I A Zaterdag 3 Nuchter Erelijst Ajax Seizoen 2012 - 2013 Omdat Feyenoord B1 op 11 mei als enige concurrent verloor en de Ajax B1 van Arlando Trustfull Almere City van zich afschudde, was de titel binnen en konden de trainer en teammanager Frits Andriese elkaar feliciteren. Als kampioen van Nederland konden de spelers niet wachten de Schaal in ontvangst te nemen. Over de vraag van Jack van Gelder welke van zijn drie titels het 'mooist' was, hoefde Frank de Boer, via een live videoverbinding, niet lang na te denken: dat was toch de eerste, die van 2011. Omdat die titel een derde ster op het shirt opleverde. Omdat Ajax er zo lang op had moeten wachten. Omdat de inhaalrace zo spectaculair was. Omdat de kampioenswedstrijd een rechtstreeks duel was met de directe concurrent. En natuurlijk omdat de ArenA nooit eerder kolkte als op die onvergetelijke vijftiende mei. Het was ook nog zijn verjaardag: zijn 41ste. Maar, zo vervolgde De Boer, over de landstitel van 2013 is hij als trainer misschien wel het meest tevreden. Ajax toonde zich stabieler dan in de twee voorgaande seizoenen, kende nog altijd wat dalen in de donkere weken voor kerst, maar stond bij het aanbreken van de tweede seizoenshelft toch veel minder ver achter dan in 2011 en 2012. Inderdaad: het elftal van 2012-2013 was qua spelpeil het meest constante dat De Boer onder zijn hoede had. Het wilde weliswaar niet altijd spetteren (het aantal trage, gezapige thuisduels mag van deze Ajacied nog wel iets omlaag), maar verzorgd en dominant was het altijd. Hulpeloos oogde Ajax in competitieverband hoog uit thuis tegen Vitesse. Drie landstitels op rij. De enige andere trainers die dat presteer den, Rinus Michels en Louis van Gaal, leidden Ajax internationaal weliswaar naar grotere hoogten, maar daar staat tegenover dat De Boer jaarlijks spelers verloor. Juist daarom vind ik zijn presta tie zo knap. Op 15 mei 2011 stonden Ebecilio, Sulejmani, Anita, De Zeeuw, Vertonghen en Van der Wiel in De Boers basisopstelling. Op 2 mei 2012, tijdens de kampioenswedstrijd tegen VVV-Venlo, ook nog Janssen en Aissati. We bedoelen maar. Mijn favoriete deel van het gesprek met Jack van Gelder was het slot. Van Gelder had geconstateerd dat De Boer wat moeite had om, zogezegd, verbaal in een rechte lijn te lopen en vroeg de Ajax- trainer plagerig of hij weleens drinkt. De Boer vertrok geen spier en antwoordde gortdroog dat hij dat inderdaad weleens doet, bij feestelijke gelegenheden bijvoorbeeld champagne, en dat hij van voornoemd goedje inmiddels al 'een flesje' achter de kiezen had. Prachtig. Zelfs aangeschoten is De Boer een innemend Ajax- ambassadeur. Zelfs als ie teut is, is ie nog nuchter. Ik hoop dat hij nog heel lang onze trainer blijft. Menno Pot Ajax 1 Junioren Bl(o/I7) Kampioen van Nederland Kampioen van Nederland Winnaar KNVB beker Junioren Cl(o/I5) Winnaar Super Cup Pupillen Dl (o/I3) Winnaar KNVB beker Pupillen Fl (o/09) Kampioen Zaterdag 2 Zaterdag 3 Kampioen Kampioen Zaterdag 2 Begeleider Dolf van Zoest: 'Voor de tweede achtereenvol gende keer zijn we met een straatlengte voorsprong kam pioen geworden. Hulde aan iedereen die aan die succes heeft meegewerkt.' Speler Arjan Duijnker: 'Voor de vierde keer in vijf seizoenen heeft de Zaterdag 3 de Schaal in ontvangst mogen nemen.'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 7