'De relatieve rust bevalt uitstekend' Financieel directeur Jeroen Slop: Op 28 juni ondertekenden hoofdtrainer Frank de Boer en assistent-trainer Hennie Spijkerman in aanwezigheid van de Ajax-directie een nieuw contract. Eerder was er al een mondelinge overeenkomst met onze hoofdtrainer. Het contract van beide trainers kent dezelfde looptijd van vier jaar, tot en met 2017. AJAX CLUBNIEUWS 10e Jaargang nummer 5 juli 2013 INHOUD 2 Jeroen Slop: 'De relatieve rust bevalt uitstekend' 3 Van de voorzitter 4 Jong Ajax Het Ajax-gevoel van..? 5 Trainers Jeugdopleiding Talenten voorde Toekomst •Wie is wie? 6 Heini Otto en Joost van Dam: 'Uiteindelijk gaat het om de talenten' 7 Aegon All Stars in Hongkong Column Menno Pot 8 Vrouwenvoetbal 9 Gedicht Jubilarissen Jaarboek 10 Zaterdag-seniorenvoetbal Zomer- projecten 11 Verenigingsleven 12 Erfgoed Column David Endt COLOFON Eindredactie:Tijn Middendorp Redactie: Jan Buskermolen,Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber Redactieadres:Ajax Clubnieuws p/a Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail: tijn.middendorp@planet.nl Vaste medewerkers: David Endt, Arjan Duijnker, Ralph de Haan, Hennie Henrichs, Maarleen Molenaar, Marjon van Nielen, Menno Pot, Tamara Schellekens, Hennie Schuurman, Rob Stol, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst Gerard van Hees, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Henk Buhre Layout: Rolf Leeser Druk: Stadsdrukkerij Amsterdam Lees voor verdere informatie ook Kick Off Ajax Life Ajax Kids Club-blad www.ajax.nl @AFC Ajax facebook.com/AFCAjax ajax.hyves.nl youtube.com/Ajax Sinds 1998 is Jeroen Slop (52) financieel directeur van Ajax, de langstzittende bestuurder van de club en tevens de langstzittende financieel directeur van alle clubs in de eredivisie. Op zijn kantoor in de ArenA praat hij onder andere over zijn lange dienst verband, de financiële filoso fie van de club en de verant woordelijkheden die hij naast zijn financiële functie heeft. Het afgelopen seizoen was sportief gezien opnieuw succesvol, wat financieel ook voor rust zorgt door bijvoorbeeld gegarandeerde Cham pions League-inkomsten. Wat zijn in goede tijden de belangrijkste aan dachtspunten op financieel gebied? 'Zorgen dat je juist niet in de waan van de dag gaat leven. Denk aan reserves opbouwen versus geld uitgeven en opletten dat wel het walletje bij het schuurtje blijft. Ze zeggen vaak: je moet het dak repareren als de zon schijnt. Bijvoorbeeld een extra stap maken in het groot onderhoud van de Toekomst op het moment dat je wat ruimer in je budget zit, in plaats van dat je op een gege- ven moment noodgedwongen onderhoud moet plegen terwijl je dan net in een krappe kassitua- tie zit. In een positieve situatie kijk je ook waar je het geld zo verstandig mogelijk kan beleggen. Zonder risico's, maar wél met een rendement waardoor het ook nog wat oplevert.' Wat kun je als financieel directeur doen om bijvoorbeeld het risico van een aantal jaren op rij geen Champions League-inkomsten op te vangen? 'We proberen in het eigen ver mogen een buffer te kweken, want we hebben geen mogelijk heid om geld te lenen. Het geld moet er zijn, anders kun je het niet uitgeven. Er is namelijk geen enkele bank die geld leent aan het betaald voetbal. Dat geldt in heel Nederland voor elke club. Het is tenslotte voornamelijk de waarde van de spelers die in een club zit en de banken zijn niet bereid op basis van spelers geld uit te lenen. Daarom moet je van je eigen vermogen uitgaan om dingen te financieren. Dat is doorslaggevend. Je moet zorgen dat je, wat exploitatie betreft, het omgaan met de dagelijkse inkom sten en uitgaven, op nul terecht komt, afgezien van transfers, want dat is een heel bijzonder item bij een voetbalclub. Als je dagelijkse inkomsten en uitgaven in balans zijn en je projecteert dat op een situatie waarin je geen Champions League speelt, dan weet je dat er in zo'n situatie geen verlies is. Speel je wél Champions League, dan weet je dat je je wat extra's kunt permitteren omdat er meer geld beschikbaar is. Dat is de gezonde filosofie achter de finan ciële huishouding van een club. Je moet de Champions League als incident zien, want niemand kan garanderen dat je je het volgende jaar opnieuw kwalificeert.' Waar is een financieel directeur bij Ajax nog meer verantwoordelijk voor? 'Naast de voor de hand liggende zaken zoals financiën, transfers en salarissen heb ik ook een grote verantwoordelijkheid op operationeel gebied. Denk aan het coördineren van de veiligheid

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 2