r üii WIE IS WIE? Talenten voor de Toekomst IN MEMORIAM AREND VAN DER WEL Dit seizoen viert Heini Otto, ambassadeur van Ajax StreetWise, zijn 20ste voetbaljaargang bij Ajax. Hoofdsteward Theo Holtslag werd bij Ajax - Feyenoord geëerd vanwege pensionering. Eind september sloten FC Lisse, DWS en Quick Boys als 16e, 17e en 18e club een samenwerkingsverband met Ajax. Verschillende jeugdspelers tekenden recentelijk hun eerste contract of legden zich langer vast. Naam: Ottar Magnus Karlsson Geboren: 21-02-1997 Positie: spits Afkomstig: Vikingur Reykjavic (IJsland) Contract: tot en met 30 juni 2016 Naam: Markus Bay Geboren: 17-02-1997 Positie: middenvelder Afkomstig: Bröndby IF Contract: tot en met 30 juni 2016 Naam: Stanislav Lobotka Geboren: 25-11-1994 Positie: middenvelder Afkomstig: AS Trencin Contract: tot en met 30 juni 2014 Naam: Norbert Alblas Geboren: 12-12-1994 Positie: doelman Afkomstig: eigen jeugdopleiding Contract: tot en met 30 juni 2014* met optie voor nog een jaar. Naam: Maurits Schmitz Geboren: 31-03-1993 Positie: doelman Afkomstig: eigen jeugdopleiding Contract: tot en met 30 juni 2014 Op 16 september is voormalig eerste elftalspeler Arend van der Wel overleden. Arend was lid van Ajax tussen 1948 en 1955, maakte nog net de overstap mee naar het profvoetbal, waarna hij overstapte naar Sportclub Enschede, de voorloper van FC Twente. In zijn Ajax-periode speelde hij ondermeer met Rinus Michels, Bobby Haarms, Ger van Mourik en Theo de Groot. Hij scoorde als aanvaller in 93 wedstrijden 43 keer. In 1995 werd hij lid van Lucky Ajax. Arend van der Wel is 80 jaar geworden. Tijn Middendorp Naam:Thomas Hamersma Leeftijd: 30 jaar Beroep: fysiotherapeut Zaterdag 1 Bij Ajax: vanaf september 2010 Hoe ben je bij Ajax terechtgekomen'Ik maak deel uit van het Sport Medisch Centrum (SMC) in Amsterdam. Mo Oumouh, een collega van mij, was werkzaam bij de Ajax Zaterdag maar kon zijn werk zaamheden niet meer combineren met zijn studie. Omdat Ajax hem niet kwijt wilde, werd onderzocht of zijn taken gedeeld kon worden met een andere fysio. Voormalig eigenaar van het SMC, Reinier van Dantzig, heeft bij Ajax toen een balletje opgegooid.' Nu ben je betrokken bij de Ajax Zaterdag 1 als fysiotherapeut. Hoe ervaar je deze functie? 'Uitdagend. Ondanks het feit dat het om een amateurelftal gaat kent het een professionele aanpak, ook op het gebied van fysiotherapie. Dat vergt maximale inspanningen.' Welke verschillen in werkzaamheden zie je als fysiotherapeut tussen het zaterdagvoetbal en het betaalde voetbal? 'Mijn collega's bij het eerste elftal en de belangrijkste jeugdelftallen hebben meer tijd om met spelers bezig te zijn, zowel curatief (genezend) als preventief. De zaterdagselectie traint 'maar' drie avonden per week. Je zult je tijd dus efficiënt moeten indelen.' Wat zou je op dit vlak het liefst wensen? 'Meer contacturen met de spelers zodat ik ze langer kan behandelen en begeleiden bij hun revalidatie.' Welke ontwikkelingen zien je in jouw vakgebied, en dan in het bijzonder bij Ajax?Tegenwoordig is men in het professionele voetbal veel bezig met het voorkomen van blessures. Ajax heeft een aantal jaren geleden onder meer movementtrainers aangesteld om spelers individueel optimaal te begeleiden bij zowel technische als fysieke vaardigheden.' Hoe verloopt in jouw geval de samenwerking tussen trainers en fysio? 'Na elke training heb ik regelmatig overleg met de trainers over de niet fitte en/of herstellende spelers. De trainer wil altijd weten wanneer hij zijn speler weer kan inzetten, en of ze fit zijn. Alles gaat in goed overleg, al zijn er wel eens kleine verschillen van mening. Uiteindelijk moet het beste en meest fitte elftal natuurlijk aan de wedstrijd beginnen.' Tijn Middendorp

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 5