HET AJAX-GEVOEL VAN..? JongAjax Totaal: Buiten op het ArenApark stonden 60.000 supporters vol ongeduld te wachten om hun helden toe te juichen en mee te genieten van alle festiviteiten.Tussen al het gehos en gedans door liet Frank de Boer aan iedereen weten dat Daley Blind was gekozen tot Speler van het Jaar en Viktor Fischer tot Talent van het Jaar. De goede serie van vijf overwin ningen op rij in de maanden februari en maart werd in april vervolgd met een overwinning op Jong Vitesse/AGOVV Jody Lukoki kroonde zich matchwinnaar door de enige treffer van de wedstrijd te maken. De volgende wedstrijd van de beloften van Ajax was de klassie ker tegen Jong Feyenoord/Excel- sior. Helaas werd de zegereeks onderbroken door de Rotterdam mers. Op Woudestein werd met 2-1 verloren. Halverwege de wed strijd stonden de Amsterdammers nog met 0-1voor dankzij een doelpunt van Lesley de Sa. Het verlies tegen de aartsrivalen uit de havenstad werkte waar schijnlijk door bij de spelers in de thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. De wedstrijd op Naam: Leeftijd: Debuut Ajax 1: Laatste wedstrijd Ajax1: Werner Schaaphok 71 jaar 3 mei 1959 (Ajax - DOS 2-0) 2 mei 1965 (Ajax - SC Enschede 1-2) 193 duels 1 doelpunt sportpark de Toekomst ging met 0-3 verloren. Door dit resultaat werd Jong Heerenveen kampioen bij de Beloften. De Friezen pakten met een 2-3 zege bij Jong PSV de titel. Hoogst haalbare voor Jong Ajax is de tweede plaats. In de jacht naar de tweede plek was de kersverse kampioen de volgende tegenstander. Ajax won in Friesland overtuigend met 0-2 door goals van Thulani Serero en Tobias Sana. Trainer Gery Vink was dan ook een tevreden man na afloop. 'We hebben een zeer acceptabele wedstrijd gespeeld en terecht gewonnen.' De zege reeks werd voortgezet tegen Jong FC Twente. In eigen huis werden de tukkers met 3-0 verslagen dankzij treffers van Miralem Sulejmani (2x) en Tobias Sana. De voorlaatste wedstrijd van het seizoen eindigde in 2-2. Op de Herdgang kwam Jong Ajax terug van een 2-1 achterstand tegen Jong PSV. Stefano Denswil maakte de gelijkmaker. Op 13 mei, in de thuiswedstrijd tegen Jong FC Groningen, lukte het Jong Ajax niet de tweede plaats te bemachtigen. Door met 0-2 te verliezen eindigde het team van Gery Vink als vierde in de eindrangschikking. Yuri van Eijden Werner Schaaphok: 'Het zomerseizoen van Lucky Ajax is weer begonnen. Ik ben er vanaf de oprichting in 1992 al bij. Aanvankelijk speelde ik wedstrijden mee. Op een gegeven moment is dat natuur lijk afgelopen. Nu ben ik penningmeester en leider. Ik ben ook bij alle wedstrijden van Lucky Ajax van de partij. Dat bevalt goed. Dit jaar spelen we iets minder wedstrijden dan normaal. Nu zullen het er maximaal tien zijn, schat ik. Een paar jaar geleden waren het er nog zo'n 25. Misschien komt dat door de crisis? Het blijft leuk om wed strijden te spelen met onze oud-spelers. Dit jaar spelen we op de Toekomst onder meer ook tegen een team van Aegon. Op de web site www.degoeieouwetijd.nl kan je zien waar en wanneer Lucky Ajax voetbalt.' 'Ik ben ooit als B-junior bij Ajax begonnen. Na een proefwedstrijd kwam ik op mijn veertiende bij de club. Drie jaar later, op mijn zeventiende, maakte ik mijn debuut in de thuiswedstrijd tegen DOS. Ik was niet echt zenuwachtig voor die wedstrijd. Waar ik me vooral druk om maakte was hoe ik mijn medespelers zou aanspreken. Voorheen was het nog meneer dit en meneer dat. De avond voor de wedstrijd tegen DOS heb ik voor het slapen gaan nog eens alle namen geoefend. Op de wedstrijddag verzamelden we op het Leid- seplein voor een maaltijd. Werden we ook toegesproken door trai ner Karl Humenberger. Tijdens dat praatje kreeg ik een lachbui die zich nauwelijks liet stoppen. Dat kwam ook door Willy Schmidt, die tegenover me zat en allerlei gekke bekken trok. In de wedstrijd zelf had ik weinig zenuwen.' 'Ik kwam al snel tot aardig wat wedstrijden. Een jaar na mijn debuut seizoen werden we kampioen van Nederland. In I960 wonnen we in het Olympisch Stadion de beslissingswedstrijd tegen Feyenoord. Nu volg ik alle thuiswedstrijden in de ArenA. Ik ben geen juicher en draag alleen een rood-witte sjawl als het écht winterskoud is; toch is er bij mij écht sprake van een clubgevoel. Bij Ajax in de ArenA voel ik me lekker.' Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 4