5 Historisch debuut Jong Ajax Jupiler League HET AJAX-GEVOEL VAN..? 1 67:46 1 Vóór de start van Jong Ajax in de Jupiler League was ons sportcomplex nog niet in orde zodat uitgeweken moest worden naar de ArenA. Ajax beet de spits af tegen Telstar. Dat ging de mannen van trainer Alfons Groenendijk prima af. De 2-0 kon worden bijgeschreven als de eerste winst in de Jupiler League. Maandag 5 augustus 2013 was een memorabele datum in de clubhistorie van Ajax. Vanaf die dag spelen er twee teams van Ajax in het betaalde voetbal. Jong Ajax speelde zijn eerste wed strijd in de Jupiler League tegen provinciegenoot Telstar. Maar liefst 7.000 toeschouwers waren in de Amsterdam ArenA getuige van de 2-0 overwinning op de mannen uit Velsen. Lucas Ander sen was met twee goals de grote man aan Ajax-zijde. Dit positieve begin van Jong Ajax in het betaalde voetbal kon helaas JONG AJAJt WILLEM II r.1 'a hebben geluk oehadt^ Ala» win geen vervolg krijgen. De twee daarop volgende uitwedstrijden tegen FC Oss en MVV gingen respectievelijk met 2-0 en 1-0 verloren en de thuiswedstrijd tegen FC Emmen eindigde in een 1-1 gelijkspel. De positieve lijn werd weer doorgezet in de thuiswedstrijd tegen Jong FC Twente. Met de hakken over de sloot deed Jong Ajax wat met tien piepjonge spelers (middenvelder Joeri de Kamps werd met twee keer geel van het veld gestuurd) gerust een topprestatie kon worden genoemd: winnen van Jong Twente. En wel met 2-1, dankzij doelpunten van Vincent Vermeij en Boban Lazic. Ook de uit wedstrijd tegen het andere beloftenteam in de Jupiler League, Jong PSV.werd win nend afgesloten. In het Philips Stadion werd een 2-0 achter stand miraculeus omgebogen in een 2-4 overwinning. In de daarop volgende wed strijden werd wisselvallig gepresteerd met een 2-1 nederlaag bij het eveneens gepromoveerde Achilles '29 uit Groesbeek, een gelijkspel tegen Willem II en wederom winst in Eindho ven bij de plaat selijke FC. Jong Ajax bezit op het moment van schrijven de negende plaats in de midden moot. Yuri van Eijden Naam: Arnold Scholten Leeftijd: 50 jaar Debuut Ajax 1: 24 augustus 1986 (FC Haarlem - Ajax 0-3) Laatste wedstrijd Ajax1: 1 juni 1997 (Ajax - Vitesse 4-0) Totaal: 154 duels 9 doelpunten Arnold Scholten: 'Ik volg Ajax vooral via de media. Sommige jon gens uit mijn lichting Ajacieden spreek ik af en toe. Na het voetbal heeft iedereen zijn eigen leven opgebouwd. Ik ben nu voor het derde jaar hoofd opleidingen bij FC Den Bosch. Dat bevalt goed. Bij Den Bosch ben ik ooit begonnen als betaald voetballer. Mijn eerste contact met de club herinner ik me goed. Als jonge prof liep ik ooit stage bij een aannemersbedrijf. Op een dag kreeg ik bij dat bedrijf het bericht dat Johan Cruijff contact met mij zou opnemen. Of ik interesse had om naar Ajax te komen? Ik zag de overstap wel zitten; het was dus zo beklonken.' 'De overgang van semiprof naar full-prof was lastig; het was behoorlijk aanpoten. Achteraf is dat ook niet raar met spelers als bijvoorbeeld Frank Rijkaard en Marco van Basten. Werken met Cruijff was een openbaring. Zoals hij met voetbal omging... Er ging een wereld voor me open. Het was ook hard. Alles moest op zijn manier. Cruijff wilde dingen echt terugzien zoals hij deze had uit gelegd. Dan ging het om details. Dat kan moeilijk zijn, maar het geeft een ploeg ook houvast. In moeilijke fases kan je terugvallen op automatismen. Vooral in de internationale duels voelden we ons sterk. We wonnen in 1987 ook de Europa Cup II - finale. Een hoogtepunt. Vooral omdat Ajax eindelijk weer eens Europees suc ces kon vieren.' 'Nadat ik in 1990 overstapte naar Feyenoord vroeg Ajax mij in 1996 weer terug. Ondanks mijn 5,5 jaar als Feyenoorder werd ik met open armen ontvangen. Er was waardering voor de mens én voetballer Scholten. Dat respect is mooi. Het is bijzonder om in twee periodes Ajacied te zijn geweest. Ook in 1996 speelde ik met Ajax een Europese finale, al ging die verloren (Champions League finale tegen Juventus, RJ). Juist voor die finale was Ajax slecht in vorm. We hadden dat seizoen een goede lichting, maar het moest blijkbaar zo zijn. Gelukkig heb ik bij Ajax vooral heel veel mooie dingen meegemaakt.' Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 4