'Alleen goede voeten is niet genoeg' Trainer Jong Ajax Alfons Groenendijk: AJAX CLUBNIEUWS INHOUD Ajaxclubnieuws nr.7-2013_Ajax 20-11-13 15:21 Pagina 2 Na vele jaren met veel liefde voor de club nam David Endt op 1 november formeel afscheid van 'zijn' Ajax. Triest was ook de aanblik van het adidas Tijd miCoach Performance Centre, op 18 oktober deels weggeblazen vanwege een flinke storm. Derk Boerrichter nam bij Ajax-Celtic afscheid van Frank de Boer. Kl 10e Jaargang nummer 7 november 2013 2 Alfons Groenendijk: 'Alleen goede voeten is niet genoeg' 3 Van de voorzitter 4 Jong Ajax Het Ajax-gevoel van..? 5 Wisseling secretaris pupillenvoetbal Wie is wie 6 Cameraman Dylan Beukenkamp: 'Elke dag met voetbal bezig' 7 Gedicht Column Menno Pot In Memoriam Evert Bormann 8 Pascalle Tang: 'Voetballen is gewoon genieten' 9 Ajax Foundation 10 Zaterdag-seniorenvoetbal 11 Verenigingsleven 12 Erfgoed Column David Endt In Memoriam Ruud Stroet COLOFON Eindredactie:Tijn Middendorp Redactie: Jan Buskermolen,Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber Redactieadres: Ajax Clubnieuws p/a Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail: tijn.middendorp@planet.nl Vaste medewerkers: David Endt, Arjan Duijnker, Ralph de Haan, Hennie Henrichs, Marleen Molenaar, Marjon van Nielen, Menno Pot, Tamara Schellekens, Hennie Schuurman, Rob Stol, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst Gerard van Hees, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Henk Buhre Layout: Rolf Leeser Druk: SDA Print Media Lees voor verdere informatie ook Kick Off Ajax Life Ajax Kids Club-blad www.ajax.nl @AFC Ajax facebook.com/AFCAjax ajax.hyves.nl Vanaf dit seizoen is Alfons Groenendijk (49) trainer van Jong Ajax. Vorig jaar oktober trad de oud-speler (1991 1993) opnieuw in dienst van Ajax om de Al te trainen, nadat hij tussen 2005 en 2007 al als assistent-trainer bij Jong Ajax en de A-selectie betrokken was. In het spelers home op de Toekomst vertelt hij onder andere hoe hij de pilot met het beloftenteam in de Jupiler League tot nog toe ervaart. Na je dienstverband bij Den Bosch (2010-2012) ben je niet meteen opnieuw aan de slag gegaan. Waarom zei je uiteindelijk wel 'ja' tegen Ajax? 'Ik heb natuurlijk een bepaald gevoel bij deze club. Ik heb hier gespeeld en al eerder getraind. In de zomer had ik, zoals Ronald Koeman dat weleens zegt, die trein die langskomt al een aantal keer voorbij laten gaan. Ik had daar zo mijn redenen voor. Ik wilde bijvoorbeeld even niet ver huizen. Daarbij zijn er ook clubs geweest waar ik niet het juiste gevoel bij had. Ik heb bijvoorbeeld een bloedhekel aan kunstgras, dat vind ik niks. Ik wil bij voorkeur dus geen trainer zijn van een club die z'n wedstrijden op kunstgras speelt. Dat is gewoon een gevoelskwestie. Voetbal moet op gras gespeeld worden, dat zit bij mij heel diep. Voor de jeugd is het prima en ik kan er best op trai nen, maar geef mij maar gewoon een grasveld. Ik moet niet denken aan ADO-Ajax op kunstgras straks, ik kan het gewoon niet plaatsen. Ik denk dat Aad Mans veld zich zou omdraaien in zijn graf als-ie het zou weten.' Na nog geen jaar bij de A-junioren ben je sinds dit seizoen trainer van Jong Ajax. In hoeverre was dat voor jou een logische stap? 'Logisch is misschien niet het juiste woord; de club heeft mij aan het eind van vorig seizoen gevraagd en dan sta je daarvoor open of niet. Met het besluit om Jong Ajax te laten deelnemen aan de tweejarige pilot van de Jupiler League was het ook een beetje een sprong in het diepe - voor mij, maar ook voor de club. Daar zitten natuurlijk heel veel haken en ogen aan; dat vergt heel veel organisatie. We wisten niet pre cies wat ons te wachten stond. Inmiddels zijn we een paar maan den verder en weten we dat natuurlijk nu wel.' Valt het je dan mee of tegen? 'We zitten nu (begin november, red.) op dertien wedstrijden en ik heb al bijna 50 spelers gebruikt. Van dat aantal schrik ik dan eigenlijk wel, ja. Er spelen een aantal dingen die het niet makke lijk maken. Spelers die je niet mag laten voetballen omdat ze al bij het eerste hebben meegedaan of het feit dat je moet spelen in interlandperiodes terwijl je dan nauwelijks spelers hebt. Ook zit ten er heel veel jongens bij die net uit de A komen en die moe ten wennen aan het fysieke niveau. Daarnaast moet je ook concluderen dat je na twee maanden eigenlijk alweer bezig bent met de volgende generatie. Als je bijvoorbeeld ziet welke spelers er de laatste wedstrijden tegen FC Twente of Celtic heb ben gespeeld dan zijn dat allemaal jongens die ik in principe nog wel regelmatig bij Jong Ajax had ver wacht, maar die zie ik eigenlijk al niet meer. Dat is natuurlijk erg mooi voor hen, maar voor de prestaties van Jong Ajax is dat uiteraard niet bevorderlijk. Ik rea liseer me ook wel dat de buiten wacht daar geen boodschap aan heeft. Maar die weten niet hoe wij vaak moeten puzzelen om een representatief elftal of zelfs maar genoeg spelers op de been te krijgen. Daar moet ik mee omgaan en dat is soms lastig. Gelukkig is er intern wel duide lijkheid over en begrip voor. Ik houd vooral het grote plaatje in

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 2