Zaterdag 1 Zaterdag 2 Zaterdag Veteranen Zaterdag 3 Zaterdag-seniorenvoetbal Na een prima voorbereiding is de Zaterdag 1 de competitie vrij goed begonnen. Per 6 oktober was er een derde plaats met 12 pun ten uit 5 wedstrijden. Gewonnen werd er van vv Bennekom, sv Huizen, Volendam en Sportlust '46, verlies tegen Odin '59. "O Vooral voor de Zaterdag 1 moet het gebeuren: zo lang mogelijk meedoen voor de titel voor promotie naar de Topklasse. Na een 'valse' start is de weg naar boven gevonden, mede door een zwaarbevochten winst op Huizen (1-0).Voorlopig doet het team goed mee in de bovenste regionen van het linkerrijtje. Door de vele blessures op dit moment en het inpassen van nieuwe spelers zijn de automatismen nog niet op het gewenste niveau. Ook de komende tijd zal de technische staf daar keihard aan blijven werken om er een hechte eenheid van te maken. Deze kwalitatief sterke selectie moet een rol van betekenis kunnen gaan en blijven spelen in deze loodzware competitie in de Hoofdklasse A. Om dit te kunnen bereiken blijft naast goed, attractief en dominant voetbal, een tomeloze inzet/werklust noodzakelijk. Dick Goossens De start van het nieuw voetbalseizoen werd gekenmerkt door de komst van een aantal nieuwe spelers en vooral een nieuwe trainer in de persoon van Laurens ten Heuvel.Vorig seizoen was hij nog actief als speler voor de Zaterdag I. In de voorbereiding en het bekerprogramma werd niet al te best gespeeld. Dit had zelfs een uitschakeling in de beker tot gevolg. De start van de competitie was hoopvol. Hoewel het weliswaar moei zaam ging werden de eerste twee wedstrijden toch in winst omgezet. Helaas ging het in de derde wedstrijd tegen G.VVV mis en kwam er een einde aan een reeks van twee jaar ongeslagen zijn in de competi tie. Het was een onnodige nederlaag, en gezegd dient te worden dat een blessuregolf de selectie teisterde, waardoor er net genoeg spelers in het veld konden worden gebracht. Al met al wordt er best aardig gevoetbald, maar moet daarvoor wel hard gewerkt worden. Dolf van Zoest De teleurstelling was groot na het verliezen van de eerste competi tiewedstrijd tegen Roda '23. Met nog een kwartier te spelen was de stand 2-I in ons voordeel. Maar in de laatste fase ging van alles fout wat Roda '23 de kans bood om de achterstand om te buigen in een 2-4 eindstand. Zo te beginnen is niet fijn voor de moraal. Aan Alliance 22, onze tweede tegenstander, bewaarden we slechte herinneringen. Het vorig seizoen gingen we in de uitwedstrijd flink de boot in. Met goed spel en een juiste instelling werd de tegenstander nu verslagen met I-5. De derde tegenstander, Zwanenburg, heeft enkele goede spelers in de ploeg. Binnen één minuut stonden we al O-I achter, maar met aardig spel haalden we de rust met een 2-2. Na rust namen we het heft in handen en wisten we nog tweemaal te scoren. Met wat mindere tegenstanders in het vooruitzicht gaan we zeker richting de top van de ranglijst. Jan Buskermolen Na een wisselvallige voorbereiding was het afwachten hoe het derde zaterdagelftal het nieuwe seizoen in de reserve Ie klasse van start zou gaan. Het team van trainer Marco Ruitenbeek bleek er klaar voor te zijn, de regerend kampioen toonde aan wederom titelaspiraties te hebben. Er werd deze zomer afscheid genomen van enkele spelers en er werd een drietal aan de selectie toegevoegd. Oud Zaterdag I- speler Sirik Goeman kwam over van IVV Rivallino Sleur (eveneens oud-Zaterdag I) stapte over van stadsgenoot a.v.v. Zeeburgia. Doel man Marc Hogervorst kwam tot slot over van VV Sizo uit Hillegom. De eerste competitiewedstrijd, thuis tegen Zandvoort 2, werd met ruime cijfers (4-I) gewonnen en op het moment van schrijven staat het derde zaterdagelftal na drie duels zonder verliespunten aan kop. Er kan dus gesproken worden van een uitstekende start, hopelijk wordt hier in de komende periode vervolg aan gegeven. Arjan Duijnker

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 10