'Het was een leerzaam jaar' Ajax Vrouwen Elk elftal probeert zich in de aanloop naar het nieuwe seizoen te versterken. De Ajax Vrouwen kunnen vijf nieuwe speelsters begroeten die hopelijk gaan bijdragen aan nieuwe successen.V.l.n.r.: Claudia van Heiligenberg, Inessa Kaagman, Kelly Zeeman, Lauren Delleman, Marjolein van den Bighelaar. Het eerste jaar was voor de Ajax Vrouwen zeer leerzaam. Zowel voor de speelsters als de techni sche staf is het vrouwen team in een mannenbol- werk fantastisch opgevangen. Komend seizoen staat de verdere professionalisering en doorontwikkeling van speelsters en speelwijze centraal. Trainer Ed Engel- kes blikt terug op het eer ste jaar. 'Ik kijk met een tevreden gevoel terug op het eerste seizoen.' Engelkes: 'Aan het begin van het seizoen was de doelstelling vol gens de Ajax-filosofie te spelen en proberen om bij de top vier te eindigen. Dat is gelukt. Met een nieuwe trainersstaf stonden we voor een ambitieuze spelers groep. Na het eerste half jaar hebben we nog meer focus aan gebracht. Door de komst van de twee buitenlandse speelsters is de groep in de breedte sterker geworden. Dit was hard nodig omdat twee speelsters door blessures weg waren gevallen. In de tweede helft van het seizoen hebben we daardoor toch met een volwaardige groep kunnen trainen en behoorlijke stappen kunnen maken.' Continue ontwikkeling 'Ik zie de speelsters aan de bal goede dingen doen. De hande lingssnelheid is toegenomen. Maar bij de omschakeling van aanval naar verdediging moeten we sneller de bal terugveroveren het seizoen geëvalueerd met de staf. In het nieuwe seizoen zullen de Ajax Vrouwen vaker gaan trai nen. Alle posities zullen dubbel bezet zijn. Dit betekent meer concurrentie op trainingen en in wedstrijden.' Inmiddels is bekend dat de Ajax Vrouwen zich hebben versterkt met vijf nieuwe aanwinsten: Clau dia van den Heiligenberg en Kelly Zeeman (beiden ex-Telstar), Inessa Kaagman (ex-Hollandia), Marjolijn van den Bighelaar (ex- PSV/Eindhoven) en Lauren Delle man van de CTO-talenten. Engelkes: 'Met deze nieuwe speel sters en de huidige selectie gaan we strijden voor de bovenste door de ruimtes kleiner maken en vervolgens na verovering van de bal weer de goede keuzes te maken. Een echt hoogtepunt kan ik niet noemen. Ik ben trots op het proces en heb altijd gezegd: wij kunnen van iedereen winnen. De ontlading was groot na het resultaat op de vrouwen van PEC Zwolle en het behalen van de BeNe League A. De doelstelling na de winterstop was het maxi male eruit zien te halen en het per week te bekijken.' Versterking 'In komende seizoen voeren we een aantal kleine aanpassingen door. Halverwege juni hebben we plaatsen in de BeNe League. In augustus ga ik met het team de doelstelling bepalen. Pas tegen die tijd is het team weer hele maal compleet. Onze internatio nals nemen in juli eerst nog deel aan het EK in Zweden. Ajax is met zeven speelsters hofleveran cier.' Start Vanaf het begin van het nieuwe seizoen zal de BeNe League van start gaan in een onderlinge competitie tussen de Neder landse en Belgische clubs. We kijken nu al uit naar de start van de competitie.' Tamara Schellekens 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 8