Jong Ajax actief in de Jupiler League HET AJAX-GEVOEL VAN..? Onder leiding van Alfons Groenendijk begon Jong Ajax op 2 juli aan de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen, niet bij de Beloften maar in de Jupiler League. Dennis Bergkamp was ook aanwezig. Er werd gelijk pittig getraind om na afloop even bij elkaar te kruipen om wat ervaringen te delen. Naam: Leeftijd: Debuut Ajax 1: Laatste wedstrijd Ajax1: Totaal: Rob de Wit 49 jaar 2 september 1984 (Sparta - Ajax 2-5) 28 mei 1986 (Ajax - RBC 3-0) 77 duels 17 doelpunten Leerzaam Trainer van Jong Ajax Alfons Groenendijk ziet de competitie als een uitermate leerzame erva ring. 'In de Jupiler League is de weerstand een stuk hoger. Er wordt heel anders gevoetbald dan in de beloftencompetities. Het komt voor een groot deel aan op duelkracht en strijd. Je hebt veel meer één-tegen-één duels en het is heel belangrijk om de tweede bal te winnen. Dat kan doorslaggevend zijn. Ook zullen veel ploegen flink druk zetten, waardoor je soms moei lijk aan voetballen toekomt.' Het is een speelstijl die vooral voor jeugdspelers nieuw zal zijn. En juist dat maakt de eerste divi sie tot een goede leerschool, denkt Groenendijk. 'Die facetten zijn ze nauwelijks tegengekomen in de jeugd. Strijd zit vaak nog niet in hun bagage.' De wedstrijden van Jong Ajax zullen, net als de afgelopen sei zoenen, worden gespeeld op de Toekomst.Voor risicowedstrijden zal uitgeweken worden naar de Amsterdam ArenA. Bron: www.ajax.nl Rob de Wit: 'Het was een eer om op 5 mei de kampioensschaal te mogen uitreiken aan Siem de Jong. Er hebben zoveel mensen bij Ajax gevoetbald... En dan kiest de club voor mij. Erg mooi. Toen teammanager David Endt mij belde of ik de schaal wilde uitreiken, stond het kippenvel op mijn armen. Het was op de dag zelf heerlijk om het veld weer te ruiken. Net als het zweet bij de spelers, zo kort na de kampioenswedstrijd. Dat maakte wel wat emoties los. Ook mooi om mannen als Frank de Boer, Dennis Bergkamp en ook fysiotherapeut Pim van Dord als eersten te kunnen feliciteren.' 'Als ik me goed voel ga ik naar de thuiswedstrijden van Ajax. Bij mijn benefiet- en afscheidswedstrijd in 1988 (De Wit moest zijn carrière afsluiten na drie hersenbloedingen, RJ) schonk de club mij twee seizoenkaarten voor het leven. In de ArenA ben ik er, samen met mijn vriendin Angelique, vanuit vak 103 vaak bij. Ik kan genieten van de thuiswedstrijden. Er gebeurt altijd wel wat. Ajax is groot en professioneel, maar ook warm. Er lopen nog steeds veel mensen van vroeger rond. Weet je waarvan ik ook geniet? Van de banieren, hoog in de nok van de ArenA. Vooral mooi om verwijzingen te zien naar het kampioenschap van 1984 - 1985 en de bekerwinst in 1986. Mooi dat ik daaraan heb bijgedragen. Die trots en warme gevoelens komen ook voort uit mijn clubliefde.' 'De jaarlijkse Ajax-reünie voor oud-spelers van Ajax 1 is voor mij helemaal dé krent in de pap. Als ik een uitnodiging krijg hoef ik niet na te denken of ik ga. Ik ben erbij. De laatste keer was het ook weer erg gezellig. Het is altijd mooi om oude jongens terug te zien. Bij de laatste reünie kwam ik bijvoorbeeld Felix Gasselich, Stanley Menzo en Edwin Bakker weer tegen. Het herinneringsshirt dat ik na afloop kreeg, hangt mooi in de kast. Die mogen mijn neefjes dragen.' Ronald Jonges Maandag 5 augustus 2013 zal een unieke dag zijn in de geschiedenis van Ajax. Vanaf die dag spelen er twee vertegenwoordigende teams van Ajax in het betaalde voetbal. Jong Ajax neemt het dan thuis op tegen Telstar in de Jupiler League. Begin juni besloot de algemene ledenvergadering van de KNVB dat de kampioen van de Top klasse, Achilles'29 en de tweede elftallen van FC Twente, PSV en Ajax worden toegevoegd aan de huidige zestien teams van de Jupiler League.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 4