rr*i Slikmoment WIE IS WIE? in de hulshotidli Op 18 februari stroomde de Toekomst vol met de allerjongste deelnemers aan de Talentendagen. Heini Otto verwelkomde iedereen in de kantine. Op het veld deed elke deelnemers zijn best in de hoop nog een keer terug mogen komen voor nog een test. Aan de Ajax-scouts de taak dat te beoordelen. Toen mijn vriendin en ik, maanden geleden alweer, een Paasweek endtripje naar Zeeland boekten (zonder kids!), zat ik er niet mee dat ik dan Ajax - NEC moest overslaan. Maar toen verspeelden Feyenoord en PSV belangrijke punten en kon koploper Ajax in een uitverkochte ArenA een gaatje van drie punten slaan. Zal je altijd zien. Daar wandelde ik dan door prachtig, pittoresk Veere. Een slik- momentje, vooral toen het sms'jes ging regenen en de geur van extase opsteeg van mijn telefoonscherm: "3-0 briljante lob Fischer!", "Lobje Fischer, whoooo!!" Ik bekeek de samenvatting 's avonds laat op internet en vooral bij dat ene doelpunt was ik stikjaloers op mijn vrienden. Zij wel. Op zulke momenten wil je in het stadion zitten. Fischers lob nestelde zich pal voor onze vaste staanplaatsen op Zuid H in het doelnet, ik had de bal prachtig kunnen zien stijgen en landen, als door een onzichtbare luchtverkeersleiding begeleid. Ik had doelman Babos vertwijfeld kunnen zien maaien naar de bal, atletisch 'airborne', maar ondertussen al wetend dat hij geklopt was door Fischer, die zichzelf uit de impasse rukte en de komende weken belangrijk zal zijn. Om me heen zou ik het mooiste geluid hebben gehoord dat er bestaat, het aanzwellende geluid van een tribune vol fanatiek mee levende Ajacieden die iets prachtigs zien gebeuren, maar het nog nét niet helemaal zeker weten: kijk nou, het zal toch niet, jawel, het zal wel degelijk - en dan de ontlading. Ik zou, zo ik in het stadion had gezeten, meteen richting Ajax-bank hebben gekeken, naar de grootmeester van lob en stift, Dennis Bergkamp. Ik stel me voor dat hij onderkoeld reageerde, zoals hij dat ook placht te doen na zijn eigen doeltreffende boogballen van geometrische perfectie: een besmuikte glimlach omdat het goed was. Dat zijn momenten van groot Ajax-genot, maar ik liep dus in Zeeland. Drie punten los, een opmaat naar (wie weet) de derde landstitel op rij. Drie op rij! Dat lukte Ajax maar twee keer eerder (1966 1968 en 1994-1996). Wat zou het groots zijn, juist omdat het hui dige Ajax geen uitgebalanceerde, soevereine topploeg is, maar een jong en wisselvallig ensemble met tal van gebreken, voorspelbaar als de seizoenen zelf: kwetsbaar in de donkere maanden, sterk zodra de krokusjes komen. Zes finales resteren. Mijn goede Paasvoornemen: er geen seconde meer van missen. Menno Pot 8 Naam: Monique Janse Leeftijd: 42 jaar Functie: Redacteur Ajax Media Bij Ajax: Vanaf 6 maart 2000 Waar bestaan jouw werkzaamheden hoofdzakelijk uit? 'Met een team van vier redacteuren verzorgen wij voor de website www.ajax.nl de wedstrijdverslagen, persconferenties, nieuwsberichten en interviews. Daarnaast zorgen we voor een grote en intensieve Ajax-community op social media. In het programmablad Ajax Kick Off verzorg ik ook een aantal rubrieken.' Hoe ben je ooit bij Ajax Media verzeild geraakt? 'Simpel, gewoon gesolliciteerd op een advertentie waarin Ajax iemand zocht voor de webredactie. Op mijn 29ste verjaardag belde Antje Dammer mij op dat ik de gelukkige was.' Waarom juist Ajax? 'De liefde voor Ajax heb ik van huis uit meege kregen. Met mijn vader ging ik naar De Meer. Opgegroeid onder de rook van Alkmaar (Heerhugowaard), ging ik alleen naar AZ als er tegen Ajax werd gespeeld.' Wat heb je gedaan voor je bij Ajax kwam? 'Na mijn opleiding aan de Hogeschool Holland in Diemen, waar ik de opleiding Nederlands Tekstschrijven heb gevolgd, werkte ik als freelancer bij het Noord hollands Dagblad en had ik enkele rubrieken bij het voetbalmaand blad, dat overigens niet meer bestaat.' Wat vind je als redacteur het leukste om te doen? 'Sfeerverhalen maken, bijvoorbeeld rond de Talentendagen en buitenlandse trips als trainingskampen en Champions League-wedstrijden.' Hoe sportief ben je zelf? 'Niet zo.Vroeger meer. Ik tennis en, wanneer het écht lente wordt, zal ik wat rondjes hardlopen in de buurt van mijn woonplaats Schagerbrug, een dorpje bij Schagen.' Wat vind je van het vrouwenvoetbal bij Ajax? 'Erg leuk.Vroeger voet balde ik ook, bij Reigers Boys in Heerhugowaard. Toen ik op mijn 17e jaar ging werken ben ik ermee gestopt.' Je loopt nu al zo'n 13 jaar mee. Wat zou je op je vakgebied graag een keer willen doen? 'Door mijn werk bij Ajax ben ik al zeer bevoorrecht en heb al heel veel gedaan en meegemaakt. Van een reis in Zuid- Afrika tot het meegaan met Champions League-wedstrijden naar Tel Aviv, Madrid, München en Valencia. Dan blijft er weinig te wensen over. Misschien nog als speciale verslaggever bij een WK zijn' Tijn Middendorp

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 8