WIE IS WIE? Overzicht trainers jeugdopleiding seizoen 2013-2014 Talenten voor de Toekomst Thijs Nabben (afwezig), Pascale Vos, Thijs Lindeman en Victor Oltmans werden op 21 mei gehuldigd vanwege hun 5-jarig dienstverband. Jamal Oulad, Ben Lahcen, Kees Stokhof en Mick Werkendam vierden hun twaalfeneenhalfjarig jubileum. Iedereen kreeg van Jeroen Slop de bijbehorende cadeaus uitgereikt. Elftal Trainer(s) Teammanager Jong Ajax Alfons Groenendijk Herman Arendse Al Orlando Trustfull Rob Kalse A2 Gery Vink Vacature Bl Said Ouaali Frits Andriese B2 Frank Peereboom Ruud Haarms Cl Peter van der Veen Rob Stol C2 Brian Tevreden John Busink Dl Casimir Westerveld Henk van Teunenbroek D2 Dave Vos Mike Harman El Peter van der Hengst Ed Oudhuizen E2 Joost van Dam Tinus van Teunenbroek E3 Willem Weijs Jan Willem Telkamp Fl Dennis de Haan Joop Leeuwendaal F2 Marco van Galen Alex Liefhebber c C Verschillende jeugdspelers tekenden recentelijk hun eerste contract of legden zich langer vast. Naam: Sam Hendriks Geboren: 25-01-1995 Positie: spits Afkomstig: De Graafschap Contract: tot en met 30 juni 2017 Naam: Marvin Höner Geboren: 04-05-1994 Positie: spits Afkomstig: DSC Arminia Bielefeld Contract: tot en met 30 juni 2015 Naam: Vincent Vermeij Geboren: 09-08-1994 Positie: aanvaller Afkomstig: eigen opleiding Contract: tot en met 30 juni 2014 Naam: Derwin Martina Geboren: 19-07-1994 Positie: rechtsback Afkomstig: eigen opleiding Contract: tot en met 30 juni 2014 Naam: Ric van der Zwet Leeftijd: 44 jaar Functie: omroeper/scorebord de Toekomst Jeugd en Senioren Bij Ajax: vanaf 2010 Hoe ben je in deze functie terechtgekomen? 'Ik kwam vaak op de Toekomt. In het weekbericht stond een oproep voor deze functie. Na een gesprek met Ed Lefeber kon ik beginnen.' Wat vind je het leukste aan deze functie? 'Het gevoel te hebben onderdeel te zijn van het grote geheel door bij te dragen aan een professionele uitstraling van de club.' Hoe gaat de samenwerking met collega-omroepers Floris Thoolen en Ankie de Groot? 'Die is meer dan goed. We hebben een mooie verde ling van werkzaamheden. Floris doet de professionals: Ajax 1, Jong Ajax en Ajax Vrouwen. Ankie en ik doen de Al en Ajax Zaterdag 1.' Wat doe je in het dagelijks leven? 'Ik werk op Schiphol in het Security Control Centre.' Waar komt je liefde voor Ajax vandaan? 'Als kind volgde ik Ajax via de televisie. Uiteindelijk ga je een keer naar de Meer. Eerst met losse kaartjes en vanaf 1995 met een seizoenkaart. De club laat je niet meer los.' Dat blijkt ook wel uit het feit dat je al vele jaren Ajax in binnen- het bui tenland volgt. Hoe komt dat? Met uitwedstrijden binnen Nederland ben ik gestopt. Ik ben niet zo'n fan van combireizen. Wedstrijden in het buitenland hebben vaak een heel aparte sfeer. Ik ben inmiddels al naar 52 uitwedstrijden in het buitenland geweest. Het zijn ook meestal meerdaagse reizen. Dan kan ik tegelijk nog wat van de stad en de omgeving bekijken.' Je bent ook actief geweest in de Ajax Supporters Raad (ASR) namens de eerste ring oost. Waarom deed je dat? 'Ik ben geen liefhebber van de ArenA. Met alleen klagen bereik je niets. Daarom heb ik in 2010 voor drie jaar zitting genomen in de ASR. Daar ben ik dit jaar mee gestopt.' Wat zie je als een groot verschil tussen vroeger en nu? 'Vroeger ging je op zondagmiddag naar Ajax, nu ga je op zondagmiddag naar de ArenA. Na al die jaren kan ik daar maar niet aan wennen. Jammer ook dat de Meer is afgebroken. Het had beter een Ajax Museum kunnen worden.' Tijn Middendorp

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 5