Zaterdag Veteranen Zaterdag 1 Zaterdag 3 Zaterdag 2 Zaterdag-seniorenvoetbal ■TE Ajaxclubnieuws nr.7-2013_Ajax 20-11-13 15:21 Pagina 10 Ter integratie voor de nieuwkomers bij de Zaterdag 1 en 2 was er op 22 oktober op de Toekomst een Amsterdam Avond met dans en vooral veel zang. Er De 6i waren optredens van het 'Amsterdams Volkskoor', John Keyer en Koos Albers. Er werden groepjes gevormd die een lied moesten instuderen en presenteren. en g Voor mijn gevoel zijn we net gestart met de competitie, maar als we kijken naar het aantal gespeelde wedstrijden hebben we er alweer een derde op zitten. De eerste prijs, een periodetitel, is net onze neus voorbij gegaan, een tweede plaats lonkt nog altijd. Het is een mooie en open competitie met vele titel kandidaten onder wie naast Ajax, Sparta Nijkerk, DVS '33, DOVO en Quick Boys. Laatstgenoemde club hebben we een paar weken geleden mogen ontvangen op de Toekomst. Het werd een wedstrijd waarin voor ongeveer 1500 toe schouwers van alles gebeurde en door ons terecht werd gewonnen. Voor de beker is de Zaterdag 1 ook weer een ronde verder. We zien ook dat onze nieuwkomers hun draai weten te vinden, zowel binnen als buiten het veld, bijvoorbeeld in de kantine waar elke don derdagavond alle seniorenteams na de training bij elkaar komen. Marjon van Nielen 15 Voor de competitie moest de Zaterdag 2 naar de koploper FC Volen- dam. Het werd voor ons een fraaie 0-4 overwinning. Een week later, thuis tgen Breukelen, stond er op de Toekomst 6-1 op het scorebord. Spakenburg uit eindigde in een waar spektakelstuk in 3-3, een terechte uitslag. Doordat het tweede was uitgeschakeld in het hoofdbekertoernooi, werd er verder gebekerd in de eigen klasse. De eerste tegenstander was Huizen 2, normaal een tegenstander van de Zaterdag 3. Een zeer goede ploeg waartoe tot het uiterste moest worden gegaan om met 2-0 te winnen. Voor de competitie werd het met nog nul punten onderaan bunge lende S.V.L. ontvangen. Dat bleef zo want wij wonnen met 4-1. Omdat koploper WV-HEDW verloor werd de koppositie op doelsaldo door Ajax over genomen. Uit tegen DOVO werd nipt met 0-1 gewonnen door een goal in de 92ste minuut. Tegen ZOB werd thuis met 2-1 gewonnen.Voorlopig doet de Zaterdag 2 goed mee om de eerste plaats. Dolf van Zoest De Zaterdag 3 van trainer Marco Ruitenbeek ligt op koers voor het kampioenschap. De resultaten waren in de eerste acht wedstrijden prima, op een enkele misstap na. Naast Ajax draaien stadgenoten WV-HEDW en Swift traditiegetrouw mee in de bovenste regionen van de reserve eerste klasse A. Tegen beide clubs werd op vreemde bodem een overwinning behaald. Er werden ook punten verspeeld, bijvoorbeeld tegen DVVA (1-1). Er ging slechts één wedstrijd verlo ren, al was het wel direct een gevoelige tik. Zwaluwen '30 HSVC keerde half oktober huiswaarts richting Hoorn na een 0-4 overwin ning op de Toekomst. In de eerste competitiehelft lijken de 'op papier' meest geduchte tegenstanders al voorbij te zijn gekomen en de Zaterdag 3 is momenteel lijstaanvoerder. We kunnen dus spreken van een veel belovend begin, hopelijk wordt de goede lijn doorgetrokken. Onlangs werd overigens bekend dat de selectie en staf van het derde zaterdagelftal het jaarlijkse trainingsweekend gaan doorbrengen in Boedapest. Eind maart wordt er vertrokken naar de Hongaarse hoofdstad, waar onder andere de wedstrijd tegen Ferencvaros (Old Boys) op het programma staat. Daarover later meer. Arjan Duijnker De Ajax Veteranen zijn bepaald niet super uit de startblokken gescho ten. Desondanks doen onze tegenstanders hun uiterste best om ons toch de kans te gunnen in de bovenste regionen mee te komen. Zo zeer zelfs dat we op de eerste plaats kunnen komen als we onze achterstallige wedstrijd winnen. Zo zijn er parallellen te trekken tus sen de prestaties van Ajax 1 en de Ajax Veteranen voor wat betreft het verloop van beide competities. Onze ziekenboeg was behoorlijk gevuld, maar door allerlei vrije zaterdagen kan iedereen weer aanhaken en een steentje bijdragen aan de komende wedstrijden met als inzet de titel 'Herbstmeister'. Buiten alles om zijn we ook nog met een gelegenheidsteam in Dublin geweest voor vriendschappelijk wedstrijd voor het goede doel tegen Oud - Ierland. Als aansprekende namen hadden we onder andere Aron Winter en Tarik Oulida in ons team. Het werd een ouderwets gezellig weekend met veel de voetbalhumor. We verloren de wed strijd, maar de bijdrage die we hebben kunnen leveren aan de kwa liteit van leven rondom het Down Syndroom maakte dat meer dan goed. Jan Buskermolen 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 10