Zaterdag veteranen Zaterdag 1 Zaterdag 2 Zaterdag 3 Zaterdag-seniorenvoetbal De Ajax Zaterdag 2 werd op 23 maart tegen Swift niet alleen de eerste kampioen bij Ajax in het seizoen 2012 - 2013, het team deed dat ook nog eens voor de tweede achtereenvolgende keer én met straatlengte voorsprong op de rest. Daarom de terechte felicitaties en de bloemen van Hennie Henrichs. De Zaterdag I presteert wisselvallig in de competitie. Thuis tegen ARC werd nog flink uitgehaald. Het werd maar liefst 5-0 voor het vlaggenschip van de zaterdagsenioren. Echter een week later tegen Sportlust'46 op eigen veld, haperde de ploeg en kwam het niet verder dan een gelijkspel, 1-1. De bezoekers kwamen op voorsprong, maar Dennis Kaars bezorgde Ajax alsnog een punt. Het was het achtste gelijkspel voor Ajax dit seizoen. In en bij Apeldoorn werd tegen een fikse nederlaag aangelopen. Na een ruststand van 3-1 werd het uitein delijk 4-2 voor CSV/Apeldoorn. De tegenvallende resultaten werden enigszins weggespeeld tegen vv Bennekom. Op een kletsnat sportpark de Toekomst werd met 4-0 gewonnen. Daarna zakte het echter weer in. Van Odin'59 werd met 3-2 verloren. Na een 0-1 ruststand ging het na de pauze mis voor onze ploeg in Heemskerk. Een week later ging het ook mis tegen DOVO. Thuis werd met 1-2 verloren, ondanks een vroeg doelpunt van Danny Schenkel. Een plaats in het linkerrijtje als nieuwkomer in de hoofdklasse is redelijk tot goed te noemen, maar kan altijd beter. Wie weet. Yuri van Eijden Het derde zaterdagelftal ging in het weekend van 22 maart 'op herha ling' naar Schotland. In 2008 werd ook al een traingsweekend naar deze accommodatie belegd, zei het met een iets andere samenstelling. Toch was het voor de meeste spelers een weerzien met bekenden op het terrein van Dunfermline FC, waar trainer Marco Ruitenbeek ooit furore maakte als 'The Flying Dutchman'. Het weekend stond, naast een gebruikelijke portie teambuilding met onder andere een bezoek aan de wedstrijd van het eerste elftal van de Schotten, voornamelijk in het teken van de benefietwedstrijd die gespeeld werd tegen de 'Dunfermline Legends', een speciaal samengesteld team van oud-spelers van de Schotse profclub, een soort 'Lucky Ajax'. Vijf seizoenen geleden werd er nog gelijkgespeeld in stadion 'East End Park', maar dit jaar waren het de Ajacieden die er met de roem van door gingen. Door onder andere twee fraaie doelpunten van Bert Verweel, werd het I-3. Al met al een prima resul taat die de geslaagde trip nogmaals onderstreepte. De opgehaalde gelden op de wedstrijddag zullen worden geïnvesteerd in de opvang en begeleiding van kansarme, plaatselijke jeugd. Tot slot, de complimen ten voor het organisatorisch gedeelte. Zowel vanuit Schotland als van uit de Ajax-organisatie was alles tot in de puntjes geregeld. Chapeau! Arjan Duijnker Hoewel de weersomstandigheden in de afgelopen twee maanden alles behalve goed waren, hebben we toch een flink aantal wedstrij den kunnen spelen. Het competitieschema ligt volledig in de war en dat heeft ertoe geleid dat we overwegend thuiswedstrijden hebben afgewerkt. De tegenstanders waren veelal ploegen die zich na de eerste sei zoenshelft in het onderste deel van de ranglijst bevonden. We heb ben dan ook de volle buit uit deze thuiswedstrijden binnengehaald en bovendien flink aan het doelsaldo gewerkt. Jammer genoeg leverde de uitwedstrijd tegen Hercules Zaandam slechts een gelijkspel op zodat we, met nog tien wedstrijden te gaan, op de tweede plaats kwamen te staan. Om de totaal 26 competitiewedstrijden af te maken, zullen alle ploe gen in de komende weken ook doordeweeks moeten gaan spelen. Dat gaat zeker nog de nodige verrassingen opleveren aangezien de fysieke belasting gaat meespelen. Hopelijk kunnen wij hiervan profite ren in de strijd om het kampioenschap. Jan Buskermolen De Zaterdag 2 is in volle vaart op de titel afgegaan. Thuis werd met speels gemak van nummer 3 Spakenburg gewonnen (6-2) waarna en op een ijskoude zaterdag directe concurrent Volendam 2 op visite kwam. We leken wel door de kou bevangen want Volendam kreeg alle ruimte afstand van ons te nemen. De schade bleef beperkt tot één goal waarna Ajax 'ontdooide' en voor en na rust orde op zaken kon stellen (5-I). Uit bij CSW teisterde hun spits in zijn eentje onze achterhoede en voor het eerst in zeer lange tijd ging de Zaterdag 2 met een achterstand rusten. Wat er in de kleedkamer is besproken blijft een raadsel, maar bij het laat- ste fluitsignaal stond er I-5 op het scorebord. Kampioen! Na een 5-I overwinning op Breukelen, stond de kampioenswedstrijd bij Swift op het programma. Eén punt was al voldoende voor de titel. Het werd een wedstrijd met alles erop en eraan, behalve doelpunten. Tot de 90ste minuut toen we 0-I scoorden en de Zaterdag 2 voor de tweede achtereenvolgende keer het kampioenschap van de Reserve Hoofd klasse A kon vieren. Hulde voor een ieder die aan dit succes heeft medegewerkt. Nu op voor het kampioenschap van Nederland! Dolf van Zoest I0

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2013 | | pagina 10