Zaterdag veteranen Zaterdag 1 Zaterdag 3 Zaterdag 2 Zaterdag-seniorenvoetbal In navolging van de Zaterdag 2 heeft ook de Zaterdag 3 de titel te pakken. Niet echt bijzonder voor dit elftal, want het is al voor de vierde keer in vijf seizoenen dat het kampioenschap wordt opgeëist. De blijdschap wordt bijna een gewoonte. Ook de manier hoe het elftal het viert: traditioneel op de Amstel. Op het moment dat we nog in de race waren voor promotie naar de Topklasse kwam het laag geklasseerde DTS Ede op bezoek. De wed strijd werd door ons met 3-0 gewonnen door doelpunten van Misa- Danso (2x) en Patrick van Dijk. Vervolgens moesten we uit naar Quick Boys. In aanwezigheid van veel publiek speelden wij een prima wedstrijd die door ons met 0-1 werd gewonnen door een doelpunt van Laurens ten Heuvel. Een week later kwam Montfoort op bezoek, onze directe concurrent voor een periodetitel. Helaas werd met 0-1 verloren en was onze hoop op deelname aan de nacompetitie vrijwel verdwenen. De laatste uitwedstrijd ging vervolgens tegen VVA '71 in Achterberg (gemeente Rhenen), ook een concurrent voor een periodetitel. De wedstrijd wisten wij te winnen (1-2) dankzij doelpunten van Misa-Danso en Sergio Cameron. Onze concurrenten (Odin '59 en Montfoort) maakten ook geen fouten. De achterstand bleef een punt. Daardoor hadden we het niet meer in eigen hand. De laatste wedstrijd op 11 mei, thuis tegen Volendam, leverde welis waar een klinkende 8-0 zege op en een derde plaats in de eindrang schikking, maar helaas geen periodetitel. Wouter van de Molen Het derde zaterdagelftal heeft op de laatste speeldag van de competi tie beslag weten te leggen op de eerste plaats. Daarmee prolongeert het team van trainer Marco Ruitenbeek het kampioenschap in de reserve eerste klasse A. Het was tot op het laatste moment spannend in de competitie, waarbij in het allerlaatste speelweekend, theoretisch gezien nog drie ploegen kans maakten op de titel. Ajax won dat weekeinde de thuiswedstrijd dik verdiend met 4-0 van laagvlieger Aalsmeer. Terwijl WVHEDW, de directe concurrent met op dat moment nog evenveel punten, zichzelf geen goede dienst bewees en een nederlaag leed. De andere kanshebber (Swift) was afhankelijk van de resultaten van eerder genoemde teams. Dankzij de ruime overwinning werd de strijd tussen de drie Amsterdamse ploegen uiteindelijk dus in het voordeel van de Ajacieden beslist. Een bijzonder knap resultaat; het is voor de vierde keer in vijf seizoenen dat de Zaterdag 3 de Schaal in ontvangst mag nemen. De mannen hebben het in stijl gevierd met een boottocht door de Amsterdamse grachten. Er werd tevens afscheid genomen van enkele spelers, die hebben besloten te stoppen of vanaf het volgend seizoen zullen uitkomen voor het veteranenelftal van Ajax. Arjan Duijnker Ajax - Odin '59 leek van onze kant een meer plichtmatige wedstrijd. Bijna alles ging fout. Dankzij onze doelman bleven we toch ongesla gen: l-l. Een gelijkspel (0-0) werd het, met een gehavend elftal, ook bij GVVV in Veenendaal. Daar gingen we de week daarop weer naar toe, maar dan naar buur man DOVO. Daar was het genieten geblazen van het Ajax-spel. Het werd maar liefst 2-9, een uitslag die zorgde voor een aangename terugreis. De laatste competitiewedstrijd tegen het al gedegradeerde IJ.F.C. werd met 2-0 gewonnen zodat wij in de competitie wederom ongeslagen zijn gebleven. De strijd om het kampioenschap van Nederland begon op de Toekomst met de wedstrijd tegen het zeer sterk geachte Rijns- burgse Boys. In het begin lieten zij dit dan ook zien met vele hache lijke momenten voor ons doel, maar onze doelman gaf geen krimp. Terwijl zij vergaten te scoren deden wij dat met een paar schaarse uitvallen wel, en stond het bij rust 2-0. Toen het in de tweede helft ook nog 3-0 werd, was de wedstrijd gespeeld. Een goede start en gezien het spelbeeld geeft dit ons vertrouwen voor de komende wedstrijden. Dolf van Zoest Helaas zijn de Ajax Veteranen in het zicht van de haven gestrand. Na een mooie inhaalrace stonden we prima gepositioneerd op de tweede plaats, met drie punten achterstand op Zuidoost United. Dus moest de onderlinge confrontatie duidelijkheid verschaffen. Vol vertrouwen reisden we af naar het prachtige complex van Zuid oost United. Nog nooit hadden we daar een punt laten liggen, maar dit keer liep het faliekant mis. Door eigen toedoen gingen we kans loos de boot in en verloren deze zespuntenwedstrijd. Ondanks het feit dat we nog een aardig aantal wedstrijden hadden te gaan, was de strijd om de titel gestreden. Beide ploegen maakten in de vervolgreeks geen fouten zodat de afstand met Zuidoost United hetzelfde is gebleven. Zij zijn dit seizoen dan ook de terechte kam pioen. Ondanks dat we een moeilijk seizoen hebben gedraaid, zijn we toch nog mooi tweede geworden. We spelen de komende periode nog de nodige vriendschappelijke wedstrijden vanwege het feit dat we half juni nog naar Cardiff gaan en daar een internationaal toernooi spelen. Jan Buskermolen 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 10