'Vertrouwen, plezier en verbondenheid' Lid bestuursraad Cees Vervoorn: Toen op 5 mei in de ArenA het laatste fluitsignaal had geklonken en de 32ste landstitel een feit was, barstte de vreugde los, zowel in het veld als op de bank. Die blijdschap nam toe nadat de Schaal was overhandigd door Rob de Wit. Aanvoerder Siem de Jong begaf zich spontaan onder enthousiaste supporters. AJAX CLUBNIEUWS 10e Jaargang nummer 4 juni 2013 INHOUD 2 Cees Vervoorn: 'Vertrouwen, plezier en verbondenheid' 3 Van de voorzitter 4 Jong Ajax Het Ajax-gevoel van..? 5 Janny van der Veen tournooi Talenten voor de Toekomst •Wie is wie? 6 Kampioenen 7 Erelijst Column Menno Pot 8 Vrouwenvoetbal 9 Ajax Foundation: Finale Streetwise 10 Zaterdag-seniorenvoetbal 11 Verenigingsleven 12 Erfgoed Gedicht Column David Endt COLOFON Eindredactie:Tijn Middendorp Redactie: Jan Buskermolen,Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber Redactieadres:Ajax Clubnieuws p/a Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail: tijn.middendorp@planet.nl Vaste medewerkers: Jan Buskermolen, David Endt, Arjan Duijnker, Ralph de Haan, Hennie Henrichs, Maarleen Molenaar, Marjon van Nielen, Menno Pot, Tamara Schellekens, Hennie Schuurman, Rob Stol, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst Gerard van Hees, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Henk Buhre Layout: Rolf Leeser Druk: Stadsdrukkerij Amsterdam Lees voor verdere informatie ook Kick Off Ajax Life Ajax Kids Club-blad www.ajax.nl @AFC Ajax facebook.com/AFCAjax ajax.hyves.nl youtube.com/Ajax Sinds december 2011 maakt Cees Vervoorn (53) deel uit van de bestuursraad van Ajax. In zijn jongere jaren nam hij als zwemmer deel aan de Olympische Spelen in 1976 (Montreal), 1980 (Mos kou) en 1984 (Los Angeles) om vervolgens bewegingswe tenschappen te gaan stude ren in Amsterdam. Na het afronden van die studie pro moveerde hij in 1992 aan de Universiteit van Utrecht op onderzoek bij topsporters naar onder- en overtraining, waarna hij in verschillende topsportgerelateerde en leidinggevende functies bij het Nederlands Olympisch Comité (NOC) en de Acade mie voor Lichamelijke Opvoeding (ALO) aan de slag ging. We spreken hem een paar dagen na de kam pioenswedstrijd tegen Wil lem II, thuis in Amsterdam, over onder meer de samen werking binnen de bestuurs raad en zijn ideaalbeeld van de vereniging. In het dagelijks leven ben je 'lector Topsport en Onderwijs'. Wat houdt dat precies in? 'De Hogeschool van Amsterdam (HvA) en de Universiteit van Amsterdam (UvA) hadden een paar jaar geleden de ambitie om sport en onderwijs in Amster dam en Nederland naar een hoger niveau te brengen. Van wege mijn achtergrond als bewe gingswetenschapper en mijn ver leden bij het NOC en de ALO hebben ze mij gevraagd om in een soort vrije rol onder het College van Bestuur overal waar mogelijk in Nederland, of dat nou Amsterdam is of de provincie, sport en onderwijs met elkaar te verbinden. Ik geef colleges, ik organiseer onderzoek, kortom, ik kan heel veel dingen doen die ik leuk vind en die vanuit mijn ver leden ook passen bij wat ik doe. Ik moet natuurlijk wel af en toe roepen dat ik voor de UvA en de HvA werk, want die stellen mij in de gelegenheid om dit te doen. En als je dan kijkt naar Ajax dan vinden zij het natuurlijk ook ont zettend leuk als een lector die met sport bezig is ook nog in een rol bij Ajax zit om de beste club van Nederland verder te helpen. Dat raakt elkaar overal.' Was dat raakvlak ook de reden om een rol in de bestuursraad te accep teren? 'Nou, ik heb natuurlijk eerst in de ledenraad gezeten. Alle discus sies meegemaakt en daar altijd geprobeerd m'n steentje aan bij te dragen. Bij de nieuwe opzet van de bestuursraad kwam er vervolgens een aantal aandachts gebieden voorbij waarbij de men- sen die over de invulling gingen vooral het punt onderwijs, onder zoek en talentontwikkeling erg goed bij mijn deskundigheid von den passen. Omdat ze mij vanuit de ledenraad kenden, hebben ze mij toen gevraagd. Ik moest even nadenken over hoe ik dat het beste zou kunnen invullen, maar goed, dat duurde ook maar twee dagen hoor. Dat is zo'n grote eer, om dat voor Ajax te mogen doen, dat ik vrij snel 'ja' heb gezegd. En het is ook echt heel erg leuk om te doen.' Hoe is de samenwerking binnen de bestuursraad? 'Ik merk dat we als team steeds beter ingespeeld raken. Het is echt een raad die goed met elkaar samenwerkt en die erg betrokken is bij de vereniging. Het is een genoegen om er deel van uit te maken. We proberen met elkaar te verbinden, bij te dragen en toch ook een beetje naar de toekomst te kijken. Een aantal zaken die echt 'des clubs' zijn, zoals zitplaatsen in de ArenA, ledenbeleid, voorbereidingen op de algemene ledenvergaderingen, het erfgoed van Ajax, feesten en

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 2