Ajax 'verjongd' met F2 Jeugdvoetbal 'De jongens zitten in hun veterstriktijd' Van de bijna 2000 basisscholieren die meededen aan Ajax Streetwise was de 11-jarige Mehmet Yuksel de meest opvallende voetballer. Hij mocht op 10 sep tember een training meemaken van de D2 van coach Dave Vos. Hiermee ging voor de scholier van basisschool Piramide een jongensdroom in vervulling. zakelijkheid in het veld hoort daar ook bij.' Marco, het is voor jou de eerste stap op het trainersvlak in de jeugdoplei ding van Ajax. Van Galen: 'Ik combineer de F2 met mijn werk voor het Facilitair Bedrijf binnen Ajax. Ik heb eerder voor de trainersopleiding stage gelopen bij de D1 van Casimir Westerveld en de C1 van Michel Kreek. Na een periode als jeugd trainer bij Almere City (gedeta cheerd door Ajax) kwam Wim Jonk met de vraag of ik de F2 wilde trainen.' Marco van Galen (links) en Alex Liefhebber. Rechts fysio Larissa .aaasse,,. te voetballen. Of misschien wordt het wel té fysiek. Dat zal dit seizoen blijken. Dennis de Haan is al heel lang trainer van de F1. Hij staat altijd open voor vragen. Ik zou gek zijn als ik zijn expertise niet gebruik.' 'Ik ben zelf ooit als E-pupil in de jeugdopleiding van Ajax begon nen. Ik weet nog goed hoe ik in een warm bad belandde. Al was alles natuurlijk ook groot. Ik pro beer mijn ervaringen uit die tijd mee te nemen. Onder meer door open en warm in de bege leiding te zijn. Maar een bepaalde De jeugdopleiding van Ajax is dit seizoen een selectie rijker. Met nieuwkomer Ajax F2 zijn de Ajax-talenten op de Toekomst jonger dan ooit. Trainer Marco van Galen en leider Alex Liefhebber blik ken terug op de wittebroods weken van de allerjongste Ajax-selectie (geboortejaar 2005 of 2006). Hoe is de start van de F2 verlopen? Van Galen: 'Het bevalt en gaat tot nu toe hartstikke goed. Het zijn mooie en talenvolle gassies. Als je ook ziet hoe snel de stof wordt opgepakt.Fantastisch om deze jongens de eerste stapjes in het voetbal bij te brengen. Sommige jongens zijn al zó gedreven. Die laten nu al zien écht verder te willen komen. Mooi dat beleving er zo jong al in kan zitten.' Liefhebber: 'De F2 is een selectie met leuke jongens, alle maal met een heel eigen karak ter. Met 7, 8 jaar zitten deze jon gens in hun veterstriktijd. Ze kun nen het wel, maar als de leider kan strikken dan blijven ze graag even zitten. En als je af en toe ziet hoe creatief de jongens al zijn, dan is dat echt genieten.' Jarenlang gold de F1 als de lichting jongste Ajax-talenten. Vanaf dit jaar zijn de Ajacieden nóg jonger. Van Galen: 'Het is voor ons ook een beetje pionieren. Wat is goed voor ze? De jongens spelen al tegen een jaar oudere spelers. Misschien is het beter om tegen twee jaar oudere tegenstanders Hoe ziet de voetbalweek eruit van de F2-spelers? Van Galen: 'We trainen drie keer in de week. De spelers kun nen er op dinsdag zelf voor kie zen een extra training te volgen. Daarbij is er natuurlijk een weke lijks wedstrijdmoment. Onze start is goed. We liepen onlangs, na tien overwinningen, pas tegen de eerste nederlaag aan. De eer ste stappen moeten goed zijn. Vervolgens moeten de spelers zich verder ontwikkelen.'' Liefhebber: 'Als docent is mijn begeleiding vooral pedagogisch gericht. Naast discipline gaat het erom dat de jongens lekker voet ballen. Het gaat verder ook om ontdekken. Maar de ontwikkeling staat centraal.' Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 6