Een prima eerste seizoen Ajax Vrouwen Het verjaardagsfeestje op 18 mei ter ere van het eenjarig bestaan van de Ajax Vrouwen werd ontsierd door het verlies tegen PSV/Eindhoven (1-2). Na afloop werd door voorzitter Hennie Henrichs aan alle speelsters het beloofde lidmaatschapscertificaat uitgereikt waardoor het toch nog een leuk feestje werd. In de strijd om Europees voetbal wonnen de Ajax Vrouwen op 12 april de thuiswedstrijd tegen Lierse SK (5-0) waarbij Carmen Manduapessy terugkeerde van een bles sure en twee keer scoorde. Daarnaast keerde Ashley Bakker op 26 april, thuis tegen Beerschot AC (2-0) na acht maanden blessure leed terug op het veld en beloonde zichzelf met een doelpunt. Talentendagen De aanmelding voor de Talen tendagen in maart en april waren overweldigend. Zestig meisjes werden geselecteerd voor de eerste oefenwedstrijden van enige weken geleden. Binnenkort zullen de beste dertig talenten opnieuw een oefenwedstrijd spelen. Trainer Ed Engelkes: 'De verwachting is dat een aantal meisjes een aanvulling zal zijn voor het CTO-team. Belangrijk is echter dat we nu een bestand hebben opgebouwd van de doel groep. Nu is de uitdaging om de komende tijd het eerste elftal ver der te positioneren en stappen te gaan maken.' Op 18 mei was het team van de Ajax Vrouwen precies één jaar onderdeel van Ajax. Net die dag speelde de Ajax Vrouwen haar laatste thuiswedstrijd tegen PSV/Eindhoven die helaas werd verloren (l-2).Wat nog restte was de uitwedstrijd tegen ADO Den Haag. Tamara Schellekens Lastige tegenstander FC Twente blijft voor de Ajax Vrouwen een moeilijke tegen stander. Voor de KNVB beker op 16 april stond het na 90 minuten l-l maar de strafschoppen wer den door de Tuksters beter genomen. De competitiewed strijd op 3 mei, belangrijk voor Europees voetbal, werd niet in winst omgezet. Met een 1-0 nederlaag en een rode kaart na een half uur spelen voor Liza van der Most en een illusie armer, keerden de Ajax Vrouwen weer huiswaarts. Met nog drie wed strijden te spelen had FC Twente zes punten voorsprong en leek Europees voetbal voor onze vrouwen ver weg. De uitwedstrijd tegen Anderlecht op ll mei werd door de Ajax Vrouwen keurig gewonnen (1-4). Omdat FC Twente met dezelfde cijfers in België Lierse SK versloeg, werd door de vrouwen uit Enschede deelname aan de Champions League zeker gesteld.Voor de Ajax Vrouwen stonden nog twee wedstrijden op het programma: thuis tegen PSV/Eindhoven op 18 mei (1-2) en uit tegen ADO Den Haag op 25 mei. Eenjarig bestaan Ajax Vrouwen Op l8 mei waren de Ajax Vrouwen precies een jaar als team onder deel van Ajax. In het volgende Clubnieuws blikken we met trainer Ed Engelkes terug op het afgelopen seizoen. 'Ajax is een warme club', laat hij ons nu al weten. 'Het is fantastisch hoe we werden opgevangen en hoe alles werd geregeld. De ploeg werd zeer welkom geheten en de interne betrokkenheid en aan dacht door de externe media was enorm.' 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 8