VAN DE VOORZITTER |T!| Jupiler League Na de vakantie verzamelden de meeste selectiespelers zich op 24 juni op de Toekomst. Davy Klaassen had er duidelijk zin in. Een dag later was er de eerste training. De technische staf begroette nieuwkomer Jaap Stam. 29 juni volgde onder grote belangstelling de eerste oefenwedstrijd tegen SDA Putten (1-4). rond de wedstrijden, overleggen met de politie en de overheid, optreden bij spreekkoren. Er is eigenlijk sprake van een combi natie van een financiële en een operationele functie. Financieel gezien moeten we bijvoorbeeld zorgen dat het geld voor de sei zoenkaarten binnenkomt, maar operationeel moeten we zien dat die kaarten ook bij de mensen terechtkomen. Sinds ongeveer tien jaar is dit de situatie.Vroeger lagen die operationele verant woordelijkheden bij de algemeen directeur. Op zich niet heel bij zonder trouwens, want meerdere voetbalclubs doen het op deze manier. Het is echter wel een heel onderbelicht aspect van deze functie. Dat je meegaat naar een uitwedstrijd om de situatie in goede banen te leiden als er sprake is van een risico, dat weten maar weinig mensen.' Jij bent inmiddels een niet meer weg te denken gezicht in de directie, maar de afgelopen jaren zijn er op bestuurlijk niveau nogal wat mensen vertrokken. Hoe zie jij dat? 'Ik denk dat het heel sterk met de functie te maken heeft. Bij een sportbedrijf willen sportieve en commerciële functies nog wel- eens snel wisselen omdat er heel gauw op prestaties wordt afgere kend. Als je dan ook in storm achtig weer een bepaalde lijn weet vast te houden dan zie je op een gegeven moment ook de meerwaarde van de kennis die in de tussentijd opgebouwd wordt. Je bent een soort geweten van de dingen die hier gebeurd zijn omdat je het allemaal hebt mee gemaakt. Daarmee kan je helpen dingen te verbeteren naar de toekomst toe, bijvoorbeeld door te voorkomen dat dezelfde fou ten gemaakt worden. Mensen kunnen ook eenvoudig op je terugvallen met vragen over hoe dingen in het verleden zijn ver lopen of aangepakt. Zo heb je als financiële man ook heel veel waardevolle ervaring voor de club.' Tot hoever reikt jouw horizon bij Ajax? Zit je hier over tien jaar nog, als het aan jou ligt? 'De pensioengerechtigde leeftijd is dan 67 toch? Ha, ha.. nee, zo lang je iets leuk blijft vinden moet je het blijven doen. En zo lang men vindt dat je het leuk doet moet je het blijven doen. Als daar wat in verandert moet je zelf, of als club, conclusies trekken. Je weet nooit wat er om de hoek komt kijken. Waar je vijf jaar geleden heel erg goed tegen bestand was, kan over vijf jaar misschien wel reden zijn om te zeggen 'nou, het is wel mooi geweest'. Dus je moet het toch echt van dag tot dag bekijken.' Hoe ervaar jij op dit moment de sfeer binnen de vereniging? 'We komen van een lastige bestuurlijke situatie met vooral veel mediaspektakel in de uitwer king daarvan. Dat is gelukkig voorbij en nu niet meer aan de orde. Verder vind ik het erg leuk dat ik na 12,5 jaar dienstverband ook lid van de vereniging ben geworden. Dat helpt ook in begrip voor de vereniging, als je deel wordt van haar cultuur. Daardoor sta je in een bepaalde rol naar de vereniging die anders is wanneer je geen lid bent en dus meer op afstand zit. De rela tieve rust die er nu is, bevalt uit stekend. Dat is ook goed te merken aan de samenwerking binnen de club. Als het boven niet stormt, dan regent het bene den ook minder.' Jan-Matthijs Harderwijk Wanneer u deze uitgave van het Ajax Clubnieuws ontvangt zijn de voorbereidingen van diverse elftallen op het nieuwe seizoen al in volle gang. Ik kijk overigens graag nog even terug op het verenigingsjaar 2012-2013. Sportief gezien was het wederom een succesvol jaar met in de ArenA op 5 mei jl. de 32e landstitel, de 3e op rij, een prestatie van formaat, die bij alle voetballiefhebbers opnieuw respect heeft afge dwongen, waar wij met trots op terugkijken. Het was zeker ook een jaar van nieuwe impulsen. Naast de ver dere ontwikkelingen binnen onze jeugdopleiding, de prestaties van onze zaterdagelftallen, was er ook de start van het vrouwenvoet bal. Over de meerwaarde hiervan, het openstellen van ons traditi onele mannenbolwerk, en de resultaten van de Ajax Vrouwen in de Bene League, heb ik vaker in mijn columns geschreven. Wij kijken uit naar het aankomende seizoen en hoe ons vrouwenteam zich verder gaat ontwikkelen. In juni werd nog een nieuw element van vernieuwing toegevoegd. Na vele gesprekken met de KNVB is besloten een aantal belofte teams en een amateurvereniging deel te laten nemen aan de Jupiler League, om zo de levensvatbaarheid van deze competitie nieuw leven in te blazen. Hiermee ging een door Ajax lang gekoesterde wens in vervulling. Ruim 30 jaar geleden begon het zaterdagvoetbal bij Ajax. De filosofie was dat wij via herhaalde promoties een extra route naar het betaalde voetbal te openen, uiteindelijk met als doel om via dit elftal betaald voetbal te gaan spelen met ons beloftenteam, met als lange termijndoelstelling een nieuw platform in het oplei dingsproces voor onze jeugdvoetballers te realiseren. Door diverse promoties speelt ons 1e Zaterdagelftal inmiddels in de top van het amateurvoetbal en zal dit ook blijven doen omdat voor elk elftal van Ajax geldt dat wij op het hoogst moge lijke niveau met onderscheidend voetbal succesvol willen zijn. De wijziging in toelating van het beloftenteam, gekoppeld aan het afgesproken reglement waardoor spelers, binnen afgesproken kaders, ook in andere elftallen kunnen uitkomen, is een echte doorbraak. Ons beloftenteam speelt in het komende seizoen 2013-2014 in de Jupiler League op het ooit beoogde niveau. De oorspronkelijke doelstelling is gerealiseerd en geeft een nieuwe impuls aan de ver dere ontwikkeling van onze talenten. En ook hier zijn wij trots op! Hennie Henrichs, Voorzitter

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 3