Clinic onder Spaanse zon Ajax Foundation De Ajax Foundation zoekt het in haar activiteiten niet alleen binnen Nederland. In combinatie met Europese wedstrijden wordt er, samen met AEGON, ook geprobeerd activiteiten te ontplooien. Zo werd er rond de uitwedstrijd tegen Barcelona een exclusieve clinic georganiseerd op een aangepaste Cruyff Court. De Ajax Foundation trapte de wedstrijddag in Barcelona af met een exclusieve clinic op een speciaal aangepaste Cruyff Court. 72 leerlingen van de naastgelegen Escola- Especialitzada La Sagrera genoten van de voetballes sen die zij kregen van de jeugdtrainers en de A1 van Ajax. De opening van de clinic werd door niemand minder dan Johan Cruijff verricht. De legendarische Nummer 14 gaf samen met Ronald de Boer de voorzet voor een mooie middag. 'Direct na de laatste loting van de Champions League, hebben we als Ajax Foundation con tact gelegd met de Cruyff Foundation om dit project in Barcelona op te zetten', vertelt Ineke Gielen, medewerkster van de Ajax Foundation. 'We hebben de intentie om dit vaker te doen bij Europese uit wedstrijden en zijn hier het afgelopen seizoen mee begon nen. Toen organiseerden we rondom onze uitwedstrijd tegen Steaua Boekarest een clinic, waarbij onder meer ook George Ogararu betrokken was. Ajax heeft een voorbeeldfunctie en we hebben de handen ineenge slagen. Door de sponsors hierbij uit te nodigen willen we ook hen betrekken bij de maatschappe lijke projecten van de Ajax Foun dation.' Onder leiding van Ruben Jong kind viel de clinic van de Ajax compleet Ajax-tenue gehuld - zichtbaar op met een bal in de buurt. 'Mooi om de kinderen vandaag zo te zien genieten', besefte Al- speler Djavan Anderson al tijdens de eerste voetballes. Naast de prominente rol van Jongkind in de organisatie speelde ook Ronald de Boer een rol. Het verzoek van de Ajax Foundation om iets te betekenen op deze dag in de stad die hij als oud-speler van Barpa goed kent, kon de jeugdtrainer bijna niet weigeren. Onder toe ziend oog van De Boer, besefte ook jeugdtalent Anderson: 'Als je dit ziet, dan besef je ook hoe verwend wij zijn. Mooi dat wij deze kinderen langs deze weg een leuke middag kunnen bezorgen.' Voorzien van het complete Ajax- tenue, een extra cadeau van de Ajax Foundation, verlaten de leerlingen van La Sagrera het schoolplein, een voetbal- en speelervaring rijker. Ralph de Haan Foundation al snel in de smaak van de leerlingen van La Sagrera. Ook de jeugdige talenten van de Ajax Al hadden, daags na de verloren openingswedstrijd in de UEFA Youth League, een prominente rol bij het voetbal feestje. De Ajacieden van trainer Orlando Trustfull verzorgden diverse kleine voetballessen. De kids van La Sagrera leefden - in 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 9