HET AJAX-GEVOEL VAN..? Jong Ajax Onder de toeziende ogen van Erol Elman als verslaggever van Ajax TV bij de wedstrijd van Jong Ajax tegen Jong Vitesse (1-0), zette het elftal van trainer Gery Vink op de Toekomst op 2 januari de opmars goed voort. Gelukkig maar, want aanvankelijk waren de resultaten van het team niet altijd even naar wens. Weg naar boven De lastige uitwedstrijd tegen Jong FC Twente werd met 2-3 gewonnen. A2-junior Vincent Vermeij maakte de winnende treffer. Tegen hekkensluiter Jong NEC/FC Oss werd in Nijmegen de derde zege op rij geboekt. Er werd met 3-1 gewonnen dankzij een doelpunt van Tobias Sana en twee goals van Lesley de Sa. De goede reeks werd voortge zet op de Toekomst met een 3-1 overwinning op Jong Heracles Almelo. De vijfde overwinning op rij kwam tot stand in Waal wijk waar Jong Ajax met een 1-2 overwinning aan de haal ging. Het elftal heeft zich door deze resultaten teruggeknokt naar de wat hogere regionen op de ranglijst van de Beloftencom- petitie. Yuri van Eijden Naam: Wim Anderiesen Leeftijd: 81 jaar Debuut Ajax 1: 11 maart 1951 (Ajax - Heracles 1-1) Laatste wedstrijd Ajax1: 28 mei 1961 (Ajax - NOAD 3-0) Totaal: 177 duels 1 doelpunt Wim Anderiesen junior: 'Ajax en Anderiesen horen bij elkaar. Mijn vader, oom en ik hebben allen in Ajax 1 gespeeld. Lang dacht ik dat mijn vader, Wim senior, bij twee clubs voetbalde: Ajax en Oranje. Helaas heb ik hem nooit zien spelen in het Nederlands elftal. Wel herinner ik me de verslagen van de interlands op de radio van Han Hollander. Helaas heeft de oorlog, ook voor het voetbal, heel veel verpest.Vroeger, tijdens het voetballen op straat 'was' je altijd een international. De een was Abe Lenstra, maar ik was natuurlijk Anderiesen. Helaas heb ik het Nederlands elftal nooit gehaald. Wel het schaduwelftal. Een interland in het grote Oranje was leuk geweest. Elke voetballer wil Oranje halen.' 'Het is nu natuurlijk anders dan vroeger. Des te leuker. Dat de club ooit naar de Amsterdam ArenA is verhuisd was een goede zet. Elke twee weken ga ik met mijn vrouw naar de thuiswedstrijden. Daar zie ik veel oude ploeggenoten weer terug. We bekijken de wedstrijden met een vast groepje Ajacieden. Kunnen we lekker kankeren, ha ha... Nee serieus, Frank de Boer doet het uitstekend. Hij heeft alles in de hand. Je merkt aan alles dat hij zelf hoog heeft gevoetbald. Frank weet wat er gevraagd wordt en kan dat overbrengen aan de jonge knapen. Twee keer kampioen worden is ongehoord. Een derde titel is helemaal bijzonder.' 'Ajacieden moeten vooral goed kunnen voetballen. Sportief zijn is ook belangrijk, maar als je een haal krijgt kan je er een teruggeven. Lef krijg je vanzelf wel. Zeker als ik het bij mezelf bekijk: het is met krabben en bijten gegaan. Maar ik heb het altijd naar mijn zin gehad bij Ajax. Op de reünie voor oud-spelers van Ajax 1 zie je ook veel Ajacieden terug. Dan komen generaties weer bij elkaar. De afge lopen Ajax-reünies waren erg leuk. Het gekke is dat je iemand herin nert uit zijn jeugdperiode. Tot je dan iemand terugziet op de reünie. Dan denk je wel even: hoe zullen ze mij nu bekijken?' Ronald Jonges Terugkeer Nicolai Boilesen Na de knappe overwinning eind januari op Jong PSV, begon febru ari met een nederlaag tegen Jong FC Groningen. Ajax nam na 17 minuten spelen nog een 1-2 voorsprong, maar moest die in de slotfase alsnog prijsgeven. De nederlaag in het noorden van het land was echter een startschot voor een positieve reeks. De volgende vijf wedstrij den werden in overwinningen omgezet. Thuis tegen Jong NAC Breda werd met het kleinst mogelijke verschil gewonnen, 1-0. Behalve de zege viel er nog een lichtpuntje te noteren: de rentree van Nicolai Boilesen, die zijn eerste minuten maakte na langdurig blessureleed.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 4