Topdag voor Ajax Foundation De Ajax Foundation en AEGON regelen het project StreetWise dat basisschoolkinderen op maatschappelijk verantwoorde wijze in aanraking brengt met Ajax en voetballen. Op 15 maart waren Daley Blind, Niklas Moisander en 'ambassadeur' Heini Otto bij leerlingen van de basisschool De Meer in Haarlem. te kleden, leek het wel of er 25 andere kinderen uit het gebouw kwamen. Juichend van enthousiasme holden ze naar het voetbalveldje aan de over kant. 'Ze stralen blijdschap en vreugde uit,'zag ook Aron Winter van nabij. De oud-Ajacied is mee als gast van Ajax voor de wed strijd tegen Steaua Boekarest en gaf samen met Michele Santoni de clinic. 'Het is natuurlijk wel anders als je met kinderen die kunnen voetballen een clinic doet, maar dit is ook heel leuk. Het is mooi dat Ajax, dat wereld wijd zo'n grote naam heeft, zich zo voor de gemeenschap inzet.' Niet alleen de kinderen straal den. Het enthousiasme sprong ook van George Ogararu zelf af. 'Dit is een grote dag voor deze kinderen. Ze geloofden mij eerst niet toen ik zei dat Ajax iets voor ze zou doen. Maar woensdag gingen ze al mee naar het stadion waar ze nooit eerder waren geweest. Daar keken ze al hun ogen uit. Ze wisten niet dat het zó groot kon zijn. Vandaag kregen ze ook nog deze geweldige clinic. Ik had niet durven dromen dat dit ooit zou gebeuren. Er is van daag een droom uitgekomen en het is iets om nooit te vergeten!' Monique Janse ajax.nl over drie jaar hopelijk 700 kinde ren van profiteren. George Ogararu introduceerde zichzelf simpel en effectief aan de spon sors: 'Ik ben George Ogararu. Ik ben Ajacied.' Hij oogstte direct applaus net als zijn vrouw een klein kwartier later na haar presentatie. 'Wij zijn zo gelukkig dat Ajax dit mogelijk maakt. Ons doel is om weeskinderen een toekomst te geven.' Hoe blij de kinderen zelf waren, zagen de sponsors én de massaal toegestroomde pers gelijk. Nadat ze zich met hun kledinggift had den teruggetrokken om zich om De Ajax Foundation bezorgde op donder dag 21 februari, samen met de stich ting van George Oga raru, 25 weeskinderen een fantastische mid dag. De sponsors van Ajax gaven de kinde ren een Ajax-kleding- pakket, waarna de weesjes een clinic kregen van Michele Santoni, Aron Winter en Ogararu zelf. 'Direct nadat de loting Ajax aan Steaua Boekarest had gekoppeld, heeft de Ajax Foundation con tact gelegd met George Ogararu om dit project op te zetten', vertelt Matthijs Slaakweg van de Ajax Foundation opgetogen. 'We hebben de intentie om dit vaker te doen bij Europese uitwed strijden. Omdat George veel voor kansarme kinderen doet en Ajax een voorbeeldfunctie heeft, hebben we de handen ineengeslagen. Door de sponsors hierbij uit te nodigen, willen we ook hen betrekken bij de maat schappelijke projecten van de Ajax Foundation.' De sponsors kregen in een bui tenwijk van Boekarest een pre sentatie van Andrea Ogararu over het project dat zij in Boekarest hebben met hun Culture Sports Association, dat verbonden is aan ProVita. Roemenië telt zestigdui zend weeskinderen en de Ogara- ru's hopen door geld in te zame len een sociaal centrum en een voetbalschool op te richten, waar

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 5