Ir? DAVID Erfgoed en tradities Hamstrings 12 Olympisch Stadion Voorafgaand aan Ajax - Heracles op 7 april vond in de ArenA de derde Reünie plaats van oud-Ajax-spelers, van wie de namen op de vloer vermeld stonden. Het gezelschap nam plaats in 'De Engelenbak', in de buurt van Frank de Boer, die hiermee zomaar veel jarenlange voetbalervaring en kennis bij de hand had. De bestuursraad heeft de afge lopen periode een aantal keren vergaderd over ons erfgoed. Het beleidsplan over de aanpak ervan is inmiddels goedgekeurd. De architect van het beleidsplan is Ronald Pieloor. Hij heeft zich in de afgelopen maanden vol over gave in de materie gestort. Vol gende stap is dit beleidsplan voor te leggen aan directie en RVC. Als ook zij zich achter het beleidsplan scharen en de benodigde financi ële middelen beschikbaar stellen, kan een start worden gemaakt met het structureel beheren en digitaliseren van ons erfgoed. Erfgoed kent vele facetten. Daar onder vallen ook tradities. Eén daarvan in wording is de Ajax Reünie, een bijeenkomst van oud- eerste elftalspelers die bijeenko men bij een thuiswedstrijd ergens in het seizoen. Een geweldig initia tief waarbij Thijs Lindeman de grote man achter de schermen is en waar hoofdsponsor Aegon zijn naam aan heeft verbonden. Maanden is Thijs bezig zoveel mogelijk 'oudjes' te bewegen toch vooral naar de reünie te komen. Hij doet dat op een wijze dat je bijna niet meer kan afzeggen. De Reünie mag zich dan ook verheu gen in een zeer grote opkomst 'der oude helden.' Recent, bij de thuiswedstrijd tegen Heracles op 6 april, werd voor de derde keer deze reünie gehouden. Het werd weer een geweldig festijn in de Aegon Zaal. Met aansluitend kijken naar de wedstrijd in een nagebootste engelenbak, de naam van een afgeschotte ruimte in het oude stadion De Meer, voor onder meer commissieleden, trainers, leiders en vrouwen van eerste elftalspelers. De reünie is een mooi voorbeeld van hoe we het verleden met het heden kunnen verbinden. Jan Buskermolen Semitendinosus Semimembranosus Biceps femoris Een trio van staal Dat ze bij Nicolai's Acceleratiedrift Knappen als takken Lijkt paradoxaal Huisdichter Cornelis maart 2013 Ik had een afspraak in café Vak Zuid.Voor diegenen die hun wenkbrauwen fronsen: Vak Zuid is een café dat ligt ingebed in het Olympisch Stadion. Daar waar vroeger de opgangen naar de tribunes achter het doel waren. Het was een spetterend mooie maar ijskoude dag. De helderheid zette het Stadion in vuur en vlam. Beter dan ooit kwamen de fijne details van de architectuur naar voren. In de jaren dat Ajax het Stadion benutte en het tot toneel van onvergetelijke, ja mythische opvoeringen maakte, waren die details voor een groot deel aan het oog onttrokken. De in 1935 geplaatste tweede ring zorgde voor een soort beton nen schild. Dat is bij de renovatie weggehakt en de schoonheid van het Stadion werd zicht- en tastbaar. Ik ben graag in stadions. Het zijn de tempels en kathedralen van de moderne tijd. De Amsterdam ArenA is na jaren van schokke rige aanpassing toch een thuis geworden voor onze club. Ik ben daar ook graag. Het Olympisch Stadion blijft mijn favoriet. De Meer is niet meer.. Dus zat ik daar heel erg op mijn gemak. Het was te koud om op het terras te zitten maar gelukkig is er binnen een mooi panorama op het door tribunes omzoomde veld. Aah, zoveel gouden momenten zitten hier in de grond verankerd, in het beton gebeiteld, in de sfeer besloten... Ik mijmer. Daar ben ik goed in. Ik realiseer mij dat het Stadion dit jaar zijn 85e verjaardag viert. 85 jaar.gegroeid van een ultramodern architectonisch hoogstandje naar een glanzend antiek monument van de sport. Met zoveel Ajax daar in. De allereerste Europa Cupwedstrijd. triomfale beslissingswedstrijd tegen Feyenoord... thuisbasis voor de grote internationale glorie.. Noem maar op: Ajax - Real Madrid.. Ajax - Carl Zeiss Jena.Ajax - Bayern.. Ajax - Torino, derby's en Klassiekers, en zoveel daartussen. De loketten aan de voorzijde. Het Gele Bord. het geelwitte lamplicht.de einde loze trappen naar Vak TT. Het Stadion is een schatkist vol Ajax- juwelen. Jammer, denk ik, dat daarvan binnen dit stadion zo beperkt van te zien, te herbeleven is. Het stadion is één van de bakens van onze clubgeschiedenis, daarvan zou meer tastbaar moeten zijn. Hopelijk gaat dat ook gebeuren. De band tussen de club en het Stadion gaat verder dan kameraadschap of vriend schap. We zijn familie. Ik slurp de laatste thee naar binnen, hijs mij in mijn jas en stap de buitenlucht in. Mijn ogen knipperen. Man, wat een prachtig stadion! De bakstenen gloeien in het koude licht. Ik wandel nog een keer om dit majesteitelijke gebouw en zuig mijn longen vol met Ajax-geladen historie.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 12