VAN DE VOORZITTER |T!| Jubilarissen Jeroen Slop, achtervolgd door Edwin van de Sar en andere directieleden, is op 26 september op weg naar een bijeenkomst met de media teneinde de financiële cijfers te presenteren over het boekjaar 2012/2013. Die zagen er op alle fronten prima uit, waardoor het een plezierige bijeenkomst werd. te eenzijdig als je je op die leeftijd op die manier ontwikkelt. Wij noemen dat dan ook geksche rend, maar wel gemeend: de kloosterconstructie. Dat is saai en zeker niet meer van deze tijd.' Wat zie jij dan nu als jouw voor naamste taak? 'Tijd creëren zonder dat je aan de kwaliteit van het onderwijs komt. Onderwijs mag nooit - en dat staat het bij Ajax ook niet - ter discussie staan. Dat heeft te maken met een wettelijke maar ook met een morele verplichting. Wettelijk gezien heb je je al jaren te houden aan de leerplicht en sinds 2007 ook aan de startkwali ficatie. Iedereen weet wat dat eerste is, maar van het laatste hebben de meeste mensen nog nooit gehoord (een startkwali ficatie is een afgeronde havo-/ vwo-/mbo-2 opleiding, het vol gens de overheid vereiste mini male niveau dat nodig is om een volwaardige plaats op de arbeids markt te veroveren - red.). Moreel gezien ben je het naar zowel de ouders als de spelers toe echter ook verplicht om ze een goed uitzicht te geven op een maatschappelijke carrière na het voetballen. We moeten eerlijk zijn naar elkaar en beseffen dat de meeste jongens niet de nieuwe Sneijder zullen worden. Daarom kan ik het ook niet uitstaan dat sommige jongens hun kwaliteiten op het gebied van hun diploma zo verkwanselen. Dat is mijn drive, om ze te overtuigen van het belang van dat papiertje. Daar kan ik soms heel vervelend in zijn.' Ik heb ook begrepen dat je betrok ken bent bij het vinden van gastge zinnen. 'Sinds kort is dat een groot gedeelte van mijn takenpakket, dat klopt. In april hoorde ik dat ze voornemens zijn om de komende jaren meer jonge bui tenlandse spelers te halen. Nou, ik schrok me een hoedje. Ik had op dat moment maar vier, vijf actieve gastgezinnen, dus ik moest actief op zoek. Na een oproep op de website kwamen er reacties van 25 gezinnen, die hebben we allemaal bezocht. Dat was een behoorlijke klus, want in die periode van school- verandering, overgaan en diplo ma's halen moest ik van de 100 scholen waar ik contact mee heb er ook nog 60 bezoeken.Van die 25 gezinnen zijn er uiteindelijk 5 overgebleven, een knap resultaat.' Wat speelt er nog meer op dit moment? 'Door de focus op individualise ring heb ik nu in de bovenbouw te maken met 57 individuele roosters. Dat is logistiek een hele klus. Ik vind het overigens wel een aanbeveling, ook voor school. Hier hebben ze één-op één les. Weet je hoe intensief dat is? En hoeveel je daarvan leert? Zo veel meer individuele begelei ding, heb je daar de mankracht voor? 'Op dit moment wel. Ik heb gelukkig een heel goed onder- wijsteam en heel goede mento ren die wekelijks contact hebben met de scholen. Dat is de kracht van onze begeleiding. Wij stellen samen alles in het werk om de jongens te laten slagen als voet baller. Dat is de core business van de club. Wij hebben echter wel de uitdrukkelijke wens om daarnaast de maatschappelijke carrière van zo'n jongen bijna te garanderen. Dat kan prima samen. Dat heeft het verleden ook bewezen dus daar gaan we voor.' Jan-Matthijs Harderwijk De verenigingskalender kent door het jaar heen een aantal 'klassie kers', die kleur geven aan onze club. De maand oktober kent er twee: de huldiging van de jubilarissen en de Reünie van de Bordjes club. Dit jaar vierden wij de huldiging der jubilarissen op zaterdag ochtend 5 oktober, als altijd in de bestuurskamer op de Toekomst. Waar wij vorig jaar 12 jubilarissen kenden, een op zichzelf normaal aantal, liep de teller bij deze viering van 2013 op tot 29 leden. Een aantal dat wij in de laatste jaren niet eerder hebben meegemaakt. De reden van dit grote aantal is een direct gevolg van de oprichting van Lucky Ajax. Waar vroeger voetballende leden lang, zo niet hun hele carrière, bij de club speelden, werden spelers na de invoering van het betaalde voetbal steeds mobieler, omdat zij van voetbal hun beroep maakten. Door de overstap naar een andere club in binnen- en/of buitenland, kwam er hierdoor ook een einde aan het lidmaatschap. Onder impuls van het toenmalige bestuur, werd in 1993 Lucky Ajax opgericht, als club van oud-spelers, waarbij spelers op die manier na hun actieve carrière ook weer lid van Ajax werden. Nu, 20 jaar na de oprichting van Lucky Ajax, is er een grote groep oud-spelers 25 jaar lid, en was deze groep jubilarissen ongekend groot. Die bestaat uit: Theo van Duivenbode, Hans Erkens, Donald Feldmann, Jan Fransz, Fred Grim, Henk Groot, Dennis de Haan, Tscheu la Ling, Martin van Leuven, Ruud Krol, Klaas Nuninga, Eddy Pieters Graaf land, Frank Rijkaard, Werner Schaaphok, John van 't Schip Piet Schrijvers, Sonny Silooy, Kees Smit, Wim Suurbier en Rob de Wit. Helaas kon niet iedereen aanwezig zijn. Naast de aanwezige 25-jarigen die elk Het Bordje kregen uitgereikt, kon Wim de Geest bogen op 40 jaar trouw aan de club met het Blauwe Bordje. Jack van Beetz ontving als 50-jarige de Gouden Speld. Guus van Ham, ook 50 jaar lid, was helaas afwezig. In het rijtje der krasse knarren beleefden we het 60-jarig lidmaat schap van Guus Paulsen. Zijn eerder ontvangen Gouden Speld was voorzien van een diamantje. Bovendien waren er drie met een lidmaatschap van 70 jaar: Ger van Mourik en Hans van Driel ontvingen een Schaal met inscriptie. Henk Visser ontbrak helaas. Wim Prins was met zijn 80-jarig lid maatschap de meest 'gevierde' Ajacied en ontving, na overleg met hem, een prachtig horloge. Ook op deze zaterdagmorgen was het weer een mooi en warm clubevenement, waarbij mooie momenten uit onze clubhistorie de revue passeerden. Een prachtige Ajax traditie om in ere te houden. Hennie Henrichs, Voorzitter

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 3