'Concurrentie houdt iedereen scherp' Manager Ajax Vrouwen Marleen Molenaar: De Ajax Vrouwen speelden op 13 september thuis de streekderby tegen Telstar. Het werd een uiterst moeizame 1-1 met de gelijkmaker van Ajax in de laatste minuten van de wedstrijd. Met dit resultaat kon niemand tevreden zijn. Koos Alberts koos aanvoerdster Daphne Koster tot Ajacied van de wedstrijd. Op 18 mei 2012 besloot Ajax om met vrouwenvoetbal te starten. Nu zijn we iets meer dan een jaar verder en zijn de Ajax Vrouwen steeds meer harten binnen het mannenbolwerk aan het veroveren. Aan het begin van het nieuwe seizoen in de BeNe League tijd voor een interview met Marleen Mole naar, een vrouw die gepassio neerd vertelt over de goede landing van de Ajax Vrouwen binnen de vereniging! Hoe heb je de start in het eerste jaar ervaren? 'De entree van Ajax in het vrou wenvoetbal is niet onopgemerkt voorbijgegaan. Medio mei moest er een team worden geformeerd. Nadat trainer Ed Engelkes en fysiotherapeut Eva Blewanus waren vastgelegd, volgden Daphne Koster en Anouk Hoog- endijk snel. Binnen drie weken stond er een volledig team. Spe len voor Ajax was lange tijd slechts een droom voor meisjes en vrouwen, maar het werd een droom die werkelijkheid kon worden. We zijn daar zorgvuldig mee omgegaan in het samenstel len van de selectie, de goede balans van het elftal: een combi natie van ervaring en aanstor mend talent.' Wat was het hoogtepunt in het vorig seizoen? 'De allereerste thuiswedstrijd tegen SC Heerenveen, een wed strijd met fantastisch spel en 3500 supporters. Het feit dat er zoveel mensen binnen de vereni ging kwamen kijken, deed ons goed. De wedstrijd, waarin we ons plaatsten voor de BeNe League A na de wedstrijd tegen Zwolle, was een zeer welkom feit. Het lidmaatschap van de Ajax Vrouwen binnen de vereniging, het publiek dat in grote getalen naar de wedstrijden van de Ajax Vrouwen bleef komen en het grote aantal aanmeldingen voor de Talentendagen voor Meisjes zijn enkele andere mooie gebeur tenissen van het afgelopen sei zoen. Je ziet en voelt aan alles dat de Ajax Vrouwen 'leven'. We zijn op een prettige manier opgeno men binnen de club en de vereni ging. Het is fijn samenwerken met alle medewerkers en vrijwilligers binnen de club.' De Ajax Vrouwen gaan hun tweede seizoen in en zijn inmiddels bekend binnen de club. In hoeverre is dit nu gemakkelijker? 'We komen nu meer beslagen ten ijs. Aan het einde van vorig seizoen zijn drie speelsters ver trokken. We hebben vijf verster kingen gehaald. Met een selectie van 20 speelsters en twee keep- sters zijn nu alle posities dubbel bezet. Claudia van den Heiligen berg en Kelly Zeeman kwamen over van Telstar. Ook Marjolijn van den Bighelaar van PSV/ FC Eindhoven en Inessa Kaag man van Hollandia en Lauren Delleman is doorgestroomd vanuit het CTO-talententeam. We beschikken nu over een mooie mix van routine en jeug dig talent. Dit zorgt voor de juiste balans in de selectie. Een ander punt is dat de concurren tie binnen het team zal toene men. Concurrentie houdt ieder een scherp.' Welke wijzigingen zijn er nog meer te opzichte van vorig seizoen? 'Dokter Petra Groenenboom is toegevoegd aan de medische staf. Ook fysiotherapeut Frank van Deursen is intern doorgescho ven. Samen met fysiotherapeute Eva Blewanus vormen zij de medische staf.' Aan het begin van het seizoen trok Ajax toch nog een keepster aan. Waarom? 'In de voorbereiding van het Nederlands elftal op het EK in Zweden raakte onze keepster Laura de Ruy ernstig gebles seerd. Zij heeft inmiddels een zware operatie ondergaan en is minimaal tot de winterstop uit geschakeld. Daarom waren we genoodzaakt om een tweede keepster aan de selectie toe te voegen. Aan het begin van het seizoen is de Poolse keepster Daria Antonczyk aangesloten.' De Ajax Vrouwen speelden tot nu toe drie keer gelijk tegen respectievelijk Club Brugge KV met 0-0 en 1-1 tegen OH Leuven. De eerste wedstrijd werd gewonnen met 0-2 bij Lierse SK. In de derby tegen Telstar werd het nipt 1-1. Trainer Ed Engelkes: 'We zijn nog ongeslagen, maar eerlijk gezegd had ik gehoopt iets verder te zijn met het team en meer punten te heb ben dan nu. Het seizoen is echter pas begonnen en nog lang.' Hoe heb je de start van de BeNe League ervaren? 'In de nieuwe opzet van de com petitie spelen alle clubs vanaf het begin tegen elkaar. Je komt clubs tegen waar je vorig jaar nog niet tegen hebt gespeeld. Je gaat er bij Ajax vanuit dat je de voetbal lende club bent. Duidelijk merk baar is dat ook bij de Belgische clubs de naam Ajax veel teweeg brengt want ook zij willen een goed resultaat halen tegen de Ajax Vrouwen' Hoe kijk je aan tegen het nieuwe seizoen in de BeNe League? 'Ajax hoort altijd te strijden om een plek binnen de top 3. Dat hoort bij Ajax. Daar willen we dan ook voor gaan. We hopen het beter te doen dan vorig jaar. We hebben in elk geval stappen gemaakt en willen deze stappen doorontwikkelen en verder pro fessionaliseren. Daarnaast hadden we vorig jaar elke thuis- en uit wedstrijd veel publiek. We hopen dat dit seizoen nog meer suppor ters de Ajax Vrouwen gaan omar men.' Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 8