Talentendagen 2013 Ouderavond Ajax jeugd De feestelijke Ouderavond voor ouders van jeugdspelers, trainers, jeugdleiders en anderen op 9 maart werd met 170 aanwezigen goed bezocht waardoor het aan sfeer en gezelligheid niet ontbrak, mede dankzij het (mee)zingen, met Joop Leeuwendaal, de jolijt rond de loterij en de drukte op de dansvloer. In de week van 18 - 22 februari vonden er op de Toekomst de jaarlijkse Talentendagen plaats. In totaal hadden zich ongeveer 1000 voetballertjes in de leef tijdscategorie eerste- en tweede jaars F- en eerstejaars E-pupillen voor veldspelers voor dit evene ment opgegeven. Doelverdedi- gers mochten iets ouder zijn, tot en met tweedejaars E- en eerstejaars D-pupillen. Wanneer alle spelers, vergezeld door ouders, opa's, oma's, buren, vrienden en kennissen, zich hebben gemeld worden zij in de kantine welkom geheten door Heini Otto die probeert ieder een op z'n gemak te stellen. Iedere speler krijgt vervolgens een gekleurd hesje dat corres pondeert met de lijst, in het bezit van de scouts. Rondom de zes speelveldjes op veld 1 lopen scouts, trainers en hier en daar een teammanager met een namenlijst. Zij kijken scherp toe of er een 'juweeltje' van een speler tussen loopt en maken aantekeningen. Zelf heb ik ook een lijst met namen en rugnummers en hoor Co Meijer roepen. 'Hé, Rob, heb je die blauwe nummer zes gezien? Fantastisch, tweebenig en een geweldige techniek!' Ik zie Co, Ajacied in hart en nieren staan genieten. Een paar veldjes ver derop sta ik naast Kees Koot. 'En, Kees, zie je nog iets moois rondlopen,' vraag ik. 'Ja hoor, maar het is nog niet buitencate gorie.' En Kees kan het weten. Al zeven Kees Koot jaar zit hij 'in de scouting'. Kees: 'Daar voor maakte ik ook wedstrijdanalyses voor de Zaterdag 1. Dat stopte op enig moment waarna ik overstapte naar de scouting in de jeugdopleiding. Daarvoor ben ik op zaterdag veel op pad.' Scout van het eerste uur Jaap Roest loopt al 25 jaar langs de voetvalvelden op zoek naar talenten voor Ajax. Helaas kan hij dit jaar om gezondheids redenen niet veel aanwezig zijn bij de Talentendagen. Jaap: 'Voor Ajax scout ik al sinds 1988. Via Teun Bogaard en Herman Wijnand kwam ik in de scou ting terecht. In het begin deden we maar wat, maar onder Co Adriaanse is het toen aardig geprofessionali seerd. Elke zaterdag ben ik op pad. Als er spelers van Ajax voor JPN, het Jeugd Plan Nederland, moeten spelen ga ik daar ook kijken. Sinds anderhalf jaar ben ik gepensioneerd waardoor ik wat meer tijd heb voor scouting- werkzaamheden. Bovendien ben ik regio-coördinator. Heb je nog een mooie anekdote voor ons? 'Jaren geleden, tijdens de Talen- tendagen, was er pauze en ging ik even op een ander veld naar een schoolvoetbalwedstrijd kijken. Daar zag ik een jongen lopen met een geweldige tech niek! Ik heb hem toen benaderd en aangebracht bij Ajax. Wie dat was? Ryan Babel Rob Stol Op zaterdag 9 maart gaf een aantal ouders, trainers, elftalleiders, fysio's en grens rechters acte de présence op de Ouderavond. Voor sommige ouders is de Toe komst een beetje hun 'tweede huis' zoals, bijvoorbeeld voor Opa' Jaap Vlijm die al heel lang vrijwel dagelijks de zonen van Patrick Kluivert haalt en brengt, Justin bij Ajax en Quincy bij AFC. Beiden zijn gelijk bij Ajax gekomen maar Quincy moest weg vanwege zijn gedrag. Nu speelt hij bij AFC, samen met zijn andere broer Ruben. Jaap Vlijm: 'Ik ben daarom con stant aan het rijden. Justin opha len, naar Ajax brengen, dan die andere twee ophalen en brengen naar AFC. Daarbij werk ik nog, dus heb ik het best druk. Ik probeer zoveel mogelijk naar alle drie de jongens te gaan kijken. Vroeger vloog ik wel zes keer per week naar Barcelona om met die kinderen bezig te zijn!' Terwijl de aandacht wordt afge leid door quizmaster en stand-up commedian Heini (L)Otto die de trekking van de loterij verricht en daarbij de lachers op zijn hand krijgt, schuif ik aan tafel bij Audrey Truideman, de moeder van Nigel Bouman, keeper van de C2. 'Nigel heeft het ontzettend naar zijn zin bij Ajax,' zegt zij vol overtuiging. 'Het is zijn grote droom om hier te mogen spelen. Dit is zijn tweede seizoen. Hij speelde eerst bij RKVV Velsen in Driehuis en is daar gescout door Piet van der Kuil. Gelukkig zit hij 'in het vervoer' want ik kan niet altijd kijken of meegaan. Nigel kan zijn school goed combineren met Ajax. Hij heeft veel discipline en wil in alles de beste zijn.' Tegen het einde van de avond verbruiken sommige ouders hun laatste energie op de dansvloer. Rob Stol

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 9