'Liever geen kloosterconstructie' Maatschappelijk- en studiecoördinator Ger Boer: AJAX CLUBNIEUWS INHOUD Werkt de combinatie school en Ajax dan wel? De aftrap van Ajax in de UEFA Champions League, uit tegen FC Barcelona, leverde, zoals in het algemeen de verwachting was, niet echt succes op. Met 4-0 ging het team van Frank de Boer flink onderuit, al leverde het elftal vooral de eerste helft nog behoorlijke tegenstand. Daarna ging het kaarsje snel uit. 10e Jaargang nummer 6 oktober 2013 2 Ger Boer: 'Liever geen klooster constructie' 3 Van de voorzitter 4 Jong Ajax Het Ajax-gevoel van..? 5 Talenten voor de Toekomst •Wie is wie In Memoriam Arend van der Wel 6 Ajax 'verjongd' met F2 7 Gedicht Column Menno Pot In Memoriam Gerrie Mühren 8 Marleen Molenaar: 'Concurentie houdt iedereen scherp' 9 Ajax Foundation 10 Zaterdag-seniorenvoetbal 11 Verenigingsleven Jubilarissen 2013 12 Erfgoed Column David Endt In Memoriam Sien van Spellen COLOFON Eindredactie:Tijn Middendorp Redactie: Jan Buskermolen,Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber Redactieadres:Ajax Clubnieuws p/a Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail: tijn.middendorp@planet.nl Vaste medewerkers: David Endt, Arjan Duijnker, Ralph de Haan, Hennie Henrichs, Maarleen Molenaar, Marjon van Nielen, Menno Pot, Tamara Schellekens, Hennie Schuurman, Rob Stol, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst Gerard van Hees, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Henk Buhre Layout: Rolf Leeser Druk: Stadsdrukkerij Amsterdam Lees voor verdere informatie ook Kick Off Ajax Life Ajax Kids Club-blad www.ajax.nl @AFC Ajax facebook.com/AFCAjax ajax.hyves.nl youtube.com/Ajax Op twintigjarige leeftijd begon Ger Boer (59) als gym- nastiekdocent op de Amster damse Grafische School, tegenwoordig Mediacollege Amsterdam. Daar groeide hij later in zijn carrière door naar de positie van decaan en zette hij uiteindelijk zelf grafi sche opleidingen zoals Game Design op. Daarnaast was hij 25 jaar lang voetbaltrainer en runde hij ook nog vijf jaar lang een indoor skischool. Sinds 1 augustus 2010 is hij actief als Coördinator Studie- en Sociaal-maatschappelijke Begeleiding op de Toekomst. In een van de klaslokalen van het jeugdcomplex vertelt hij wat dat allemaal met zich meebrengt. Drie jaar geleden had ik een interview met jouw voorganger, Jur Ronner. Is er sinds die tijd veel veranderd? 'Het gedachtegoed is nog steeds hetzelfde. Ouders en kinderen hebben bijvoorbeeld nog steeds de vrije hand als het om school keuze gaat. Dat principe is nog steeds gehandhaafd, maar staat inmiddels wel onder druk. Zo is er de wens om meer te gaan trainen bijvoorbeeld.' Is dat haalbaar? 'Dat is een enorme uitdaging. Voordat ik kwam, werd er trou wens al gesproken over de 10.000-uur norm van psycholoog Anders Ericsson. Die stelt dat je minimaal dat aantal uur getraind moet hebben wil je jezelf de sta tus van topsporter kunnen aan meten. Daar komen wij (nog) niet aan. Ik weet dat andere jongens en meisjes op zogenaamde LOOT-scholen (Landelijke Orga nisatie Onderwijs en Topsport, een samenwerkingsverband tus sen 30 scholen in het voortgezet onderwijs - red.) tussen de 15 en 30 uur in de week trainen. Dan heb je het over andere sporten zoals atletiek, schaatsen, zwem men, basketbal, enzovoort. Wij halen met elkaar, inclusief de wedstrijd, de tien uur trainen in de week niet. Nu kijken we of we dat toch niet kunnen verhogen naar 14 tot 16 uur in de week.' Wat staat zo'n verhoging in de weg? 'Jongens die ver weg wonen, komen in de problemen. Hoe kom je hier 's ochtends? Hoe wil je het combineren met school? Hoe wil je hier 's middags dan weer terug zijn? Met het huidige verkeer hebben we lange reistij den. Daarnaast is trainen onder andere ook rust en voeding en niet alleen maar buiten op het veld rennen. Je moet in het dag programma ook rust bieden zodat die jongens op een zoda nige manier thuiskomen dat ze goed kunnen slapen.' 'Oh, absoluut. De studiebegelei ding heeft een heel goede naam bij Leerplicht en Inspectie, dat is ook landelijk bekend. Om eerder genoemde redenen staat het alleen een beetje onder druk. De vraag die ik mezelf daarom stel is: hoe kun je het sociale deel op een andere manier invullen? Dat gedeelte is wat mij betreft name lijk bijna onvervangbaar. Krijg je opvoedkundig gezien de juiste impulsen als je de hele dag alleen met een groep jongens bij elkaar zit? Zonder je eigen buurtgeno ten, je eigen cultuur binnen jouw gemeente of andere leeftijdsgeno ten die het eens een keer niet over voetbal hebben? Ik vind het

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 2