Finale StreetWise 2013 Ajax Foundation Tussen de basisscholen uit Almere, Haarlem en de Haarlemmermeer vond op 15 juni de finale plaats van Ajax Streetwise met eerste elftalspelers als coaches en steun van AEGON en de Ajax Foundation. De finale draaide uit op een Haarlemse aangelegenheid met het team van Lasse Schöne als winnaar. Ajax-trainer Frank de Boer juicht het van harte toe dat de Ajax Foundation en hoofd sponsor AEGON voor het derde jaar op rij het scholen project Ajax StreetWise organiseren. 'Tijdens het sporten vergeten heel veel kinderen hun dagelijkse zorgen. Bovendien brengt dat ze dichter bij elkaar.' De Boer vindt het meer dan logisch dat Ajax zijn maatschap pelijke verantwoordelijkheid neemt. 'Wij zijn natuurlijk een grote publiekstrekker, waar men sen graag naartoe willen. Als je dan op een bepaalde manier kin deren iets kunt bijbrengen, zoals respect of het belang van sport en school, is dat alleen maar mooi.' Edwin van der Sar: 'Op zeven scholen in Haarlem, Hoofddorp en Almere volgden de leerlingen een week lang het speciaal ver vaardigde Ajax-lesprogramma. Het thema is: 'Samen leren, samen voetballen", waarbij integratie, respect, educatie en ambitie plus sport en gezondheid centraal staan. Alle lessen staan een week in het teken van Ajax.' Tijdens de Ajax StreetWise Finale op woensdag 15 mei hadden Haarlem, Almere en de Haarlem mermeer elk drie stadsteams afgevaardigd die zich eerder dit seizoen tijdens de clinics in deze steden voor de finale hadden geplaatst. Elk van de negen teams kreeg een kleur én drie speciale coaches toegewezen Niemand minder dan de spelers van Ajax 1 voorzagen de teams van tips. Ook uitgereikt aan Jesse Posseth uit Spaarndam. Deze prijs paste perfect in de filosofie van Ajax StreetWise, aangezien het project van de Ajax Foundation tot doel heeft basisschoolkinderen op een maatschappelijk verantwoorde wijze in aanraking te brengen met Ajax en voetballen. Zo kreeg de derde jaargang van Ajax Street Wise een passend slot op de 'dag van de finales' in Amsterdam. De Ajax Foundation is volgens Edwin van der Sar samen met hoofdsponsor Aegon de drij- vende kracht achter Ajax Street Wise. Directeur Simone Freling steekt er met de Foundation veel tijd in. 'Bovendien willen sponso ren niet alleen maar op het shirt staan. Dit soort sociale initiatie ven wordt steeds belangrijker. Ook omdat de overheid steeds minder heeft te besteden", zegt de directeur. 'In Heini Otto heb ben we een fantastische ambas sadeur. Hij is heel erg begaan met minder kansrijke kinderen en zijn enthousiasme slaat over.' Ralph de Haan de jarige Frank de Boer was aanwezig. Deze bege leiding van de gelegen- heidscoaches gaf de finale dag een extra dimensie. De finale draaide uit op een Haarlemse aangele genheid. Het donker groene team nam het tijdens de eindstrijd op tegen team Geel. Dat betekende indirect dus ook een wedstrijd tussen het team van Lasse Schöne, Danny Hoesen en Jody Lukoki en dat van het trio Viktor Fischer, Mitchell Dijks en Daley Blind. Het 'team Schöne' won uiteindelijk met ruime cijfers van hun stadsgenoten. Dag van finales Voor deelnemer Mehmet Yuksel (onderste foto) kreeg de finale nog wat extra glans. Hij werd door de Ajax-scouts verkozen tot beste speler. Begin volgend sei zoen mag hij een maand lang met Ajax D2 meetrainen. Daarnaast werd er ook een sportiviteitprijs 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 9