'Aansluiten bij Europese top' Lid Technisch Hart Wim Jonk: Door AEGON werd aan de Joubertstraat in Amsterdam op 20 maart een Cruyff Court geopend. Christian Poulsen en Nicolai Boilesen waren namens de Ajax-selectie aanwezig bij de opening van het nieuwste Court, opgezet om kinderen, met en zonder handicap, te stimuleren om te gaan sporten. AJAX CLUBNIEUWS 10e Jaargang nummer 3 april 2013 INHOUD 2 Wim Jonk: 'Aansluiten bij Europese top' 3 Van de voorzitter 4 Jong Ajax Het Ajax-gevoel van..? 5 Ajax Foundation:Topdag voor Roemeense weesjes 6 Vrouwenvoetbal 7 Ajax Academy Club Talenten voor de Toekomst Aegon Future Cup 2013 8 Column Menno Pot Wie is wie? 9 Talentendagen Ouderavond 10 Zaterdag-seniorenvoetbal 11 Verenigingsleven 12 Erfgoed en tradities^ Gedicht Column David Endt COLOFON Eindredactie:Tijn Middendorp Redactie: Jan Buskermolen,Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber Redactieadres:Ajax Clubnieuws p/a Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail: tijn.middendorp@planet.nl Vaste medewerkers: Jan Buskermolen, David Endt, Arjan Duijnker, Hennie Henrichs, Maarleen Molenaar, Marjon van Nielen, Menno Pot, Tamara Schellekens, Matthijs Slaakweg, Hennie Schuurman, Rob Stol, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst Gerard van Hees, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Henk Buhre Layout: Rolf Leeser Druk: Stadsdrukkerij Amsterdam Lees voor verdere informatie ook Kick Off Ajax Life Ajax Kids Club-blad www.ajax.nl @AFC Ajax facebook.com/AFCAjax ajax.hyves.nl youtube.com/Ajax Aan een tafeltje in de kan tine op de Toekomst schuift op een koude dinsdagoch tend in maart Wim Jonk (46) aan, lid van het Technisch Hart, ex-international en -speler van Volendam, Ajax, Inter Milan, PSV en Sheffield Wednesday, totaal goed voor 368 wedstrijden op hoog niveau. Tussen zijn drukke werkzaamheden door kon hij zich even vrijmaken om wat te vertellen over zijn doen en laten bij Ajax. We vallen maar gelijk met de deur in huis. Bij de start van het Technisch Hart, ergens begin 2012, zou jij als een soort hoofd jeugdopleiding gaan functioneren. Ben je dat ook? 'Nee. Die naam is wel gevallen, maar alleen in het kader van de certificering door de KNVB. Primair ben ik technisch manager van de bovenbouw die bestaat uit de BI, A2, Al en Jong Ajax waarbij ik mij richt op jongens die richting de AI komen en jon gens van de AI richting Jong Ajax. Het heeft zo een directe lijn naar het eerste elftal van Frank de Boer en Dennis Berg kamp waarbij Dennis als coördi nator van Jong Ajax opereert. Ik ben de lijn die daar net onderzit.' Wie neemt de andere jeugdelftallen voor zijn rekening? 'De twee overige technisch managers: Michel Kreek voor de middenbouw (B2, Cl, C2) en Michel Hordijk voor de onder bouw (Dl t/m Fl).' Is er nu niemand meer verantwoor delijk voor de totale jeugdopleiding zoals dat voorheen wel het geval was? 'Jawel, maar die ligt nu bij het Technisch Hart en dan voorname lijk bij Dennis en bij mij vanwege onze twee linken naar de jeugd. Verder staat in deze organisatie Marc Overmars als directeur voetbalzaken boven het Technisch Hart. Hij is formeel onze baas maar is feitelijk uitvoerder van ideeën waar het Technisch Hart mee komt. Uiteindelijk doen we natuurlijk alles samen.' Zie je dat de nieuwe organisatie al vruchten afwerpt? 'Ja. Stapje voor stapje komen we verder. Ajax heeft altijd een goede jeugdopleiding gehad. Maar het kan gewoon beter en anders.' Wat moest er dan beter en anders? 'Dat de focus meer kwam te liggen op individuele training, zodat je met jeugdspelers meer in detail kan werken. Zelf heb ik dat al een aantal jaren geleden hier gedaan. Nu is het standaard en uitgebreid met oud-spelers als Ronald de Boer, Bryan Roy, Richard Witschge en Jaap Stam. Zij kunnen allerlei zaken over brengen aan jeugdspelers. Dat zal altijd z'n vruchten afwerpen.' Hoe groot is de invloed van Johan Cruijff als geestelijke vader van deze organisatie? 'We spreken elkaar telefonisch zo'n drie tot vier keer per week. Toevallig ga ik morgen naar hem toe. Als hij in Nederland is, zoals vorige week, dan gaan we samen met Dennis en Frank even zitten en gaat het natuurlijk over de jeugd en het eerste elftal. Laatst was hij ook bij een wedstrijd van de Al. Dan kijkt hij meer naar technische vaardigheden en handelingssnelheden bij de spelers. En vooral naar details.' Wat vindt hij ervan hoe het momen teel gaat? 'Ja, Johan is natuurlijk een abso lute winnaar en iemand die snel stappen wil maken. Hij ziet het allemaal vanaf de zijkant op afstand en volgt het proces vanuit zijn ideeën. Daarom kan hij het wel goed beoordelen. Het geeft

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 2