Het gaat puur om spelers rich ting het eerste te krijgen. Het is onmogelijk om te praten over een ranglijst als je na 13 wedstrij den al 50 spelers hebt gebruikt, dat is zinloos. In het begin denk je wel na over een mogelijke eind klassering, maar daar ben ik com pleet vanaf gestapt. Dat werd me na drie wedstrijden al duidelijk.' Heb je nog de ambitie om opnieuw hoofdtrainer van een BVO te wor den? 'Jazeker, maar ik ben niet iemand die verder kijkt dan morgen. Ik weet hoe het werkt in de voet ballerij. Het is een heel opportu nistisch wereldje. Daar lig ik ove rigens niet wakker van. Op dit moment is het in elk geval totaal niet aan de orde. Ik kijk samen met Ajax hoe we verder gaan en wie weet wat er nog op mijn pad komt.' Jan-Matthijs Harderwijk Na de huldiging van de jubilarissen op 5 oktober jl. vierden wij op 1 november voor de 68e keer de Reünie van de Bordjesclub. Het was de eerste bijeenkomst na het overlijden van Wim Schoevaart en André Kraan, dat de evenementencommissie de rol van de twee oer-Ajacieden op zich had genomen om deze mooie traditie voort te zetten. Dit jaar was het opnieuw uiterst gezellig met voor het eerst een 'sitting diner', waar naast een groot aantal leden van de Bordjes club ook een aantal genodigden uit de club aanwezig waren. Naast de moppen van Loek van Vliet, aandacht voor het 1e zaterdag amateurelftal uit 1983, werd aan Donald Feldmann, Klaas Nuninga, Piet Ouderland en Ruud Suurendonk het bordje voor 25 jaar lid maatschap overhandigd, omdat zij op 5 oktober verstek moesten laten gaan. De verhalen en hilarische anekdotes die zij uit hun voetbalverleden vertelden, zorgden ervoor dat alle aanwezigen hebben genoten van deze traditie en het voortreffelijke diner, georganiseerd door horecamanager Ajax Dennis Blokker en zijn brigade. Naast de activiteiten in de vereniging, is op het voetbalfront het seizoen 2013-2014 voor ons eerste elftal er een met vele gezich ten. Na het vertrek in augustus van vaste waarden als Christian Eriksen en Toby Alderweireld, zoals dat bij een opleidingsclub als Ajax elk jaar gebeurd en dit ook in de toekomst niet zal veranderen, was het opnieuw de uitdaging voor Frank de Boer en zijn staf om dit vertrek op te vangen. Wisselende prestaties van Ajax en onze tegenstanders maken er een ongemeen spannende competitie van. Europees beleven we onze prestaties in de UEFA Champions League in een prachtige poule met tegenstanders Barcelona, Celtic en AC Milan. Met nog twee wedstrijden te gaan hebben wij nog alle kansen om in Europa, en zelfs in de Champions League, te overwinteren. Ik ben zeer benieuwd naar de wedstrijdenreeks tot de winterstop, naar de groei van individuele spelers en de verdere ontwikkelingen van ons team. Ik wens Frank de Boer hierbij alle succes in de komende periode. Rest mij slechts u en uw naasten, in dit laatste nummer van Ajax Clubnieuws in het kalenderjaar 2013, alvast een goede kerst en een goed, gezond en succesvol 2014 toe te wensen. Hennie Henrichs, Voorzitter

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 3